Den pro rodinu - Tisková zpráva

Již v sobotu 4.8. proběhne další ročník Dne pro rodinu. Letos pod heslem: Děti potřebují mámu a tátu, babičky a dědečky, celé generace. DEN PRO RODINU chce především poděkovat a povzbudit rodiny, které nesou tíhu dne a pečují o své děti, ale také upozornit na mnohé negativní jevy ve společnosti.

Letos poprvé je oficiální součástí DNE PRO RODINU ekumenické modlitební shromáždění v 11 hodin v kostele u sv. Havla, kterého se zúčastní zástupci různých církví a zahájí ho katolický biskup zodpovědný za rodiny Josef Nuzík. Ve 14 hodin začíná na Ovocném trhu Pochod pro rodinu, který průvodem dojde až na Střelecký ostrov, kde pak od 15 hodin proběhne zábavně naučné rodinné odpoledne. Kromě hudby, divadla, cukrové vaty a jiných atrakcí pro děti zde budou přítomni i odborníci, které rodina občas může potřebovat. Své záležitosti mohou účastníci Dne pro rodinu řešit nebo si jen obyčejně popovídat třeba s Jeronýmem Klimešem, psychologem. Přítomní budou i další odborníci z řad speciálních pedagogů, mediátorů či pracovníků sociálně právní ochrany dětí. K dispozici bude i právník. Bude zde také možnost podepsat dvě aktuálně probíhající a důležité petice: na podporu manželství http://www.podporamanzelstvi.cz, která již možná zde překročí hranici dvacet tisíc podpisů, a druhou proti ratifikaci Istanbulské úmluvy. Istanbulskou úmluvu a její úskalí zájemcům přijde podrobně vysvětlit bývalá poslankyně Parlamentu paní Nina Nováková. Podrobnosti a možnost přihlášení jsou na stránkách akce http://www.denprorodinu.eu.

Naše akce není určená jen pro úplné rodiny. Chápeme, že dnešní svět plný rozvratů se krutě dotýká mnoha rodin. Myslíme i na ty, kterým nějaká tragédie vzala životního partnera či se jim jejich rodina z různých důvodů rozpadla. Tíha dne pro vdovy a vdovce a jiné samoživitele byla a je vždy těžší. Proto i neúplným rodinám nabízíme pochopení, naději i povzbuzení a zveme je mezi sebe. Důležité je, že máme společný ideál.

KONTAKT:

Pořadatelem akce je Aliance pro rodinu, www.alipro.cz

Kontaktní osoba: Jana Jochová, tel.: 603 325 880

Klíčová slova ČR-společnost-rodina-sociální-život-děti-Aliance pro rodinu

Oblast
Praha, Česká republika (ce)

Kategorie
Média, společnost a životní styl

ZASÍLÁNÍ ZPRÁV
Přihlásit k odběru

Upozornění:
Materiály označené značkou Protext nejsou součástí zpravodajského servisu ČTK a nelze je publikovat pod její značkou. Jde o komerční sdělení zadavatele, který je ve zprávě označen a který za ně nese plnou odpovědnost.