Elbit Systems uspořádala Den průmyslu obrany v Praze

Akce byla uspořádána s cílem navázat spolupráci s místními představiteli průmyslu na programu modernizace bojových vozidel pěchoty pro Armádu České republiky.

Společnost Elbit Systems, mezinárodní firma zaměřená na špičkové obranné systémy, uspořádala tento týden v Praze Den průmyslu obrany. Akce se zúčastnil izraelský velvyslanec v České republice, Daniel Martin Meron, desítky představitelů průmyslu v České republice a přední zástupci společnosti Elbit Systems, kteří prezentovali možnosti firmy v oblasti systémů bojových vozidel.

Hlavním cílem této akce bylo přizvat představitele průmyslu v České republice, kteří mají zájem o spolupráci s firmou Elbit Systems na programu modernizace střelecké věže pro bojová vozidla pěchoty.

Elbit Systems je světová jednička v oblasti řízených a bezosádkových věží (UT) a dálkově ovládaných zbraňových stanic (RCWS) s více než 30 lety zkušeností v této oblasti a desítkami úspěšných programů na celém světě; například:

- Věže UT 30 mm na vozidlech MOWAG Piranha IIIC 8×8 pro belgickou armádu

- Věže UT 30 mm integrované s 2 raketami "Spike" na vozidlech Patria AMV 8×8 pro program obrněných vozidel chorvatské armády

- Věže UT 30 mm integrované s 2 raketami "Spike" na lehkých kolových obrněných vozidlech STEYR PANDUR II 8×8 pro portugalské námořnictvo

- Věže UT 30 mm na obrněných transportérech IVECO 6×6 (APC) a 12,7/7,62 mm RCWS pro brazilskou armádu

- Přídavné věže UT30 MKII, ORCWS a minomety pro zákazníky z EU, stejně jako některé další nezveřejněné zákazníky

Společnost Elbit Systems hledá strategické partnery pro dlouhodobou spolupráci a má rozsáhlé úspěchy a zkušenosti s místními průmyslovými partnery. Spolupracuje s nimi v rámci průmyslových programů na bázi řádného přenosu "know-how" a provozuje lokální výrobní závody, střediska pro integraci a montážní centra ve stále rostoucím počtu zemí, kde se podílí na jejich ekonomickém růstu.

Společnost Elbit Systems hledá partnera mezi českými firmami pro spolupráci na programu modernizace bojových vozidel pro Armádu české republiky. Tento rozsáhlý program představuje rovněž příležitost vybudovat základ pro export z České republiky.

O společnosti Elbit Systems

Společnost Elbit Systems Ltd. je mezinárodní firma zaměřená na špičkovou techniku v oblasti obrany, vnitrostátní bezpečnosti a komerčních programů na celém světě. Společnost, která zahrnuje firmu Elbit Systems a její dceřiné společnosti, působí v oblasti systémů pro letectví, pozemní a námořní síly, velení, řízení, komunikace, výpočetní techniku, zpravodajské činnosti, pozorování a průzkum ("C4ISR"), bezpilotní letouny, sofistikované elektrooptické systémy, elektrooptické kosmické systémy a rádiové a kybernetické systémy.Společnost se rovněž zaměřuje na aktualizaci stávajících platforem, vývoj nové techniky pro obranu, vnitrostátní bezpečnost a komerční aplikace a poskytuje celou řadu podpůrných služeb včetně školení a simulačních systémů.

Další informace naleznete na stránkách: http://www.elbitsystems.com nebo nás sledujte na stránkách:

Facebook, Twitter, YouTube.

Elbit Systems Ltd., její logo, značka a názvy zboží, služeb a technologií uvedené v této tiskové zprávě jsou ochrannými známkami nebo značkami služeb společnosti Elbit Systems Ltd. nebo jejích dceřiných společností. Všechny ostatní značky a názvy zboží, služeb a technologií, které se zde objevují, jsou obchodními značkami příslušných vlastníků. Odkaz na zboží, služby nebo technologie jiných společností nebo jejich použití nepředstavuje doporučení, souhlas, připojení ani sponzorskou spolupráci firmy Elbit Systems Ltd. v souvislosti s tímto zbožím, službami nebo technologiemi. Žádné informace obsažené v této tiskové zprávě nesmí být vykládány jako poskytnutí jakékoli licence nebo patentového práva, vlastnického práva, ochranné známky nebo jiných práv duševního vlastnictví společnosti Elbit Systems Ltd. nebo jiné třetí strany, pokud to zde není výslovně uvedeno.

Kontakty:

David Vaaknin

Viceprezident, ředitel pro firemní komunikaci

Tel: +972-77-2946691

Mobil: +972-52-8000403

david.vaaknin@elbitsystems.com

Dana Tal-Noyman

Manažerka pro firemní komunikaci a digitální techniku

Tel: +972-77-2948809

Mobil: +972-54-9998809

dana.tal@elbitsystems.com

Zdroj: Elbit Systems

Klíčová slova ČR-zbraně-armáda-průmysl-Elbit Systems

Oblast
Praha, Česká republika (ce)

Kategorie
Auto-moto, doprava a stroje
Politika, veřejná správa a soudy
Finance, ekonomika

ZASÍLÁNÍ ZPRÁV
Přihlásit k odběru

Upozornění:
Materiály označené značkou Protext nejsou součástí zpravodajského servisu ČTK a nelze je publikovat pod její značkou. Jde o komerční sdělení zadavatele, který je ve zprávě označen a který za ně nese plnou odpovědnost.