Vánoční TRADE NEWS: Asijští tygři nepřestávají překvapovat

Hongkong, Jižní Korea, Singapur i Tchaj-wan ještě v polovině minulého století dosahovaly hospodářské úrovně například Řecka, Kambodži nebo Mexika. Dnes má Singapur vyšší HDP na obyvatele než USA, Hongkong předčí Nizozemsko a Jižní Korea Itálii. Před Vánocemi vychází poslední letošní TRADE NEWS zaměřené na ekonomiky těchto asijských tygrů, jak se jim také přezdívá.

Najdete v něm exkluzivní rozhovor s britským politickým ekonomem Rogerem Toozem, který vyučoval dvanáct let na univerzitním programu MBA v Šen-čenu, ekonomickém a kulturním centru jižní Číny vzdáleném jen kousek od Hongkongu. Dozvíte se například, proč je výhodné proniknout na čínský trh právě přes Hongkong, v čem spočívá tajemství raketového vzestupu Singapuru a že se Tchajwanci museli extrémně otevřít světu, aby přežili.

Zakladatel a spolumajitel české rodinné firmy JHV Engineering Jaromír Hvíždala tvrdí, že vývoj je krásné dobrodružství, a nechá nahlédnout pod pokličku úspěchu své firmy, která se zabývá vývojem a výrobou automatizovaných a montážních linek. O tom, že Tchajwanci mají inovace v krvi, si povídáme s majiteli společnosti Proteco nářadí Liborem Knapem a Pěvou Holancovou.

A z dvojrozhovoru s Petrem Rožkem, prezidentem Svazu spedice a logistiky ČR, a Karlem Machotkou, výkonným ředitelem Mezinárodní obchodní komory ČR, vyplývá, že pravidla Incoterms nejsou návodem k obchodování ani všelékem na problémy s mezinárodním obchodem spojené. Ale díky nim se mohou firmy vyhnout zbytečným ztrátám.

Šesté letošní vydání magazínu o obchodu a exportu vychází auditovaným tištěným nákladem 8200 kusů na 84 stranách. Jako vždy v něm najdete rozhovory, články, analýzy, inspirativní příběhy úspěšných českých firem, původní infografiky a další zajímavé novinky ze světového i domácího byznysu. Dvouměsíčník TRADE NEWS vydává již sedmým rokem agentura ANTECOM jako magazín Asociace malých a středních podniků a živnostníků ČR.

TRADE NEWS je distribuován bezúplatně přímo k manažerům firem s rozhodující pravomocí. Zdaleka se nejedná pouze o členy AMSP ČR, ale také o další společnosti a instituce. Je připravován ve spolupráci s Ministerstvem zahraničních věcí ČR, Ministerstvem průmyslu a obchodu ČR, agenturami CzechTrade a CzechInvest a ostatními institucemi podporujícími český vývoz, jako jsou například EGAP, ČEB, ČMZRB, ICC ČR aj.

Více informací také na: www.itradenews.czwww.tradenews.cz

Kontakt:

ANTECOM s.r.o.

TRADE NEWS

Redakční servis: +420 602 313 176

produkce@antecom.cz

www.itradenews.cz

www.tradenews.cz

www.techedu.cz

www.age-management.cz

www.srdceslaskou.cz

www.facebook.com/srdceslaskou

priloha

priloha

priloha

Klíčová slova ČR-Čína-turistika-Trade News-firmy-Antecom

Oblast
Praha, Česká republika (ce)

Kategorie
Služby, cestovní ruch
Média, společnost a životní styl
Obchod, marketing

ZASÍLÁNÍ ZPRÁV
Přihlásit k odběru

Upozornění:
Materiály označené značkou Protext nejsou součástí zpravodajského servisu ČTK a nelze je publikovat pod její značkou. Jde o komerční sdělení zadavatele, který je ve zprávě označen a který za ně nese plnou odpovědnost.