P-Com představil novou řadu širokopásmových zařízení/ Nové širokopásmové směrovače vykazují vysoký výkon

Společnost P-Com Inc. (index Nasdaq:PCOM), dodavatel zařízení pro bezdrátový přenos dat s vysokou kapacitou přenosu, představila novou řadu širokopásmových zařízení s názvem AirPro Gold.20.Net. Zařízení AirPro Gold.20.Net nabízí širokopásmové připojení přes Ethernet s přenosovou kapacitou 11 Mb za sekundu na frekvenci 2,4 GHz. Produktová řada AirPro Gold.20.Net si jako následovník předchozí řady produktů DataMetro II zachovala výhodu rozumné ceny. Hlavními zlepšeními oproti předešlé řadě jsou: vyšší přenosová kapacita, zlepšení spektrální efektivity a neviditelný režim provozu.

Díky technologickému pokroku došlo také ke zlepšení designu zařízení a přidání celé řady užitečných funkcí. Pokud srovnáme řadu AirPro Gold s předchozí řadou DataMetro, zjistíme, že přenosová kapacita se zvýšila z 1 Mb za sekundu na 11 Mb za sekundu a spektrální efektivita se zlepšila o 20 jednotek. Kromě toho navýšení přenosové kapacity na 11 Mb za sekundu vyžaduje šířku pásma 20 MHz, zatímco u DataMetro byla nutná šířka pásma 40 MHz pro zajištění přenosové kapacity 1 Mb za sekundu. Kromě toho mohou zařízení z nové řady AirPro Gold pracovat v neviditelném režimu.

Konkurenční výrobky, které jsou v souladu s normou IEEE 802.11b, vykazují obvykle účinnost 55 procent. Tím dochází k omezení dosahu a síťového přenosu a proto se tato zařízení obvykle nasazují jako opakovací zařízení. Naproti tomu, zařízení třídy AirPro Gold mají dosah až 45 kilometrů a síťový přenos až 8,5 Mb za sekundu. Díky tomu je účinnost těchto zařízení až 77procentní, což představuje o 40 procent větší přenosovou kapacitu než mají konkurenční výrobky. Díky tomu mohou být tato zařízení nasazována jako klasické směrovače plnící všechny funkce. Zařízení AirPro Gold umožňují různé způsoby stavby sítí (Point-to-Multipoint, Peer-to-Peer a Point-to-Point). Dalšími přednostmi tohoto zařízení jsou vysoká spolehlivost, možnost přenosu dat s vysokou přenosovou rychlostí a na přání zákazníka také ochrana zařízení při vypnutém stavu (1+1). Kromě toho je na tato zařízení poskytována záruka 3 roky, což nemá v tomto sektoru průmyslu obdoby.

Poskytovatelé připojení k internetu, telekomunikační firmy místního i celosvětového významu, vládní organizace a další společnosti budují sítě s vysokou přenosovou kapacitou pro data a s rychlým přístupem k internetu. Nová řada zařízení AirPro Gold jim umožní budovat tyto sítě za velmi rozumné ceny.

Jim Sobczak, prezident a předseda představenstva firmy P-Com, Inc. k tomu řekl: "Jsme rádi, že můžeme představit naši novou řadu výrobků AirPro Gold. Tato řada je odpovědí na požadavky trhu, které se týkají budování sítí s vysokou přenosovou kapacitou a spolehlivostí za rozumné ceny. Věřím, že tato nová řada výrobků přinese naší společnosti přední místo na trhu se širokopásmovými technologiemi."

O společnosti P-Com Inc.

Společnost P-Com, Inc. vyvíjí, vyrábí a prodává kompletní sortiment výrobků pro počítačové sítě typů Point-to-Multipoint, Point-to-Point a pro širokopásmové sítě. Kromě toho poskytuje další služby pro světový telekomunikační trh. Širokopásmové systémy od firmy P-Com jsou určeny pro uspokojení potřeb zákazníků při budování sítí s vysokými rychlostmi přenosu. Hlavními zákazníky jsou telekomunikační firmy a poskytovatelé připojení k internetu. Mobilní telefonní operátoři využívají především sítí Point-to-Point od firmy P-Com pro komunikaci základových stanic s ústřednami. Vládní organizace a obchodní společnosti pak budují širokopásmové sítě pro zajištění rychlého přenosu dat mezi jednotlivými úřady nebo pobočkami. Firma P-Com získala cenu "Big Byte" od Asociace pro bezdrátový přenos za nejrychlejší přenosová zařízení. Společnost P-Com Network Services, která je stoprocentní dceřinou společností firmy P-Com, nabízí další dodatečné služby jako například: síťový dohled, plánování sítí a rozvoje informační infrastruktury, správu projektů, atp. Kromě toho také provádí instalace programů a bezdrátových systémů, včetně systémů SDH a SONET.

Společnost P-Com Inc. sídlí v Campbellu v Kalifornii a má pobočky na Floridě, ve Virginii, ve Velké Británii, v Itálii, Číně a Singapuru. Firma je držitelem certifikátu ISO 9001. Více informací o firmě P-Com získáte na následující adrese: P-Com, Inc. 3175 S. Winchester Boulevard Campbell, CA 95008 USA TEL: 408/866-3666 FAX: 408/866-3655

UPOZORNĚNÍ

Toto tiskové prohlášení obsahuje předpovědi, na které se vztahuje zákonná ochrana, která je uvedena v zákoně "O sporech v otázkách akcií a cenných papírů" z roku 1995. Tyto předpovědi se nemusí naplnit především v důsledku několika faktorů, které jsou uvedeny ve výročních zprávách společnosti P-Com Inc. (formuláře 10 K a 10 Q). Tyto zprávy byly předány americkému Výboru pro akcie a cenné papíry. Kontakt: P-Com, Inc. Jim Sobczak, 408/866-3666 President and CEO Leighton Stephenson, 408/866-3666 Chief Financial Officer pcom@p-com.com

Klíčová slova PROTEXT-P-Com-data-bezdrátový přenos

Oblast
USA, Kanada, OSN, svět a Arktida (us)

Kategorie
IT, telekomunikace

ZASÍLÁNÍ ZPRÁV
Přihlásit k odběru

Upozornění:
Materiály označené značkou Protext nejsou součástí zpravodajského servisu ČTK a nelze je publikovat pod její značkou. Jde o komerční sdělení zadavatele, který je ve zprávě označen a který za ně nese plnou odpovědnost.