DevOps: od simulace k realitě za jeden den

DevOps (best practice - příklady nejlepší postupů pro řízení IT) přináší organizacím řadu výhod, včetně lepší odezvy směrem k zákazníkům, rychlejší dodací lhůty, efektivnější proces vývoje od návrhu smlouvy po implementaci aplikací a služeb.

Proč se organizacím nedaří využívat DevOps?

Jedním z problémů je, že DevOps není o změně technologií. Je o změně pracovních návyků a firemní kultury. Neoborná DevOps transformace vyvolá jen vnitřní odpor ke změnám. V řadách zaměstnanců panují obavy, že zrovna jejich role bude po transformaci nadbytečná.

Je stěžejní, aby transformace probíhala v organizační rovině. Napříč organizací. A do projektu zapojte celé IT. Pak máte 90 % šanci na úspěch. V opačném případě jste prakticky bez šance.

Jak získat podporu pro DevOps transformaci?

Docela lehce. Dá se říci, že pomoc je "na dosah". DevOps konzultace, školení a simulační workshopy společnosti TAYLLORCOX pomáhají organizacím vytvořit si vlastní unikátní cestu k úspěchu a využití z DevOps přesně a jen toho, co vás v aktuální moment posune.

Ukážeme vám, jak DevOps simulace ve spolupráci s G2G3 pomáhají klientům jako je Alza.cz, Pražská Plynárenská, Embedit - HomeCredit a dalším dosáhnout úspěchu a posunout jejich schopnosti i dovednosti ještě dál.

Samotný průběh DevOps simulace

Tento intenzivní 1 denní workshop využívá reálné scénáře a učení se pomocí pochopení pozitivních dopadů metodiky v každodenních situacích. Zaměřuje se na kulturu organizace, interní i externí pracovníky a procesy.

Dokonale nasimulujeme vaše pracovní "flow" v organizaci. Není nutná předchozí znalost DevOps. V rámci dne absolvujete tři kola. V nich se zaměříte na plánování, dodávku a kontrolu produktů a služeb. Pojďme se společně vydat na první krok k transformaci na DevOps.

Budete pracovat pro imaginární organizaci, který má za úkol implementovat nové funkce do online systémů a zároveň spravovat životně důležité systémy, které zpracovávají transakce se zákazníky.

Samotný vývoj aplikací není součástí hry. Development probíhá jen v digitálních aplikacích na manažerské úrovni. Stejně tak řešení incidentů a dalších operací probíhá v simulátoru - digitální aplikaci, která je cloudu.

Nicméně výstupy z vašich manažerských rozhodnutí jsou sbírány do softwarové aplikace, která zobrazuje online Dashboard a monitoruje vývoj i dodávky v každém kole.

Nastavuje servisní incidenty a poskytuje dostatek informací pro analýzu vašich kroků. Tyto reporty jsou na konci každého kola vyhodnoceny a následný rozbor se soustředí na praktické tipy, jak s pomocí DevOps pracovat efektivněji, lépe.

Jak celá simulace probíhala a co na to říkají absolventi? Podařilo se odbourat kulturní i firemní bariéry kolem přechodu na DevOps? To se dozvíte zde:

https://www.tx.cz/blog/devops-od-simulace-k-realite-za-1-den

Kontakt: www.tx.cz

Klíčová slova ČR-počítače-trh-služby-firmy-TAYLLORCOX

Oblast
Praha, Česká republika (ce)

Kategorie
Služby, cestovní ruch
IT, telekomunikace
Obchod, marketing

ZASÍLÁNÍ ZPRÁV
Přihlásit k odběru

Upozornění:
Materiály označené značkou Protext nejsou součástí zpravodajského servisu ČTK a nelze je publikovat pod její značkou. Jde o komerční sdělení zadavatele, který je ve zprávě označen a který za ně nese plnou odpovědnost.