Společnost JA Solar dodala vysoce výkonné moduly PERC pro projekt solární elektrárny s úložištěm o výkonu 32MW v Hokkaidó

Společnost JA Solar, přední světový výrobce vysoce výkonných fotovoltaických produktů, oznámila, že dodala všechny moduly PERC pro solární elektrárnu s úložištěm o výkonu 32MW. Zařízení je jedním z největších solárních elektráren v prefektuře Hokkaidó a bylo úspěšně připojeno k rozvodné síti. Projekt představuje inovativní rozsáhlou aplikaci fotovoltaických technologií a technologií skladování energie a je důležitým milníkem v podpoře rozvoje obnovitelné energie v regionu.

Projekt se nachází v pobřežním městě Shibetsu v prefektuře Hokkaidó. Chladné, větrné podnebí a extrémní povětrnostní podmínky v regionu kladou vysoké nároky na výkon solárních modulů. Monokrystalické moduly PERC, poskytované pro tento projekt společností JA Solar, mají vynikající mechanické zatížení, schopnost udržovat vysoký a stabilní výkon v teplotním rozsahu -40 °C a + 85 °C, jakož i v extrémních prostředích, jako je intenzivní tlak větru, nízká teplota a sněhové podmínky. Vynikající odolnost vůči solím a zásadám umožňuje solárním modulům poskytovat silnou záruku stálého výkonu a vysoké návratnosti výroby energie ze solární elektrárny v pobřežních oblastech. Očekává se, že elektrárna bude generovat roční energetický výnos 30.000.000 kWh, čímž se každoročně sníží emise oxidu uhličitého o 24.180 tun.

Solární elektrárna s úložištěm energie je vybavena akumulační baterií 10.445 kWh, která se může samostatně regulovat a zajistit tak stabilní provoz elektrárny ve špičce i mimo špičku. Systém skladování energie zároveň dokáže přizpůsobit výkon pomocí inteligentního řídicího systému založeného na místní poptávce po energii, dále zlepšit spotřebu energie a maximalizovat návratnost investic.

Pan Jin Baofang, předseda představenstva společnosti JA Solar, poznamenal, že „skladování energie má zásadní význam pro rozvoj nového energetického průmyslu. Jsme potěšeni, že s našimi zákazníky můžeme spolupracovat na vývoji nových provozních modelů, které kombinují fotovoltaické technologie se skladováním energie. JA Solar je významným dodavatelem solárních produktů na japonském trhu a je vysoce uznávaným místními zákazníky pro své vysoce kvalitní fotovoltaické výrobky a silnou přítomnost na trhu. Těšíme se na spolupráci s dalšími zákazníky v tomto regionu."

KONTAKT: Xiaorui Sun, +86-10-6361-1888 x1698, bj.sunxr@jasolar.com

Klíčová slova Čína-Japonsko-energie-ekologie-JA Solar

Oblast
Asie, Austrálie (as)

Kategorie
Energetika, suroviny

ZASÍLÁNÍ ZPRÁV
Přihlásit k odběru

Upozornění:
Materiály označené značkou Protext nejsou součástí zpravodajského servisu ČTK a nelze je publikovat pod její značkou. Jde o komerční sdělení zadavatele, který je ve zprávě označen a který za ně nese plnou odpovědnost.