Arcona Capital spouští prodej domů - Bydlení Úvaly

Třetí etapa Bydlení Úvaly nabídne 20 rodinných domů s pozemky od 259 m² do 487 m².

Třetí etapa Bydlení Úvaly nabídne 20 rodinných domů s pozemky od 259 m² do 487 m².

Třetí etapa Bydlení Úvaly nabídne 20 rodinných domů s pozemky od 259 m2 do 487 m2. Projekt z pera ateliéru Headhand Architekti navazuje na dvě předchozí úspěšné etapy s 68 bytovými jednotkami, které již všechny mají své majitele. Od září se rozbíhá prodej třetí etapy. Projekt má zajištěné bankovní financování výstavby.

Rodinné domy ze třetí etapy jsou součástí velkého příměstského rezidenčního projektu, který v průběhu následujících let hodlá realizovat investor Arcona Capital v Úvalech na 65 hektarech pozemků. "Tvoříme plnohodnotnou městskou čtvrť, nikoli další satelit, ale živé město se se vším, co k tomu patří," říká Zbyněk Laube, ředitel developmentu v Arcona Capital, a dodává: "V plánu je vybudovat pestrou škálu rezidenčních nemovitostí, pozitivně rezonujících s přilehlou zástavbou a krajinou. Kromě bydlení vzniknou také objekty občanské vybavenosti, jako jsou obchody a služby a další místa pro volnočasové a sportovní aktivity." Již dnes stojí v sousedství projektu například OC Billa a na pozemcích, které investor poskytl městu Úvaly, je plánována výstavba nové svazkové základní školy, která bude sloužit nejen Úvalům, ale také dalším obcím v okolí.

"Oproti předešlým etapám, které obsahovaly pouze byty, jsme produktově doplnili portfolio a nabízíme zájemcům o bydlení v této lokalitě 20 rodinných domů. Jsou navrženy ve třech variantních řešeních: devět řadových domů, dva dvojdomy a devět samostatných domů o dispozičním řešení 3+kk a 5+kk s výměrou od 103 m2 po 142 m2," představuje třetí etapu projektu Michael Odvárko, jednatel společnosti Hostín Development, která za projektem stojí. Ceny domů se v závislosti na jejich dispozici a velikosti pozemků pohybují v rozmezí od 7,095 mil. Kč do 9,345 mil. Kč včetně DPH. Zahájení výstavby třetí etapy je plánováno na jaro 2019, s předpokládaným termínem dokončení v létě 2020. Velkou výhodou pro klienty, která je v případě jiných projektů málokdy poskytována, je možnost složit předem pouze 10 % z celkové ceny, přičemž ta bude doplacena až před předáním hotového domu.

Všechny domy budou postaveny v energetické třídě B a s důrazem na promyšlené a čisté dispozice a použití nadstandardních materiálů. "Klíčovými prvky řešení je orientace ke světovým stranám, využití tepelných čerpadel a řízeného větrání VZT s rekuperací v každém domu, vápenopískové zdivo VAPIS či teplovodní podlahové vytápění pro celý objekt," vysvětluje Michael Odvárko.

Úvaly, které v posledních letech procházejí velkou obnovou - jako příklad uveďme rekonstrukci Husovy ulice a náměstí Arnošta z Pardubic s novou radnicí, disponují rozsáhlou občanskou vybaveností, jako jsou mateřské školy, základní škola, zdravotní středisko, banky, supermarkety, restaurace, obchody, služby, koupaliště, různá sportoviště a aktivní spolky.

Bydlení Úvaly ocení nejen příznivci nízkoenergetického bydlení, ale také lidé, kteří chtějí bydlet blízko přírody a hledají příměstské bydlení se snadnou dopravou do centra Prahy. "Úvaly mají z našeho pohledu velký potenciál, a to i z důvodu kvalitní dopravní dostupnosti po železnici, která v posledních letech v pražském regionu zažívá renesanci. Z Úval jezdí vlak ve špičkách každých 15 minut a za 25 minut jste v centru Prahy na Masarykově nádraží, což je rychleji než z většiny okrajových částí Prahy metrem," uzavírá Zbyněk Laube.

Kontakt: Martina Kovalová, PR & marketing, Graffitti Networks Grafix, s.r.o. T 233 920 066 M 602 179 418 E marty@gng.cz

Klíčová slova ČR-reality-firmy-Arcona Capital-Graffitti Networks Grafix

Oblast
Praha, Česká republika (ce)

Kategorie
Stavebnictví, bydlení a reality

ZASÍLÁNÍ ZPRÁV
Přihlásit k odběru

Upozornění:
Materiály označené značkou Protext nejsou součástí zpravodajského servisu ČTK a nelze je publikovat pod její značkou. Jde o komerční sdělení zadavatele, který je ve zprávě označen a který za ně nese plnou odpovědnost.