Společnost PORR byla pověřena realizací výškové budovy SKYSAWA ve Varšavě

Zleva: Tomasz Górnicki (viceprezident PHN), Marcin Mazurek (CEO PHN), Piotr Kledzik (CEO PORR S.A.) © PHN

Zleva: Tomasz Górnicki (viceprezident PHN), Marcin Mazurek (CEO PHN), Piotr Kledzik (CEO PORR S.A.) © PHN

Vizualizace administrativního a obchodního komplexu SKYSAWA © PHN

Společnost Polski Holding Nieruchomości (PHN), kotovaná na Varšavské burze, podepsala se společností PORR smlouvu na výstavbu 155 metrů vysokého mrakodrapu SKYSAWA. Tento obchodní a administrativní komplex se skládá ze dvou budov a vznikne v ulici Świętokrzyska 36 ve Varšavě. Finanční objem zakázky se blíží částce 75,6 mil. EUR (cca. 325,17 mil. PLN). Předpokládaný termín dokončení stavebních prací je ve druhém čtvrtletí roku 2022.

"Obchodní a administrativní komplex SKYSAWA trvale pozitivně ovlivní panorama Varšavy i nově vznikající administrativní čtvrť v okolí ulice Świętokrzyska. Jsme si jisti, že tento projekt se stane dalším vývěsním štítem společnosti PORR v Polsku. V Polsku jsme již realizovali bezpočet projektů v oblasti infrastruktury a velice nás těší, že tímto projektem můžeme doložit i naši klíčovou odbornost v oblasti pozemních staveb“, uvedl Karl-Heinz Strauss, CEO společnosti PORR.

Stavební práce na pozemcích v ulici Świętokrzyska budou zahájeny ihned po dokončení přípravy staveniště. První fáze zahrnuje bourací, stavební a zemní práce. Předpokládaná doba realizace projektu potrvá 36 měsíců: Dokončení desetiposchoďové budovy A o celkové výměře cca. 11 500 m2 a s výškou 40 m je plánováno na druhé čtvrtletí roku 2021. S dokončením budovy B, 155 metrů vysoké věže se 40 poschodími, se počítá ve druhém čtvrtletí 2022. Za marketing a prodej této investice odpovídá consultingová společnost Colliers International.

Vysoké požadavky na prestižní projekt

"Nejdůležitějšími kritérii při výběru generálního dodavatele pro projekt SKYSAWA byly v první řadě zkušenosti podniků, ucházejících se o tuto zakázku a zároveň atraktivnost jejich nabídky. Chtěli jsme, aby dodavatel stavby, která je naší prestižní investicí, měl ve svém portfoliu nejen výškové budovy, ale rovněž certifikované projekty.

Pokud vše proběhne podle plánu, předáme během několika dní staveniště generálnímu dodavateli“, sdělil Marcin Mazurek, CEO společnosti Polski Holding Nieruchomości.

SKYSAWA je moderní obchodní a administrativní komplex o celkové hrubé výměře podlahové plochy cca. 40 000 m2 a celkovém objemu 225 000 m3. Tento komplex budov má vynikající polohu přímo v centru hlavního města, mezi ulicemi Świętokrzyska, Twarda, Mariańska a Jana Pawła II, v bezprostřední blízkosti kruhového objezdu Rondo ONZ. SKYSAWA se stane jednou z mála budov s přímým spojením se stanicí metra.

Údaje a fakta ve zkratce:

Název projektu: Výstavba administrativního a obchodního komplexu SKYSAWA

Objem prací: Projekt + výstavba

Objednatel: Polski Holding Nieruchomości

Zhotovitel: PORR S.A. (vedoucí člen sdružení), TKT Engineering, ELIN

Zahájení stavby: červen 2019

Dokončení: červen 2022

S vašimi dotazy se prosím obracejte na:

Cornelia Harlacher

Head of Media Relations & Digital Communications PORR AG

Mobil: +43 664 626-5698

comms@porr-group.com

Dominik Heiden

Media Relations Specialist

PORR AG

Mobil: +43 664 626-5867

comms@porr-group.com

Klíčová slova Polsko-Rakousko-stavby-reality-firmy-PORR

Oblast
Evropa, EU, NATO (es)

Kategorie
Stavebnictví, bydlení a reality

ZASÍLÁNÍ ZPRÁV
Přihlásit k odběru

Upozornění:
Materiály označené značkou Protext nejsou součástí zpravodajského servisu ČTK a nelze je publikovat pod její značkou. Jde o komerční sdělení zadavatele, který je ve zprávě označen a který za ně nese plnou odpovědnost.