Ochutnejte nejlepší cuvée roku 2019 * Mistrovství České republiky v blendování vína Winemeritage

Kdo namíchá letošní nejlepší cuvée z moravských bílých vín? O tom se rozhodne 28. března na Mistrovství České republiky v blendování vína Winemeritage. Vítězové získají dvě stě padesát lahví svého jedinečného nápoje. Společenský večer se soutěžním kláním se uskuteční od 18 hodin ve Hvězdárně a planetáriu Brno.

O namíchání nejchutnějšího cuvée z moravských bílých vín se pokusí deset pětičlenných soutěžních týmů. Vítěze vyberou členové odborné poroty. Autoři nejlepšího cuvée obdrží dvě stě padesát lahví s originální etiketou podle vlastního výběru.

Zasoutěžit si budou moci také hosté - náplní bude degustace vína nazvaná Secret blend. Porotci vytvoří cuvée ze tří odrůd vín. Diváci je budou moci ochutnat a tipovat poměr jednotlivých složek. Host s nejpřesnějším odhadem získá knihu WineWords, poukázku na kurz WSET Level 1 Award in Wines a dárkový balíček od sponzorů.

Součástí akce bude i krátký workshop WSET pod vedením Franka Smulderse MW. Výjimečný raut, volná degustace vín nebo ochutnávka potravin z Jihomoravského kraje oceněných značkou Regionální potravina patří mezi další aktivity, na které se hosté mohou těšit.

V porotě zasednou Frank Smulders MW, Mike Mazey, Miloš Michlovský, Michal Šetka, Kamil Prokeš, Petr Očenášek, Jaroslav Sedláček a Josef Valihrach ml. Večerem bude provázet viceprezident Asociace sommelierů ČR Libor Nazarčuk.

Akci pořádá MKM Jazyková škola a Překladatelská agentura ve spolupráci s Hvězdárnou a planetáriem Brno. Hlavními partnery jsou SZIF, Makro, Mendelova univerzita, Krondorf, BS vinařské potřeby a Dřevotéka.

Více informací, prodej vstupenek a akreditace:

Pavlína Megová (info@mkm.cz, tel.: 702 178 192)

MKM Jazyková škola a Překladatelská agentura

O hlavním pořadateli:

Jazyková škola a překladatelská agentura MKM vznikla v roce 1990 a patří k největším soukromým jazykovým školám v Brně. Na podzim 2015 vydala učebnici WineWords - English for Wine Professionals & Wine Lovers, kterou doprovází více než sto výukových videí. Kniha slaví úspěchy v České republice i v zahraničí. Jako společnost v České republice získala certifikaci pro pořádání mezinárodně uznávaných kurzů WSET - Wine and Spirit Education Trust. Hlavním garantem a přednášejícím je Frank Smulders, držitel prestižního titulu Master of Wine.

Klíčová slova ČR-víno-gastro-MKM Jazyková škola a Překladatelská agentura

Oblast
Jihomoravský (bn)

Kategorie
Potraviny, gastronomie
Média, společnost a životní styl

ZASÍLÁNÍ ZPRÁV
Přihlásit k odběru

Upozornění:
Materiály označené značkou Protext nejsou součástí zpravodajského servisu ČTK a nelze je publikovat pod její značkou. Jde o komerční sdělení zadavatele, který je ve zprávě označen a který za ně nese plnou odpovědnost.