Nová SMS brána na portále Seznam.cz

Internetový portál Seznam.cz otevřel pro uživatele internetu novou samostatnou SMS bránu na http://sms.seznam.cz.

Seznam.cz až doposud umožňoval zasílat krátké textové zprávy z internetu na mobil jen prostřednictvím služby Seznam E-mail, kde je varianta SMS umístěna pod záložkou Pošli SMS v záhlaví. Tuto službu proto mohli využívat pouze registrovaní uživatelé Seznam.cz, kteří zde mají zřízenu e-mailovou schránku. Obrovský zájem uživatelů o zasílání SMS vedl k vytvoření nové samostatné brány, která má některé odlišné parametry. Předně je umístěna na adrese http://sms.seznam.cz a nevyžaduje autorizovaný přístup - mohou ji proto běžně používat všichni uživatelé internetu. Umožňuje zasílání SMS několikanásobně většího rozsahu než tomu bylo původně. Zatímco ze Seznam E-mail je možné odeslat SMS o maximální délce 160 znaků, prostřednictvím nové Seznam SMS brány je možné odeslat sdělení o celkové délce až 625 znaků. Dlouhé sdělení se automaticky rozdělí a odešle formou několika kratších SMS zpráv.

Jan Čapka, Project Manager, zavedení samostatné SMS brány komentuje: "Obrovský zájem o zasílání krátkých textových zpráv se projevuje v tom, že "SMS" je v posledních týdnech nejhledanějším slovem vyhledávače http://www.seznam.cz. Rozhodli jsme se proto SMS bránu připravit v zajímavější a přístupnější podobě, než tomu bylo doposud. V přípravě je nová verze SMS brány pro registrované uživatele, která bude mít další rozšířené funkce." Seznam.cz, a.s. provozuje nejnavštěvovanější portál českého internetu na http://www.seznam.cz, s více než 120 milióny zhlédnutých stránek v dubnu 2001. Nabízí uživatelům zdarma celou škálu praktických služeb: Seznam.cz - katalog a vyhledávání, Můj Seznam - zpravodajství včetně TV programů, předpovědi počasí, kulturních přehledů, finančního a ekonomického zpravodajství, Novinky.cz - internetový magazín, Seznam E-mail, Seznam Sweb - webhosting, Seznam Mapy, Seznam Lidé - vyhledávání lidí, Seznam Software - nabídka volně šiřitelného softwaru, Seznam Slovník a Seznam Práce. Cílem je poskytovat služby maximálně spolehlivé a uživatelsky přívětivé.

Tiskové zprávy společnosti Seznam.cz, a.s. a fotografie naleznete na adrese http://firma.seznam.cz/tisk.html. Pro další informace a fotografie kontaktujte, prosím:

Ing. Dagmar Haltmarová

PR & Marketing Manager Seznam.cz

e-mail: dagmar.haltmarova@firma.seznam.cz

tel.: 02/57313181, fax:02/57313186, mobil: 0606/726313

Klíčová slova PROTEXT-internet-Seznam.cz

Oblast
Praha, Česká republika (ce)

Kategorie
IT, telekomunikace

ZASÍLÁNÍ ZPRÁV
Přihlásit k odběru

Upozornění:
Materiály označené značkou Protext nejsou součástí zpravodajského servisu ČTK a nelze je publikovat pod její značkou. Jde o komerční sdělení zadavatele, který je ve zprávě označen a který za ně nese plnou odpovědnost.