Na International Shakuhachi Festival Prague dorazí i John Kaizan Neptune

Na International Shakuhachi Festival Prague dorazí i John Kaizan Neptune

Na International Shakuhachi Festival Prague dorazí i John Kaizan Neptune

Makiko Goto Kuniyoshi SUGAWARA zahajovací noc Akihito Obama KRASTÍ habitat

Dvanáctý ročník mezinárodního festivalu International Shakuhachi Festival Prague přivítá letos i světového mistra, jazzmana a výrobce fléten shakuhachi Johna Kaizana Neptuna. Ve světové premiéře zahraje vlastní skladbu Tie Together a kompozicí japonsko-amerického skladatele Hiroyi Miury.

Pozvání na dvanáctý ročník International Shakuhachi Festival Prague přijalo hned několik významných světových osobností hry na šakuhači. Kromě mistrů jako Kuniyoshi Sugawara, Akihito Obama, nebo Makiko Goto přijede do Prahy i světoznámý hudebník a výrobce fléten šakuhači John Kaizan Neptune.

Dne 12. září zahájí Neptune festival v Atriu Žižkov, kde společně s klavíristou Janem Pudlákem zahraje ve světové premiéře vlastní skladu Tie Together. V kulturním centru Domovina pak 16. září zazní další světová premiéra. Skladbu Galactic Monarchs od japonsko amerického skladatele Hiroyi Miury zahraje Neptune společně s českým orchestrem Berg.

"Těsně před festivalem Neptune povede workshop výroby shakuhachi ve Studiu NEIRO, na který se přihlásili lidé z celého světa," dodává ředitel ISFP Marek Kimei Matvija.

www.japonskyfestival.cz

Kontakt pro media:

Marek Matvija

e-mail: marek@neiro.org

Klíčová slova ČR-Japonsko-hudba-festival

Oblast
Praha, Česká republika (ce)

Kategorie
Kultura

ZASÍLÁNÍ ZPRÁV
Přihlásit k odběru

Upozornění:
Materiály označené značkou Protext nejsou součástí zpravodajského servisu ČTK a nelze je publikovat pod její značkou. Jde o komerční sdělení zadavatele, který je ve zprávě označen a který za ně nese plnou odpovědnost.