Německá Jostra AG kupuje dánskou firmu POLYSTAN A/S zabývající se výrobou nástrojů a přístrojů pro operace srdce u dětí

Společnost Jostra AG, přední německý výrobce lékařských přístrojů pro operace srdce koupila dánskou společnost POLYSTAN A/S. Firma Jostra AG sídlí v německé spolkové zemi Bádensko-Württembersko. Firma POLYSTAN A/S bude zakomponována do skupiny Jostra Group a bude dále fungovat pod svým jménem POLYSTAN A/S.

POLYSTAN je známým významným výrobcem lékařských přístrojů a nástrojů pro operace srdce jak u dospělých pacientů tak u dětí. Firma je na tomto poli jedním z největších výrobců lékařských přístrojů. Firma POLYSTAN má roční obrat ve výši více než 15 milionů eur a má celkem 130 zaměstnanců. Mezi hlavní výrobky firmy, která sídlí ve městě Vaerloese blízko Kodaně, patří: dýchací přístroje (umělé plíce), přístroje pro mimotělní oběh, katetry a kanyly a přístroje pro monitorování jednotlivých funkcí lidského organismu. Firma byla založena v roce 1958 a dnes vyváží své výrobky do více než 70 zemí celého světa. Tyto výrobky jsou používány v nejslavnějších a největších lékařských zařízeních zaměřených na operace srdce na celém světě.

Generální ředitel a předseda představenstva firmy Jostra AG Christian Palme k prodeji poznamenal: "Díky koupi společnosti POLYSTAN jsme rozšířili nabídku našich výrobků a budeme tak nyní schopni uspokojovat naše zákazníky mnohem lépe jak v oblasti přístrojů pro pediatrické operace srdce, tak i v oblasti přístrojů pro operace srdce dospělých. Dále budeme schopni tyto výrobky nabízet ve více než 100 zemích celého světa."

Společnost Jostra je předním výrobcem zařízení a nástrojů pro operace srdce. Po zakoupení firmy POLYSTAN nyní firma očekává roční obrat ve výši 150 milionů eur. Celkový počet zaměstnanců na celém světě je nyní 1000. V loňském roce firma rozvířila klidné vody v tomto průmyslu, když od firmy Edward Lifesciences koupila bývalou divizi firmy Baxter - společnost Bentley Cardio- Pulmonary. Tato firma sídlila ve městě Irvine v Kalifornii. Firma Bentley, která se nyní jmenuje Jostra Bentley Corp., je jedním z největších dodavatelů přístrojů pro operace srdce a plic v USA.

Firma Jostra AG byla založena v prosinci 1982 současným předsedou představenstva firmy Larsem Sunnanväderem. Centrála firmy se nachází ve městě Hirrlingen blízko Tübingenu v jihozápadním Německu. Firma má výrobní závody ve švédském Lundu a v Porto Ricu. Kromě toho má firma pobočky ve Švédsku, Francii, Itálii, Japonsku, Španělsku, USA, Číně a prodejní místa v Norsku, Holandsku a Velké Británii. Firma Jostra dodává své výrobky do více než 100 zemí světa. Mezi hlavní výrobky společnosti patří: dýchací přístroje (umělé plíce), katetry a kanyly a implantáty pro operace srdce.

Firma POLYSTAN A/S byla založena v roce 1958. Firma sídlí ve městě Verloese poblíž Kodaně. Ve společnosti pracuje 130 lidí a výrobky firmy se prodávají ve více než 70 zemích světa. Firma má pobočky v Belgii, v Holandsku a ve Velké Británii a je předním výrobcem přístrojů pro pediatrické operace srdce. Mezi nejznámější produkty firmy na poli dýchacích přístrojů patří výrobky "SAFE MICRO" a "SAFE MINI". ots Original Text Service: Jostra AG Internet: http://www.presseportal.de Kontakt: Mr. Stefan B. Beerhalter Tel: +49 (7478) 921-256 Fax +49 (7478) 921-400 e-mail: stefan.beerhalter@jostra.net

Klíčová slova PROTEXT-Jostra AG-POLYSTAN-přístroje-lékařské

Oblast
Evropa, EU, NATO (es)

Kategorie
Zdravotnictví
Auto-moto, doprava a stroje

ZASÍLÁNÍ ZPRÁV
Přihlásit k odběru

Upozornění:
Materiály označené značkou Protext nejsou součástí zpravodajského servisu ČTK a nelze je publikovat pod její značkou. Jde o komerční sdělení zadavatele, který je ve zprávě označen a který za ně nese plnou odpovědnost.