Církev Shincheonji uspořádala promoci čítající přes 100.000 absolventů

Uplynul pouhý rok a v Shincheonji po dokončení Biblického studia odpromovalo přes 100.000 lidí. Jedná se o bezprecedentní fenomén, ke kterému právě dochází po celém světě. Je očividné, že se nejedná o práci člověka, ale že v Shincheonji působí Boží duch.

Kvůli korupci a sekularizaci dnešního náboženského světa, přichází Bibli studovat do Shincheonji velké množství lidí za účelem naplnit tak své duchovní potřeby. Přestože množství lidí vyznávajících náboženství celosvětově klesá, objevil se nečekaný fenomén, kdy v krátkém časovém úseku pouhého jednoho roku proudí do církve Shincheonji, církve Ježíšovy, svatyně stánku svědectví (nově vzniklá denominace v Korejské republice) statisíce lidí.

10. listopadu 2019 uspořádala církev Shincheonji promoci čítající přes 100.000 absolventů, kteří dokončili Biblické studium nabídnuté v Shincheonji. Shincheonji nabízí šestiměsíční bezplatný kurz Bible, po jehož dokončení je účastník registrován mezi členy církve.

Promoce se konala v provincii Gyeonggi-do s celkovým počtem 103.764 lidí, kteří prošli absolventským testem, poté co studovali Bibli v její úplnosti. Zhruba 50.000 lidí bylo přítomno v publiku a promoce byla živě vysílána v dalších velkých korejských městech. Studenti ze zahraničí se promoce účastnili prostřednictvím živého vysílání.

Mít 100.000 absolventů je rovno stu církví po tisíci členech, což je obrovský rozdíl, když se podíváme na dramatický pokles věřících po celém světě. Shincheonji je jediným místem, kam po završení hloubkového studia Bible přišlo 100.000 lidí.

Průzkum realizovaný na 100.000 absolventech ukázal, že 41,7 procenta byli věřící, kteří žili svůj život víry v křesťanských denominacích, jakými jsou protestanství, katolictví a jiné. Nadto důvodem, proč se rozhodli přijít do Shincheonji bylo právě "nepřekonatelné učení Slova". Absolvent prohlásil: "V tradičních církvích jsem nebyl schopný ukojit svůj duchovní hlad, avšak v Shincheonji jsem se mohl nasytit slovem z Bible a porozumět jasnému záměru života víry". A pokračoval slovy: "Řada lidí opouští církve kvůli korupci a sekularizaci, která dnes vládne v mnoha církvích ve světě, ale Shincheonji pomáhá věřícím získat logické a jasné porozumění tomu, co to znamená být znovuzrozen skrze slova. Proto jsem se rozhodl přijít do Shincheonji."

Je neuvěřitelné vidět, jak najednou promuje 100.000 lidí; avšak mnohem šokující je skutečnost, že je Shincheonji - již od roku 1984 rapidně rostoucí církev založená na učení o naplnění Zjevení - označována za sektu křesťanskou společností Korejské republiky.

Promující studenti prohlásili o řadě obvinění, která jsou vedena proti Shincheonji, že jsou falešná. Příklady: "Shincheonji prohlašuje, že zakladatelem je Ten, který vítězí," a "Shincheonji skrývá svou pravou identitu při evangelizaci a vymývá svým učením lidem mozky".

Další z absolventů prohlásil: "Za posledních šest měsíců studia Bible jsem se přesvědčoval, zda je pravda, že Shincheonji nutí lidi opouštět domovy, rozvádět se a odcházet ze zaměstnání, a uvědomil jsem si, že to byly pouze pomluvy. Jsem vděčný, že jsem dostal tuto šanci Bibli studovat a vidět na vlastní oči, že učení Bible v Shincheonji je biblické a logické."

Jiný absolvent řekl, že jsou i chvíle, kdy Shincheonji neodhaluje svou totožnost při evangelizaci; jediným důvodem jsou pomluvy a falešné zprávy o Shincheonji, které šíří tradiční církve, takže lidi od studia odradí a lidé tak nechtějí studovat ze strachu, že se tato obvinění prokážou jako pravdivá. Důvodem, proč je evangelizace prováděna tímto způsobem, je šance pro studenty, aby mohli bez předsudků posoudit, zda je vše vyučováno na základě jediného standardu a tím je Bible.

Křesťané v Korejské republice odpověděli na rychlý nárůst Shincheonji slovy: "Všichni v náboženském světě musí činit pokání za to, že se zapletli se světem, vměšovali se do politiky a ztratili důvěru věřících. Zdá se, že ti, kteří chtějí mít upřímný život víry, bloudili, dokud neskončili v Shincheonji."

Každopádně Shincheonji prohlašuje, že 95 procent těch, kteří vstoupí do Shincheonji (podle ankety uskutečněné mezi promujícími studenty) přichází díky skvělému Biblickému učení. Shincheonji vyučuje Bibli v její úplnosti podle knih od Genesis do Zjevení za půl roku, a největší rozdíl mezi tradičními církvemi a Shincheonji je, že Shincheonji je jediným místem, které vyučuje naplnění Zjevení.

Promoce bude počátečním bodem pokračujícího růstu Shincheonji. Protože 100.000 promujících studentů naplnilo stoprocentní evangelizační nárůst, je zde v současnosti 200.000 lidí, kteří studují Bibli v Shincheonji. Pokud Shincheonji bude růst tímto tempem, během tří let dosáhne milionu členů a status quo náboženského světa se promění.

https://youtu.be/mcx6r_j2TKk - odkaz na video o promoci Shincheonji čítající přes 100.000 absolventů

Klíčová slova ČR-církve-Shincheonji

Oblast
Praha, Česká republika (ce)

Kategorie
Politika, veřejná správa a soudy

ZASÍLÁNÍ ZPRÁV
Přihlásit k odběru

Upozornění:
Materiály označené značkou Protext nejsou součástí zpravodajského servisu ČTK a nelze je publikovat pod její značkou. Jde o komerční sdělení zadavatele, který je ve zprávě označen a který za ně nese plnou odpovědnost.