TCL Electronics a 32 milionu kusů televizorů za rok 2019

TCL Electronics (1070.HK), dominantní hráč na globálním trhu televizí a společnost s vedoucím postavením na poli výroby produktů spotřební elektroniky, oznámila další dosažení rekordu v prodeji televizorů a zveřejnila informace o dodání 32 milionu kusů televizorů LCD na trh v roce 2019, což představuje ve srovnání s rokem 2018 nárůst o 12 %. Růst objemu prodeje samotných televizorů se značkou TCL vzrostl v uvedeném období o 17 %.

Objem prodeje v segmentu Smart TV a 4K vzrostl meziročně o 19 %, respektive o 31 %. Kategorie Smart TV se podílela na prodeji z 85 % a 4 K pak tvořilo 51 % všech prodejů televizorů značky TCL. Tyto výsledky odrážejí pokračující optimalizaci produktového mixu a posilování znalosti značky. Objem prodeje televizorů s technologií Quantum Dot (známé také jako QLED) vzrostl o 66 %, a to především na trzích mimo Čínu.

Objem prodeje samotných televizorů se značkou TCL mimo Čínu vzrostl meziročně o 26 % na vice než 13 milionů kusů. Na růstu se podíleli všechny části trhu. Společnost pokračovala v udržení své vedoucí pozice na trhu Severní Ameriky, kde prodej samotných televizorů značky TCL rostl v roce 2019 o 14 %. Podle poslední zprávy NPD* jsou v USA televizory značky TCL na základě prodejů za tři čtvrtletí roku 2019 na druhém místě.

V Evropě rostl prodej televizorů se značkou TCL o 35 % a ve čtvrtém čtvrtletí roku 2019 dosáhl dokonce růstu o 54 %. Hlavní evropské trhy zahrnují země, jako je Španělsko, Velká Británie a Itálie, kde bylo dosaženo meziročního růstu 264 %, 262 %, respektive 203 %.

Objem prodeje na třetích trzích společně s rozvojem distribučních kanálů rostl v roce 2019 o 41 %. Klíčovými trhy byly Indie, Argentina, Austrálie a Rusko s meziročním růstem 151 %, 121 %, 79 %, respektive 46 %.

Společnost TCL uvedla nedávno na český trh svoji vlajkovou loď, model TCL X10, první Android TV s novou technologií Mini- LED a jednu z vůbec nejtenčích Direct LED TV na světě.

*Zdroj: The NPD Group, Inc., US Retail Tracking Service, LCD TV, na základě prodaných jednotek, Leden - Září 2019 vs Leden - Září 2018.

Společnost TCL je rychle rostoucí firma v odvětví spotřební elektroniky a hlavní hráč na poli výroby a vývoje televizorů. Společnost byla založena v roce 1981 v Číně a své aktivity má nyní na více než 160 trzích po celém světě. V roce 2018 podle Sigmaintell společnost TCL obsadila druhé místo na globálním trhu televizorů podle objemu prodeje za první tři čtvrtletí roku 2019. TCL se specializuje na výzkum, vývoj a výrobu spotřební elektroniky od televizorů přes audio techniku až po produkty pro chytrou domácnost. http://www.tcl.com/cz

KONTAKT:

Filip Cvetler

filip.cvetler@fcpr.cz

Klíčová slova Čína-elektronika-trh-obchod-trendy-Filip Cvetler-TCL Electronics

Oblast
Asie, Austrálie (as)

Kategorie
IT, telekomunikace
Obchod, marketing

ZASÍLÁNÍ ZPRÁV
Přihlásit k odběru

Upozornění:
Materiály označené značkou Protext nejsou součástí zpravodajského servisu ČTK a nelze je publikovat pod její značkou. Jde o komerční sdělení zadavatele, který je ve zprávě označen a který za ně nese plnou odpovědnost.