Umění C. G. Junga - výjimečný dárek pro milovníky vizuálního umění

V bohatě ilustrovaném díle najdete zakládající osobnost oboru psychologie Carla Gustava Junga jako umělce, který zvládá od kresby přes knižní malby, obrazy i dřevěné a kamenné sochy.

C. G. Jung sám nikdy nechtěl být považován za umělce. Přestože za svého života zařazoval do některých svých děl ilustrace, vždycky se staral o to, aby jako jejich tvůrce zůstal v anonymitě. Kniha Umění C. G. Junga představuje unikátní soubor 250 barevných reprodukcí, jejichž autor je tvůrce s neobyčejnou imaginací, smyslem pro kompozici, figuru a barvy. Obrazy jsou doplněny úvodními studiemi, které se zaměřují na kořeny Jungova výtvarného projevu, na souvislosti s jeho teorií mandal, na Jungův profil jako umělce, sběratele i diváka.

Váz., 272 str., 777 Kč

ISBN: 978-80-262-1535-6

Nakladatelství: Portál, s.r.o.

https://nakladatelstvi.portal.cz/nakladatelstvi/aktuality/99405/umeni-c-g-junga-vyjimecny-darek-pro-milovniky-vizualniho-umeni

obchod.portal.cz

Klíčová slova ČR-literatura-výtvarné-trh-nakladatelství-Portál

Oblast
Praha, Česká republika (ce)

Kategorie
Obchod, marketing
Kultura

ZASÍLÁNÍ ZPRÁV
Přihlásit k odběru

Upozornění:
Materiály označené značkou Protext nejsou součástí zpravodajského servisu ČTK a nelze je publikovat pod její značkou. Jde o komerční sdělení zadavatele, který je ve zprávě označen a který za ně nese plnou odpovědnost.