Servery.cz poskytují novým klientům monitoring návštěvnosti Mytrix

Nabídka služeb domény Servery.cz, na jejíž stránkách lze jednoduše objednat zřízení a správu internetových prezentací, byla rozšířena o možnosti systému Mytrix - monitoring internetu. Dohodli se na tom provozovatel služby Servery.cz, největší poskytovatel webhostingu v České republice, společnost Globe Internet s.r.o., a provozovatel jmenovaného statistického systému, Mytrix s.r.o., člen Americké obchodní komory v ČR a Asociace pro elektronickou komerci (APEK).

Každý nový klient společnosti Globe Internet, který si na adrese Servery.cz objedná zřízení jakéhokoli modelu internetového serveru, se bude moci zároveň zaregistrovat do systému Mytrix, který mu umožní sledovat trendy až u 56 parametrů uživatelského chování návštěvníků jeho webserveru. Základní službu Mytrix Free bude moci využívat zcela zdarma a v případě, že se rozhodne pro placenou službu Mytrix Pro, získá až 10% slevu ze standardního ceníku.

"Po důkladném několikatýdenním testování Mytrixu jsme se přesvědčili, že tento produkt rozsahem sledovaných statistik a především jejich užitnou hodnotou pro provozovatele webserverů nemá dnes na českém trhu konkurenci," poznamenal k navázané spolupráci Jakub Ditrich, jednatel společnosti Globe Internet, a pokračoval: "Naše společnost se již od svého vzniku v roce 1996 snaží přinášet svým zákazníkům profesionální služby nejvyšší kvality, čehož důkazem je postavení, které jsme si na českém internetovém trhu vydobyli. Zahájení spolupráce s Mytrixem je jen logickým krokem při uskutečňování našeho záměru, který jsme si před lety stanovili - být vždy o krok před ostatními," doplnil Ditrich.

Od 18. června 2001, kdy byla česká verze systému Mytrix - monitoring internetu odstartována, se do ní zaregistrovalo více než 1400 webserverů, mj. Atlas, Autohandl (Annonce), Aliaweb, Česká televize, České noviny, iDNES, Lidové noviny, Lupa, Mobil.cz, Neviditelný pes, Peníze.cz, Ringier ČR (webservery Blesk, iABC, Reflex, Televize), Stratosféra, Svět namodro a stovky dalších. Americký systém Mytrix.com, jehož provozovatel poskytuje licenci produktu pro ČR, monitoruje v současné době více než 200.000 webserverů, zatímco ještě na začátku roku 2001 jich bylo "pouze" 80.000.

Systém Mytrix je jedinečný analytický nástroj, který umožňuje provozovatelům webserverů provádět přesné výzkumy cílové skupiny jejich návštěvníků. Využívat shromažďované údaje lze především ve dvou oblastech - v marketingovém plánování dalšího rozvoje webového projektu a při práci webmasterů a správců internetových prezentací. Údaje o dosahované návštěvnosti lze rovněž použít jako podklad pro jednání s potenciálními inzerenty, obchodními partnery či investory. Kromě statisticko-analytického systému obsahuje Mytrix také vlastní katalog, v jehož oborových rubrikách jsou účastnické webservery řazeny v žebříčcích podle dosahované návštěvnosti.

Hlavním cílem projektu je stát se během několika měsíců autoritou, jejíž měření návštěvnosti přijme internetový trh v České republice za normu, tzn. jediné obecně srovnatelné měřítko.

Kontakty:

Martin Petrášek, manažer marketingu a P.R.

Mytrix, s.r.o.

Pláničkova 3, 162 00 Praha 6

Tel.: 02/3536 1445

Fax: 02/3536 3452

E-mail: martin@mytrix.cz

http://www.mytrix.cz

Jakub Ditrich, jednatel

Globe Internet, s.r.o.

Pláničkova 1, 162 00 Praha 6

Tel: 02/3536 5000

Fax: 02/3536 5009

E-mail: jakub.ditrich@globe.cz

http://globe.cz

Klíčová slova PROTEXT-internet-Mytrix

Oblast
Praha, Česká republika (ce)

Kategorie
Finance, ekonomika
IT, telekomunikace

ZASÍLÁNÍ ZPRÁV
Přihlásit k odběru

Upozornění:
Materiály označené značkou Protext nejsou součástí zpravodajského servisu ČTK a nelze je publikovat pod její značkou. Jde o komerční sdělení zadavatele, který je ve zprávě označen a který za ně nese plnou odpovědnost.