Chystá se unikátní podnikatelská konference MILCON 2019 v pražském Paspově sálu

Zbyněk Frolík, LINET Group

Zbyněk Frolík, LINET Group

Stanislav Martinec, KOMA Family Jiří Jemelka, zakladatel společnosti J.I.P. pro firmy Jaroslava Valová, SIKO koupelny

Motivace Inspirace Leadership CONference neboli MILCON je netradiční koncept konference pro podnikatele, která se uskuteční 25. dubna v Praze 5 v Paspově sálu. Vystoupí pouze tři řečníci a podělí se o své úspěchy i pády, které provázely jejich cestu k milionovým společnostem. Zbyněk Frolík za LINET Group, Stanislav Martinec za KOMA Family a Jaroslava Valová za SIKO koupelny.

Myšlenku MILCON inicioval podnikatel Jiří Jemelka, zakladatel společnosti J.I.P. pro firmy, s kterým následuje rozhovor.

Nabídka konferencí je dnes velmi pestrá. Proč jste se rozhodl nabídnout další?

Konferencí o podnikatelích pro podnikatele v Česku zase tolik nenajdeme. A budeme-li se bavit o tom, že každému z řečníků dáme cca. 2,5 hod. času, abychom měli všichni možnost danou osobnost poznat do hloubky - pak se obávám, že nenajdeme žádnou podobnou konferenci.

Nešlo mi o to, abychom nabídli 12 řečníků za den jak na běžícím páse. Na takových konferencích často hovoří lidé, kteří sice v mnoha případech rozumí svému oboru, ale zrovna tak v mnoha dalších případech to jsou lidé, kteří nic pořádného nedokázali ani nevybudovali. My jsme chtěli přijít s podnikatelskými "esy", kteří vybudovali své firmy od píky a dostali se ideálně nad jednu miliardu obratu.

Motivovat a inspirovat druhé by chtěl mnohý podnikatel. Nerozhodl jste se vozit dříví do lesa?

Náš první host, pan Frolík, vybudoval jednu z nejlepších firem v ČR v současnosti. Paní Valová z obýváku vybudovala koupelnové impérium. A mimochodem, pan Martinec byl vloni vyhlášen podnikatelem roku pro Zlínský kraj. Mají obrovské zkušenosti. A jejich podnikatelská moudrost může vést k novým impulzům do vlastního podnikání.

Rozhodně se nejedná o vožení dříví do lesa. Naopak, jde o jednu z mála, ne-li jedinou příležitost, jak se k takovýmto lidem dostat a mít možnost jim naslouchat.

Měli jste i jiné kritérium pro výběr řečníků než hranici jedné miliardy?

Ano. Chtěli jsme vybrat řečníky, kteří navzdory svému enormnímu úspěchu v podnikání tak říkajíc z toho všeho "nezblbli". Jedna manželka/manžel, jedno auto, žádná extra velká "úchylka" či extravagance. Žádné manýry hvězd či excesy. Oslovovali jsme sympaťáky, kteří v sobě dokážou obdivuhodným způsobem kloubit obyčejné lidství a neobyčejný příběh.

Na konferenci budou jen tři řečníci. Nepodařilo se Vám jich více získat?

Původně jsme chtěli dokonce jen dva řečníky. To proto, aby byla možnost tyto osobnosti poznat více do hloubky, mít tak možnost ztotožnit se s tou či kterou osobou. Kde je vztah, je důvěra. Má-li být vztah, musí na to být čas, věnovat se tomu.

Naši řečnici si ani nepřipraví žádné přednášky. Celý koncept MILCONu stojí totiž na rozhovoru, který s nimi povede zkušený moderátor. Tím pádem budou muset být zcela autentičtí.

Nejste na své posluchače příliš nároční? Přes dvě hodiny pozornosti pro každého řečníka.

Jedná se o značný nárok na pozornost a soustředění. Proto budeme rozhovory prokládat videoukázkami ze života našich řečníků, vstupy herce Gustava Řezníčka v roli Tomáše Bati, krátkými feed-backy mentora, který zhodnotí ze svého pohledu a zkušeností probíraná témata.

Na MILCON zvete podnikatele ze středně velkých firem. Co Vás vede k takovému vymezení cílové skupiny?

Konference MILCON je samozřejmě otevřena každému, ale a priori se chceme zaměřit na majitele menších a středně velkých podniků, protože zde je jednak základ české ekonomiky a jednak tito lidé mají dle mého názoru možnost získat nejvíce z takovéto konference.

Co asi právě dělá podnikatel, kterého chcete mít v hledišti Paspova sálu?

Pravděpodobně vůbec nečte tyto řádky. Většina z malých a středních podnikatelů, které jsem poznal, jsou velmi zaměstnaní a jeví málo zájmu dále se vzdělávat.

Bohužel je fakt, že na podnikání vás nikdo a nic nepřipraví, tím méně nějaká vysoká škola. Podnikání je v podstatě o nekončícím řešení řetězce problémů a výzev, které holt buď řešíte úspěšně a rostete, nebo neúspěšně a postupně "padáte". Takže podnikatel, kterého chceme mít na MILCONu dost pravděpodobně nyní řeší nějaký problém či výzvu. A pokud se k němu podaří některým z našich marketingových kanálů dostat zprávu o MILCONu, rád bych mu vzkázal, že v Praze bude podobných lidí jako je on/ona plný sál.

Platbu za konferenci jen v případě spokojenosti myslíte vážně?

Jedná se o běžný byznys model v mnoha oborech podnikání. Když děláte byznys v segmentu B2B, pak je zcela běžné, že nejdříve dodáte produkt a pak vystavíte fakturu. My jsme tento model zkombinovali s dalším, kdy dnes již v mnoha sférách podnikání dostáváte coby zákazník možnost vrátit zboží bez udání důvodů a obchodník vám vrátí peníze.

MILCON se koná poprvé. Máte v úmyslu takovou konferenci nabídnout ještě jednou?

Ano, máme v úmyslu s konferencí MILCON pokračovat dál. V této chvíli bych si s dovolením nechal podrobnosti našeho plánu pro sebe, ale je téměř jisté, že daná konference se bude pravidelně opakovat.

Kontakt:

Marek Chvátal

produkce

marek.chvatal@milcon.cz

www.milcon.cz

Klíčová slova ČR-hospodářství-podnikatelé-MILCON

Oblast
Praha, Česká republika (ce)

Kategorie
Služby, cestovní ruch
Finance, ekonomika

ZASÍLÁNÍ ZPRÁV
Přihlásit k odběru

Upozornění:
Materiály označené značkou Protext nejsou součástí zpravodajského servisu ČTK a nelze je publikovat pod její značkou. Jde o komerční sdělení zadavatele, který je ve zprávě označen a který za ně nese plnou odpovědnost.