Porubské komunitní centrum Archa oslavilo 4. narozeniny

Myšlenku založit komunitní centrum pro seniory vyslovili na začátku roku 2015 pracovníci Klientského centra v Ostravě-Porubě, kteří často od místních seniorů slýchávali, že jim chybí místo pro setkávání a trávení volného času. "Scházíme se na lavičkách, v zimě chodíme do obchodního centra, není to důstojné," zaznívalo z jejich úst.

Uplynuly čtyři roky, Komunitní centrum Archa v Porubě má v současnosti 369 členů, je otevřeno každý všední den od 14 do 17 hodin a každoročně připraví na 300 akcí. Nechybí mezi nimi výlety, besedy, přednášky, cvičení, vzdělávací kurzy, filmová představení i oslavy. Program centra odpovídá představám členů Archy, zčásti si jej tvoří sami.

Na slavnostním odpoledni, které se uskutečnilo u příležitosti 4. narozenin Archy, se velký společenský sál zaplnil do posledního místa, v programu nechybělo vystoupení orientální tanečnice, Zdeněk Krásný zahrál k tanci a poslechu, nemohlo chybět ani povídání s oblíbenou sestrou Filoménou.

"Naším cílem bylo založit komunitní centrum, v němž by nejen naši nájemníci, ale i další lidé seniorského věku spolupracovali, byli sami spoluodpovědní za program a jeho realizaci. Můžeme říct, že se nám to podařilo," uvedl generální ředitel společnosti RESIDOMO Jan Rafaj.

RESIDOMO vnímá problém osamělosti seniorů, který je jedním z fenoménů dnešní doby. I proto vznikla myšlenka poskytnout nebytové prostory v jednom ze svých porubských domů právě pro vytvoření seniorského komunitního centra. "Přeji Arše do dalších let, aby byla pro seniory místem klidu, pohody a také inspirací pro aktivní život," dodal Jan Rafaj.

Kontakt pro média

Kateřina Piechowicz

tisková mluvčí RESIDOMO

E-mail: katerina.piechowicz@residomo.cz

Klíčová slova ČR-rodina-senioři-firmy-Residomo

Oblast
Moravskoslezský (ov)

Kategorie
Média, společnost a životní styl

ZASÍLÁNÍ ZPRÁV
Přihlásit k odběru

Upozornění:
Materiály označené značkou Protext nejsou součástí zpravodajského servisu ČTK a nelze je publikovat pod její značkou. Jde o komerční sdělení zadavatele, který je ve zprávě označen a který za ně nese plnou odpovědnost.