Největší národní veřejný penzijní systém vyjadřuje důvěru v americké finanční trhy

Veřejný penzijní systém v Kalifornii CalPERS (Califofnia Public Employees' Retirement System) v pátek vyjádřil silnou podporu a plnou důvěru v americké finanční systémy a trhy a vyzval investory k zachování klidu, až budou trhy opět otevřeny.

Dr. William D. Crist, prezident správní rady CalPERS, řekl: "Chápeme, že tragické události tohoto týdne mohou způsobit znepokojení na amerických finančních trzích v okamžiku jejich opětovného otevření a proto CalPERS veřejně vyjadřuje svou plnou podporu a důvěru v americké trhy a finanční systémy. Následujících šest bodů jsme dnes sdělili přímo představitelům amerických burz a americké komisi pro cenné papíry."

Dr. Crist uvedl následujících šest bodů vyjadřujících podporu:

1. Podporujeme úsilí federálních představitelů, představitelů burzy a členů burzy při opětovném otevření obchodování spořádaným způsobem.

2. Máme naprostou důvěru v americké finanční systémy a peněžní trhy.

3. Budeme pokračovat v zajišťování stability na amerických finančních trzích. Zůstaneme trpělivými poskytovateli dlouhodobého kapitálu.

4. Máme stále důvěru v základní sílu americké ekonomiky.

5. Nabádáme všechny ostatní investory, aby zachovali klid při opětovném otevření trhů.

6. Připojujeme se k ostatním Američanům s vyjádřením soustrasti rodinám, přátelům a obchodním spolupracovníkům těch, kdo byli osobně postiženi touto strašnou tragédií.

CalPERS je největší národní veřejný penzijní fond s majetkem v celkové výši přibližně 155 miliard dolarů. Majetek se skládá ze 46 miliónů pevných důchodů a 97 miliard vlastního kapitálu (z toho 62 miliónů v domácích veřejných papírech) a více než 12 miliard v nemovitostech.

CalPERS poskytuje důchodové a zdravotní dávky více než 1,2 miliónu státních a veřejných zaměstnanců a jejich rodinám. Další informace o CalPERS je možné získat na internetových stránkách systému http://www.calpers.ca.gov. Kontakt: CalPERS Pat Macht/Brad Pacheco, 916/326-3991

Klíčová slova PROTEXT-CalPERS-penzijní

Oblast
USA, Kanada, OSN, svět a Arktida (us)

Kategorie
Finance, ekonomika

ZASÍLÁNÍ ZPRÁV
Přihlásit k odběru

Upozornění:
Materiály označené značkou Protext nejsou součástí zpravodajského servisu ČTK a nelze je publikovat pod její značkou. Jde o komerční sdělení zadavatele, který je ve zprávě označen a který za ně nese plnou odpovědnost.