Vysoká škola Hamad Bin Khalifa University přijímá přihlášky do nových akademických programů

Logo Hamad Bin Khalifa University

Novátorské programy zahrnují různé obory a nabízí bohaté vzdělávací zkušenosti

Univerzita Hamad Bin Khalifa University (dále jen HBKU), přední vzdělávací instituce zajišťující vyšší vzdělávání, rozšířila svou nabídku pro akademiky, když představila osm nových akademických programů na šesti ze svých fakult. Tyto programy byly nedávno prezentovány při oficiální inauguraci, která přilákala stovky potencionálních zájemců o studium do pulsujícího kampusu v katarském městě Doha.

Nově představené programy zahrnují magisterské studium aplikované islámské etiky na Fakultě islamistických studií a doktorandské studium humanitních a společenských věd na Fakultě humanitních a společenských věd. Kromě toho nyní nabízí univerzita HBKU magisterské studium informačních systémů ve zdravotnickém managementu a magisterské studium managementu sportu a zábavy (společný akademický titul s Univerzitou Jižní Karolíny) na Fakultě věd a inženýrství a magisterské studium práv (LLM) v oblasti mezinárodního práva a zahraničních věcí a stejný obor v oblasti mezinárodní ekonomiky a obchodního práva na Fakultě lékařských a biologických věd (společný akademický titul s Univerzitou Jižní Karolíny). Kromě toho je v nabídce také magisterské studium veřejné politiky, kterou nabízí Fakulta veřejné politiky.

Nové akademické programy vysoké školy HBKU jsou vytvořeny přesně tak, aby umožnily výchovu odborných specialistů, po kterých je v současné době a do budoucna největší poptávka na lokálních i mezinárodních trzích práce. Rozšíření nabídky těchto typů vzdělání odráží logický přístup univerzity ve snaze o soustavný rozvoj a přední místo mezi akademickými institucemi a pozici prvotřídního poskytovatele multidisciplinárního vzdělávání a výzkumu v Kataru.

Maryam Al-Mannaiová, vice prezidentka pro studentské záležitosti na univerzitě HBKU, řekla: „Každý z nových programů univerzity HBKU byl pečlivě vybírán s ohledem na minulé, aktuální a budoucí výzvy a trendy. Předností těchto programů je účast špičkových odborníků z fakult, přívětivý vzdělávací ekosystém a dobře připravené studijní plány, které spojují nekonvenční učební metody.“

„Se specializací, která zahrnuje globální etiku, společenská studia, vědy o zdraví a cvičení, mezinárodní právo a záležitosti a veřejnou politiku, jsou programy odrazem ohromného rozvoje univerzity HBKU. Univerzita se blíží svému desátému výročí založení a upevní svou pozici důležitým mezníkem a úspěchy, které realizovala ve velmi krátkém časovém rozmezí.“

V posledních letech zaznamenala univerzita HBKU nebývalý nárůst nabídky akademických programů a následně svého potenciálu. Univerzita pokračuje ve své práci a inspiruje a vyzdvihuje rostoucí počet svých absolventů na celém světě, z nichž všichni přispívají k prosperitě svých oborů.

Jen v loňském roce univerzita oslavila úspěšné uvedení šesti nových akademických programů pod střechou Fakulty islamistických studií a Fakulty věd a inženýrství.

Cílem univerzity HBKU je poskytovat specializované a vysoce uznávané absolventské programy. Do podzimu 2019 bude nabízet celkem 33 akademických programů na magisterské a doktorandské úrovni. Velký počet absolventů zahrnuje stovky odborníků, kteří se významně podílí na rozvoji svých oborů.

Informace o přihlášení do moderních univerzitních programů naleznete na adrese admissions.hbku.edu.qa.

O vysoké škole Hamad Bin Khalifa University

Modernizujeme dnešek, měníme zítřek

Vysoká škola Hamad Bin Khalifa University (dále jen HBKU), člen Katarské nadace pro vzdělávání, vědu a rozvoj komunity (dále jen QF), byla založena v roce 2010 jako univerzita zaměřená na intenzivní výzkum s cílem urychlit transformační změny v Kataru a celé oblasti a ovlivnit celý svět. HBKU má sídlo v kampusu Education City a snaží se vychovávat a rozvíjet odborníky prostřednictvím obohacujících akademických zkušeností, moderního ekosystému a jedinečného partnerství. HBKU poskytuje víceoborové bakalářské, magisterské a postgraduální programy prostřednictvím svých fakult a nabízí příležitosti pro výzkum a stipendia prostřednictvím svých ústavů a center. Další informace o HBKU, naleznete na stránkách www.hbku.edu.qa.

Fotografie - https://mma.prnewswire.com/media/896214/Hamad_Bin_Khalifa_University.jpg

Logo - https://mma.prnewswire.com/media/770031/HBKU_Logo.jpg

KONTAKT:

Sylvana Georgy

Email: segeorgy@hbku.edu.qa

Mobil: +974-70218268

Klíčová slova Katar-vzdělání-islám-Hamad Bin Khalifa University

Oblast
Blízký východ (bv)

Kategorie
Věda, vzdělávání a školství
Politika, veřejná správa a soudy

ZASÍLÁNÍ ZPRÁV
Přihlásit k odběru

Upozornění:
Materiály označené značkou Protext nejsou součástí zpravodajského servisu ČTK a nelze je publikovat pod její značkou. Jde o komerční sdělení zadavatele, který je ve zprávě označen a který za ně nese plnou odpovědnost.