BT Ignite dokončila druhou fázi své evropské sítě z optických kabelů

Společnost BT Ignite dnes oznámila, že dokončila druhou fázi budování své evropské optické sítě vybudováním sítí v Dánsku a Norsku. V současné době spojuje optická síť firmy BT Ignite více než 200 evropských měst a je páteřní sítí širokopásmových sítí firmy BT a internetového protokolu (IP) pro přenos dat.

Optická síť firmy BT Ignite spojuje hlavní evropská obchodní centra v Británii, Francii, Belgii, Německu, Itálii, Nizozemsku, Švýcarsku, Španělsku, Irsku, Dánsku, Norsku a Švédsku. Celková délka sítě firmy BT představuje 55.000 kilometrů optických vláken a je to nejdelší evropská optická síť.

Firma BT Ignite má také prodejní centra v severské oblasti. Ve Švédsku zajišťuje poskytování služeb a technické podpory firma Telenordia. V Dánsku a Norsku bude firmy BT Ignite nabízet své služby prostřednictvím své evropské obchodní sítě.

Chris Clark, viceprezident firmy BT Ignite Carrier Services, k tomu poznamenal: "Díky rozšíření naší evropské působnosti do severských oblastí jsme rádi, že můžeme uspokojovat poptávku po širokopásmových výkonných sítích v této geografické oblasti. Naše sítě jsou navrženy tak, aby poskytovaly zákazníkům na kterémkoli místě Evropy ty nejlepší služby a nejvyšší výkon a tím jim pomohly udržet se na špici konkurenčního boje."

Společnost BT Ignite chce své služby nabízet také ve střední Evropě. Na podzim letošního roku firma hodlá ukončit expanzi do Rakouska, Maďarska, České Republiky a Slovenska. Tím bude dokončena třetí fáze projektu.

Chris Clark dále poznamenal: "Dnešní oznámení spolu s oznámením plánované expanze do střední Evropy je dalším krokem ke splnění našeho cíle stát se hlavním hráčem na evropském trhu se širokopásmovými sítěmi."

Každé vlákno sítě má přenosovou kapacitu 160-320 Gbitů za sekundu a tato kapacita může být případně zvětšena až na 1,6 Terabitů za sekundu při použití zhušťovací technologie DWDM (dense wave division multiplexing). O společnosti BT Ignite

BT Ignite - širokopásmový a internetový protokol IP a další síťová řešení od firmy BT Ignite nabízejí kompletní komunikační portfolio pro zákazníky ze všech významných světových měst.

Je to první komunikační společnost na světě, která nabízí kompletní řadu služeb v oblasti IP - od budování sítí a poskytování připojení k internetu, přes konzultace a řešení v oblasti elektronického obchodování, až po aplikace v oblasti systémové integrace a outsourcingu.

Firma BT Ignite již překonává své konkurenty v délce sítí, počtu přípojných míst a v pokrytí jednotlivých zemí. V Evropě již firma nabízí dvakrát větší šířku pásma a do konce roku 2001 bude poskytovat své služby ve více než 250 evropských městech. Tyto služby bude firma poskytovat přes své partnery nebo přes svoji evropskou obchodní síť.

Firma BT Ignite spolupracuje s firmou Concert a s dalšími partnery. Dotazy ohledně této tiskové zprávy směrujte, prosím, na: Hill and Knowlton: Meigan Terry - +44 20 7973 5969 nebo Kathryn Thomas - +44 20 7413 3702. Mimo UK volte číslo +44 20 7413 3000. Všechny tiskové zprávy společnosti BT Ignite jsou dostupné na našich stránkách na adrese: http://www.ignite.com

Klíčová slova PROTEXT-BT Ignite-optické sítě

Oblast
Evropa, EU, NATO (es)

Kategorie
IT, telekomunikace

ZASÍLÁNÍ ZPRÁV
Přihlásit k odběru

Upozornění:
Materiály označené značkou Protext nejsou součástí zpravodajského servisu ČTK a nelze je publikovat pod její značkou. Jde o komerční sdělení zadavatele, který je ve zprávě označen a který za ně nese plnou odpovědnost.