PORR realizuje 3T Office Park v polské Gdyni

Vizualizace – 3T Office Park (Copyright: 3T Office Park)

Vizualizace – 3T Office Park (Copyright: 3T Office Park)

V Gdyni, jedné ze tří městských aglomerací polského trojměstí Gdaňsk - Gdyně - Sopoty, vzniká zatím největší komplex administrativních budov v tomto regionu, 3T Office Park. Společnost PORR S.A. je generálním dodavatelem tohoto projektu, zatímco společnost Gleed Polska odpovídá v rámci realizace tohoto projektu za zajištění příslušné britské certifikace BREEAM. Stavební práce byly zahájeny koncem dubna 2019 a předpokládaná doba realizace potrvá asi 24 měsíců.

Komplex budov 3T Office Park se skládá celkem ze tří objektů: ze dvou desetipatrových výškových budov, z třináctipatrové výškové budovy uprostřed, jakož i dvoupatrové podzemní garáže s celkem 420 parkovacími místy. Prostorový objem budovy činí 240.000 m3, celková výměra podlahových ploch 54.900 m2 a celková výměra pronajímatelné plochy dosahuje 38.500 m2.

"Náš tým má dlouholeté zkušenosti a rozsáhlou znalost polského trhu. Uplatňujeme interdisciplinární a udržitelný přístup, ve kterém jsou všechny kroky při projektování i realizaci posuzovány komplexně s ohledem na celý životní cyklus objektu. 3T Office Park je naším ukázkovým projektem, který působivě ovlivní panorama celého trojměstí. Stejně tak jako projekt Waterfront v Gdyni a budova Granaria v Gdaňsku," uvedl Karl-Heinz Strauss, CEO společnosti PORR.

Komplex administrativních budov 3T Office Park byl předběžně zařazen do kategorie "excelentní" podle standardů BREEAM - britské certifikace udržitelnosti pro komerční budovy. Proces certifikace objektu probíhá v souladu se standardy "BREEAM International, New Construction 2016", certifikaci provádí společnost WSP Polska Sp. z o.o. Administrativní komplex musí splňovat nejvyšší požadavky v oblasti řízení, energetické efektivity, uživatelského komfortu a trvalé udržitelnosti. 3T Office Park bude kromě toho realizován jako zcela bezbariérová budova odpovídající požadavkům na integraci "Integration Foundation".

"Společnost PORR S.A. působí na polském trhu již mnoho let a má rozsáhlé zkušenosti v oboru pozemního stavitelství, a to i v tomto trojměstí. Velice nás těší, že jsme mohli podepsat smlouvu na generálního dodavatele stavby 3T Office Park s natolik zkušeným podnikem. Vzhledem k tomu, že projekt bude realizován v souladu s mezinárodním certifikačním systémem BREEAM, kladli jsme při výběru dodavatele zvláštní důraz na to, aby naši partneři disponovali potřebným know-how a využívali nejmodernější technická řešení," sdělil Sergiusz Gniadecki, předseda představenstva společnosti 3T Office Park Sp. z o.o.

3T Office Park vzniká v ulici Kazimierza Górskiego v Gdyni, na hranici okrsků Wzgórze Św. Maksymiliana a Redłowo. Nový komplex administrativních budov rozšíří stávající komerční a administrativní plochy v centru, které byly dosud koncentrovány v ulici Łużycka a v oblasti Pomořanského vědecko-technologického parku.

Údaje a fakta ve zkratce

Název projektu: Výstavba administrativního komplexu 3T Office Park

Objednatel: 3T Office Park Sp. z o.o.

Zhotovitel: PORR S.A.

Objem prací: Realizace stavby

Dokončení: 24 měsíců

S vašimi dotazy se prosím obracejte na:

Mag. Cornelia Harlacher

Vedoucí oddělení pro vztahy s médii a digitální komunikaci PORR AG, Tel. +43 50 626 5698, Mob. +43 664 5698, cornelia.harlacher@porr.at

Dominik Heiden

Specialista na vztahy s médii PORR AG, Tel. +43 50 626 5867, Mob. +43 664 626 5867, dominik.heiden@porr.at

Klíčová slova Rakousko-Polsko-stavby-reality-trh-firmy-PORR

Oblast
Evropa, EU, NATO (es)

Kategorie
Stavebnictví, bydlení a reality
Obchod, marketing

ZASÍLÁNÍ ZPRÁV
Přihlásit k odběru

Upozornění:
Materiály označené značkou Protext nejsou součástí zpravodajského servisu ČTK a nelze je publikovat pod její značkou. Jde o komerční sdělení zadavatele, který je ve zprávě označen a který za ně nese plnou odpovědnost.