Zdokonalení zážitků pro největší švýcarský stadion s technologií Wi-Fi 6 společnosti Huawei

Společnost Huawei nedávno nabídla v souvislosti s výzvami, před nimiž stojí St. Jakob Park, největší švýcarský sportovní stadion, řešení s vyspělou architekturou správy cloudů, která je podporována nejpokročilejšími technologiemi v tomto odvětví, Wi-Fi 6.

Stadion St. Jakob Park se nachází ve švýcarské Basileji a je největším sportovním stadionem v zemi. Maximální kapacita se blíží 40 000 diváků a dvouúrovňové parkoviště nabízí 680 parkovacích míst. Na stadionu, který byl hlavním hostitelským místem mistrovství Evropy ve fotbale UEFA v roce 2008 a jevištěm finále evropské ligy UEFA 2016, se nachází 32 obchodů na třech různých podlažích a dvě restaurace: Restaurace UNO a Hattrick Sports-Bar.

Mnoho výzev při budování sítě

Díky vysoké hustotě a vysokokapacitnímu prostředí stadionu je výstavba sítě obzvláště náročná. St. Jakob Park jako hlavní místo ve městě láká návštěvníky z širokého okolí, kde se na stáncích, v obchodech, restauracích a parkovištích najednou nachází 60 000 osob. Navíc se v průběhu let také změnily návyky návštěvníků související s internetovým připojením. Zatímco většina lidí bývala spokojená s pouhým prohlížením webových stránek a sociálních médií, dnes chtějí lidé také sledovat a sdílet videa a fotografie. V tomto nově náročném prostředí mohla stávající síť stadionu St. Jakob Park nabídnout přijatelné pokrytí více než 30 % návštěvníků, bez zaručené šířky pásma sítě pro služby s vysokou prioritou a bez kapacity pro zajištění kvality vysokého rozlišení (HD) přehrávání zvuku a videa.

Síť pro velký stadion s tak širokým pokrytím vyžaduje odbornou konfiguraci a doručení. Vysoký počet potenciálních koncových uživatelů dále přidává na složitosti, což potencionálně znesnadňuje provoz a údržbu (O&M), značně zatěžuje technický tým stadionu a tím ovlivňuje provozní náklady.

Zabezpečení sítě je pro veřejná místa také klíčové, přičemž veřejné sítě Wi-Fi jsou obzvláště náchylné na útoky. Musí být zachována rovnováha mezi bezpečností a pohodlím, aby různé typy uživatelů mohly po ověření své totožnosti získat přístup ke klíčovým službám.

V této situaci měl stadion St. Jakob Park vizi: proměnit se v ekologický bezdrátový stadion. Aby se tato vize proměnila v realitu, byla vyžadována pokročilá síť Wi-Fi budoucnosti, která zajistí plné bezdrátové pokrytí, vysokou souběžnost uživatelů a zabezpečené připojení, vše s jednoduchým provozem a údržbou.

Plné bezdrátové pokrytí pro stadion světové třídy

Společnost Huawei nabídla pro řešení výzev stadionu St. Jakob Park vyspělou architekturu cloudové správy, využívající nejpokročilejší technologie Wi-Fi 6 v oboru. Díky bezdrátovému připojení k platformě cloudové správy společnosti Huawei mohou nyní síťová zařízení získat přístup k celé řadě nástrojů, včetně správy přístupového bodu (AP), správy aplikací, správy licencí, plánování a optimalizace sítě, monitorování zařízení, konfigurace síťových služeb a služeb s přidanou hodnotou (VAS). V důsledku toho může technický tým stadionu snadno zvládat komplexní plánování sítě a její provoz a údržbu. Celý proces je ve skutečnosti automatizovaný a inteligentní, zvyšuje efektivitu provozu a snižuje provozní náklady.

Aby byly splněny požadavky projektu na vysokou hustotu, byly v obchodech, restauracích a parkovištích zavedeny přístupové body Huawei AP7060DN, které zajišťují vnitřní pokrytí. V otevřeném prostranství byly pro další pokrytí rozmístěny přístupové body AP5050DN a AP8150DN.

AP7060DN společnosti Huawei je přístupový bod Wi-Fi 6 (802.11ax) příští generace. S datovou rychlostí až 5,95 Gbit/s je plně schopen splnit požadavky na kvalitu služeb s velkou šířkou pásma, jako je sledování videa v HD kvalitě a umožňuje uživatelům využívat vysoce kvalitní bezdrátové služby. AP7060DN navíc funguje dobře z hlediska pokrytí, hustoty přístupu a provozní stability a poskytuje koncovým uživatelům optimální internetový zážitek.

AP8050DN a AP8150DN jsou venkovní dvoupásmové bezdrátové přístupové body 802.11ac Wave 2. Nabízejí vynikající venkovní pokrytí a výkonnou funkčnost hardwarové ochrany. Poskytují vysokou přístupovou kapacitu a přenosovou rychlost až 1,267 Gbit/s, což umožňuje gigabitový přístup pro uživatele venku. Oba přístupové body vynikají ve venkovních scénářích s vysokou hustotou, jako jsou stadiony. Poskytují komplexní možnosti podpory služeb a vyznačují se vysokou spolehlivostí, vysokou bezpečností, jednoduchým využíváním sítě, automatickým vyhledáváním a konfigurací sítě WLAN a správou a údržbou v reálném čase.

Firewall Huawei USG6680 pro zajištění bezpečnosti sítě stadionu St. Jakob Park integruje širokou škálu funkcí, jako je firewall, virtuální soukromá síť (VPN), prevence narušení, antivirus, prevence úniku dat, správa šířky pásma, anti-DDoS, filtrování URL a anti-spam. Kromě toho nabízí globální zobrazení konfigurace a integrovanou správu zásad a může identifikovat více než 6300 aplikací a podporovat řízení přístupu specifického pro dané aplikace. Například firewall USG6680 dokáže rozlišovat mezi textovými a hlasovými zprávami na Facebooku. Kombinuje také identifikaci aplikace s detekcí narušení, antivirem a službami filtrování dat, čímž zvyšuje výkon a přesnost detekce. Získáním nejnovějších informací o hrozbě v nejkratším možném čase je firewall schopen přesně detekovat a bránit se hrozbám, čímž zajišťuje bezpečnost sítě.

Inteligentní síť Wi-Fi přináší lepší zážitek pro všechny

Technologie Huawei Wi-Fi 6 je navržena pro dnešní složité a rychle se měnící prostředí s řadou výkonných funkcí. Velká šířka pásma, vysoká souběžnost a nízká latence ve spojení s funkcí rádiové kalibrace, která snižuje míru interference o 60 %, zaručují bezproblémovou a výkonnou bezdrátovou síť. Huawei Wi-Fi 6 také podporuje velké množství uživatelů: k jedinému přístupovému bodu může být současně připojeno až 400 uživatelů.

Díky dálkové správě cloudu je provoz a údržba (O&M) výrazně zjednodušena. Technický tým stadionu St. Jakob Park může díky využití cloudového plánovacího nástroje bezdrátové místní sítě (WLAN) společnosti Huawei zkrátit dodací lhůtu projektu na jeden den místo tří a čas potřebný pro diagnostiku chyb se zkrátí ze čtyř hodin na pouhých 30 minut. Výsledkem je výrazné zlepšení efektivity správy sítě, což umožňuje flexibilní nasazení přístupových bodů v kratším časovém období - tolik potřebnou schopnost pro plánování hlavních událostí. Díky bezztrátovému roamingu a rychlému přepínání v rámci technologie Huawei Wi-Fi 6 návštěvníci zároveň získají nejlepší možný internetový zážitek. Pokud je přístupový bod vadný, naváže se automaticky spojení s jiným přístupovým bodem v procesu tak hladkém, že jej uživatelé nepostřehnou. Diagnostika chyb je navíc tak rychlá, vyžaduje 30 minut nebo méně, že síť může být opravena, aniž by si toho koncoví uživatelé vůbec všimli.

Z bezpečnostního hlediska poskytuje firewall USG6680 společnosti Huawei vestavěnou databázi pro více než 6000 aplikací a podporu brány firewall úrovně 7, která aktivně identifikuje a brání před škodlivými útoky. Tyto funkce poskytují neviditelnou ochranu sítě a zajišťují vysokorychlostní a preferenční přenášení klíčových služeb. Kromě toho se WPA3 stal standardem zabezpečení Wi-Fi 6, což zvyšuje ochranu soukromí uživatelů v otevřeném síťovém prostředí prostřednictvím personalizovaného šifrování dat. To znamená, že komunikace mezi klientem a přístupovým bodem Wi-Fi je šifrována, což zabraňuje odposlechu třetími stranami.

Díky poskytnutí rychlosti a bezpečnosti společnost Huawei obohatila zážitky fanoušků na stadionu St. Jakob Park a umožnila jim sdílet své oblíbené momenty po celém světě v reálném čase.

Více informací naleznete na webových stránkách https://e.huawei.com/en/case-studies/leading-new-ict/2019/st-jakob-park-wi-fi6

KONTAKT: Qiwei Li, liqiwei2@huawei.com, 86-180-2533-9127

Klíčová slova Čína-komunikace-firmy-Huawei

Oblast
Asie, Austrálie (as)

Kategorie
IT, telekomunikace

ZASÍLÁNÍ ZPRÁV
Přihlásit k odběru

Upozornění:
Materiály označené značkou Protext nejsou součástí zpravodajského servisu ČTK a nelze je publikovat pod její značkou. Jde o komerční sdělení zadavatele, který je ve zprávě označen a který za ně nese plnou odpovědnost.