Projekt Symphonic Dance Music se po úspěšné premiéře přesune do haly

Projekt Symphonic Dance Music se po úspěšné premiéře přesune do haly

Projekt Symphonic Dance Music se po úspěšné premiéře přesune do haly

Velmi úspěšnou a pozitivně hodnocenou premiéru má za sebou projekt Symphonic Dance Music, který netradičně spojil symfonický orchestr, DJ a největší hity světové taneční hudby. Po premiérovém červencové uvedení na festivalu Štěrkovna Open Music v Hlučíně, jehož pořadatelé za projektem zároveň stojí, se nyní chystá první repríza. Velká show doprovázená působivou projekcí, světelnými a laserovými efekty se znovu odehraje v Ostravar Aréně 1. listopadu. Projekt netradičně spojil profesní dráhy členů Janáčkovy filharmonie Ostrava, DJje Lukáše Ščurka (alias DJ Lowa), zpěvačku Dashu či Jana Lstibůrka, který připravil aranže a poskládal doprovodnou kapelu.

"Po uvedení na Štěrkovně Open Music jsme zaznamenali velmi hodně pozitivních reakcí. Lidé byli upřímně nadšení a velmi kladně hodnotili míru profesionality, se kterou se nám podařilo projekt připravit. Za to vděčíme celému týmu, který dnes čítá i s umělci na osm desítek lidí," říká manažer projektu David Moravec.

Dodává, že k pozitivním reakcím ze strany lidí se přidalo i hodnocení odborné veřejnosti. "Kritici nešetřili chválou, a to nás hodně potěšilo. Utvrdili jsme se ale v tom, že projekt má smysl a bude schopen dál fungovat samostatně," popisuje další z tvůrců Matěj Ostárek.

Už 1. listopadu mohou "Hlučínskou senzaci", jak projekt Symphonic Dance Music nazval kritik ze serveru Ostravan.cz Milan Bátor, slyšet znovu. Tentokrát se audiovizuální show přesune do prostoru Ostravar Arény. Návštěvníci uvidí stejný program, jako během premiéry. Pořadatelé ale připravují i jistá překvapení. Vše bude opět postaveno na masivním zvuku orchestru, Djského umění, působivých světlech, velkolepé laserové show a promyšlené projekci.

"Podle toho, jaký je už nyní zájem o vstupenky, předpokládáme, že bude hala brzy vyprodaná. Nabízíme místa k sezení pro ty, kteří si chtějí hudbu pořádně užít. Ale i na stání, protože Symphonic Dance Music je hlavně taneční párty," dodal Moravec s tím, že vstupenky mohou zájemci koupit už nyní v síti společnosti Ticketstream.

Projekt od jeho vzniku podporuje Moravskoslezský kraj a záštitu nad ním převzal náměstek hejtmana Lukáš Curylo. "Myslím, že se povedlo něco mimořádného. Ohlasy na první uvedení to potvrzují. Jsme rádi, že se takový projekt zrodil právě v Moravskoslezském kraji, který se na podporu kultury výrazně zaměřuje," uvedl Curylo. Dodal, že vítá ambice tvůrců, aby projekt žil dál svým životem. "Může se z něj stát takový vývozní artikl. Reprezentant šikovnosti našich umělců a moravskoslezské kultury obecně," dodal.

Co je to Symphonic Dance Music:

Unikátní a v Česku zcela ojedinělé propojení klasického symfonického orchestru a taneční hudby přinese projekt Symphonic Dance Music. Během 90 minut dlouhé show zahraje Janáčkova filharmonie Ostrava společně s oceňovaným Djem Lukášem Ščurkem alias Dj Lowa tři desítky největších světových tanečních hitů pod vedením dirifenta Stanislava Vavřínka. Například písně francouzského dua Daft Punk, amerického producenta Rogera Sancheze či legendárních uskupení jako The Chemical Brothers či The Prodigy. Pěvecky se s projektem spojila i držitelka Ceny Thalie zpěvačka Dasha. Za aranžmá stojí člen Cílové skupiny Tomáše Kluse Jan Lstibůrek.

FOTKY: https://drive.google.com/open?id=1VardYf3FQYsrRp8kIbLw_vdvuuBVpYmP

Roman Helcl

press promotion

BrainZone, s.r.o.

Korunní 1263/53

120 00 Praha 2 - Vinohrady

email: roman.helcl@brainzone.cz

web: www.brainzone.cz

tel.: +420 603 345 698

Klíčová slova ČR-pop-hudba-zábava-Symphonic Dance Music-BrainZone-Ostrava

Oblast
Praha, Česká republika (ce)

Kategorie
Média, společnost a životní styl
Kultura

ZASÍLÁNÍ ZPRÁV
Přihlásit k odběru

Upozornění:
Materiály označené značkou Protext nejsou součástí zpravodajského servisu ČTK a nelze je publikovat pod její značkou. Jde o komerční sdělení zadavatele, který je ve zprávě označen a který za ně nese plnou odpovědnost.