Zimní Srdíčkové dny

S blížícími se Vánocemi přicházejí tradiční Srdíčkové dny, veřejná sbírka o.p.s. Život dětem ve prospěch rodin, které se starají o vážně nemocné děti.

Letošní Srdíčkové dny se konají v týdnu od 3. do 7. prosince 2018. Jejich tváří je krásná holčička z jižních Čech Veronika, která trpí od narození nevyléčitelnou nemocí motýlích křídel. Začalo to nepatrným puchýřkem na nožičce miminka a skončilo na specializované klinice v Brně. Od té doby se rodiče snaží, aby se jejich dcera nezranila třeba při pádu, neodřela si kůži nebo se třeba nebouchla, protože Veroničina kůže je křehká právě jako křídla motýla. Veškerá zranění se velmi špatně hojí, a navíc výrazně oslabují pevnost kůže. Veronika nemá nejhorší formu této kruté nemoci, a pokud někdo neví, že je takto nemocná, často to na ni ani nepozná, jen v létě ji prozradí speciální rukavičky nebo obvázaná kolínka. Kdyby se rodiče mohli se svou dcerou odstěhovat k moři, byla by na tom určitě lépe, protože mořský vzduch a slaná voda dokáže téměř zázračně veškerá bolavá místa na kůži vyhojit. Proto se rodiče snaží, aby mohli s dcerou aspoň dvakrát za rok odjet k moři.

(Reportáž o Veronice najdete: https://www.youtube.com/watch?v=GB17UOTx_vE)

Kupte si od dobrovolníků různobarevné reflexní přívěsky za 35 Kč nebo propisovací tužky za 30 Kč a pomozte Veronice a ostatním nemocným dětem ulehčit jejich trápení. Za Vaše příspěvky nakoupí o.p.s. Život dětem nejrůznější kompenzační pomůcky, ošetřující materiál, doplatí invalidní vozíčky nebo speciální neurorehabilitace, které dětem nesmírně pomáhají, ale zdravotní pojišťovny je doposud hradí buď částečně nebo dokonce vůbec.

Život dětem o.p.s. ze srdce děkuje všem laskavým dárcům, kterým není osud nemocných dětí lhostejný.

Kontakt:

MgA. Maria Křepelková - ředitelka Život dětem o.p.s.

mail: maria.krepelkova@zivotdetem.cz

mobil: 603216461

Klíčová slova ČR-sociální-zdraví-charita-děti-Život dětem

Oblast
Praha, Česká republika (ce)

Kategorie
Zdravotnictví
Média, společnost a životní styl

ZASÍLÁNÍ ZPRÁV
Přihlásit k odběru

Upozornění:
Materiály označené značkou Protext nejsou součástí zpravodajského servisu ČTK a nelze je publikovat pod její značkou. Jde o komerční sdělení zadavatele, který je ve zprávě označen a který za ně nese plnou odpovědnost.