Organizátoři konference Přátelské město 2019 zvou novináře na besedu

Organizátoři konference Přátelské město 2019 zvou novináře na setkání s hlavními řečníky akce, které si klade za cíl zvýšit vstřícnost a přátelskost k obyvatelům, návštěvníkům, podnikatelům či investorům v hlavním městě Praze. Beseda s akreditovanými novináři se skuteční v hotelu Jalta, Václavské náměstí 45, 1. patro, 11. září od 12:00 do 12:30. Vystoupí na něm starosta Prahy 1 Pavel Čižinský, předseda Sdružení Nového Města pražského Jan Adámek a Luděk Sýkora z Centra pro výzkum měst a regionů Univerzity Karlovy.

Pro akreditaci na setkání s novináři kontaktujte Jana Pateru z Blue Events, e-mail: jan.patera@blueevents.eu

Na setkání s novináři budou představeny závěry konference, kterou pořádá Sdružení Nového Města pražského a společnost Blue Events. Projekt výročních setkání všech, kterým leží rozvoj měst na srdci, vznikl před třemi lety. Těsně navazuje na loňskou diskusi a dále rozpracovává vizi přátelského města. Činí tak ve svém úvodu nazvaném "Laboratoř Václavák" na příkladu náměstí, které je symbolem řady obecných problémů i možným vzorem řešení pro další centrální místa. Analýzu toho, jaké změny nastaly od minulého ročníku konference a co se (ne)podařilo, odprezentují Jan Adámek a Pavel Čižinský. Luděk Sýkora z Centra pro výzkum měst a regionů Univerzity Karlovy poté představí "srdcový" koncept pro oživení centra Prahy a dalších našich měst.

Program Další část konference bude věnována ryze praktickým příkladům aktivit, které výrazně oživily centrum Prahy a dalších měst a dodaly jim energii a impuls k dalšímu rozvoji. Přehled různých více či méně úspěšně "tepajících srdíček" v Praze a Brně poskytnou ve společném vystoupení Rozálie Kašparová z Institutu plánování a rozvoje hl. m. Prahy a Barbora Podhrázská z Magistrátu města Brna. Následovat budou dva inspirativní příklady z blízkého zahraničí. Vídeňskou Mariahilferstrasse jako příklad úspěšné revitalizace významné obchodní ulice představí Clarissa Knehs, expertka na tvorbu veřejného prostoru z magistrátu rakouského hlavního města. Nepochybně zajímavý bude i příspěvek Veroniky Hliničanové, věnovaný bratislavské iniciativě Živé námestie.

Vyvrcholením konference pak bude její odpolední programový blok, věnovaný interaktivní diskusi nad konkrétními náměty účastníků konference pro zlepšení stavu Václaváku jako testovací laboratoře i pro další centra měst. V závěru konference pak představí nové koncepční dokumenty zástupci vrcholového vedení Prahy, radní Hana Třeštíková a 1. náměstek primátora Petr Hlaváček.

Na programu konference spolupracovali experti z Univerzity Karlovy, IPR, městské části Praha 1 a Magistrát hlavního města Prahy.

Základní fakta o konferenci

Kdy: 11. 9. 2019

Kde: Hotel Jalta, Václavské náměstí, Praha 1

Podrobnější informace: Tomáš Krásný

tomas.krasny@blueevents.eu

Kontakt pro média: Jan Patera

jan.patera@blueevents.eu

Zájemci o partnerství: Jiří Beneš

jiri.benes@blueevents.eu

ČTK ke zprávě vydává obrazovou přílohu, která je k dispozici na adrese http://www.protext.cz.

Klíčová slova ČR-správa-Praha-firmy-Blue Events

Oblast
Praha, Česká republika (ce)

Kategorie
Politika, veřejná správa a soudy

ZASÍLÁNÍ ZPRÁV
Přihlásit k odběru

Upozornění:
Materiály označené značkou Protext nejsou součástí zpravodajského servisu ČTK a nelze je publikovat pod její značkou. Jde o komerční sdělení zadavatele, který je ve zprávě označen a který za ně nese plnou odpovědnost.