Světlana Zacharova poprvé v Praze i se souborem Velkého divadla

AMORE Francesca da Rimini (Foto: Roberto Ricci)

AMORE Francesca da Rimini (Foto: Roberto Ricci)

Světlana Zacharova, AMORE Strokes Through the Tails  (Foto: Roberto Ricci) AMORE Rain before it Falls (Foto: Roberto Ricci) AMORE Rain before it Falls (Foto: Roberto Ricci) Zacharova a Rodkin AMORE Francesca da Rimini (Foto: Alain Hanel) Světlana Zacharova, AMORE Rain before it Falls (Foto: Roberto Ricci)

Primabalerína Velkého divadla předvede své umění v rámci představení AMORE a předá své zkušenosti studentům Pražské taneční konzervatoře.

Světová baletní jednička Světlana Zacharova se spolu s předními sólisty a baletními umělci Velkého divadla představí v unikátním novém představení s názvem AMORE, které bude uvedeno ve čtvrtek 10. ledna 2019 v Kongresovém paláci v Praze. Na scéně bude Světlana Zacharova zářit vedle takových baletních mistrů Velkého divadla, jakými jsou Michail Lobuchin nebo Denis Rodkin.

Součástí návštěvy ruské primabaleríny bude i master class pro žáky Pražské taneční konzervatoře, kteří tak budou mít unikátní možnost poznat její umění zblízka.

Představení Amore je složeno ze tří děl, jejichž hudba, choreografie a nálada jsou zcela odlišné, jedno je však spojuje, a to slovo láska (Amore). Představení je výsledkem tvůrčího hledání tří světoznámých choreografů: Jurije Posochova ("Balet San Francisco"), Patricka de Bana ("Vídeňský státní balet") a Marguerity Donlon (choreografky z Irska, pracující v Německu).

První dílo "Francesca da Rimini", balet Jurije Posochova, je věnováno stejnojmennému symfonickému dílu Čajkovského, pro něhož je inspirací milostný románek z klasiky Dante Alighieriho "Božská komedie".

Druhé dílo "Rain Before It Falls" /"Dokud nezačalo pršet"/ se charakterizuje abstrakcí a mysterií. Jeho choreografem je Patrick de Bana, který zde vystupuje i jako sólista a interpret. Hudební doprovod je zkomponován z barokní Bachovy hudby a moderní elektroniky ?. Respighiho a C. Pino Quintany.

Třetí dílo "Strokes Through the Tails" /"Tahy přes chvosty not"/ spojuje mistrovské umění artistů baletu a hudbu velikého Mozarta s jeho "Symfonií č. 40 g-moll". Choreografkou je Marguerita Donlon. Toto život probouzející dílo s sebou nese dobrou náladu a je tím nejlepším zakončením celého večera.

Kostýmy pro "Strokes Through the Tail" a "Francesca da Rimini", vytvořené ruským módním designérem Igorem Čapurinem, jsou velmi "lakonické" a symbolické. Své hrdiny mistr odívá jen do bílé a červené. Bílá barva vyjadřuje nevinnost, červená pak lásku a smrt.

Vstupenky na toto jedinečné představení můžete zakoupit v síti Ticketstream.

Video k představení: https://www.youtube.com/watch?v=IIMU_alARn0

Kontakt pro tisk: Zuzana Sommerová, tel. 777 919 942, e-mail: sommerova@esscom.cz

Klíčová slova ČR-Rusko-divadlo-balet-firmy-Essential Communication

Oblast
Praha, Česká republika (ce)

Kategorie
Kultura

ZASÍLÁNÍ ZPRÁV
Přihlásit k odběru

Upozornění:
Materiály označené značkou Protext nejsou součástí zpravodajského servisu ČTK a nelze je publikovat pod její značkou. Jde o komerční sdělení zadavatele, který je ve zprávě označen a který za ně nese plnou odpovědnost.