Kauza Kotva spěje ke zdárnému konci

Vedení Kotvy konstatuje, že po včerejšku je možné podepsat smlouvu s investičním bankéřem na prodej Kotvy, protože byla odstraněna poslední překážka, spočívající v zajištění závazku Forminster Enterprises Ltd. vůči Trendu. Soud totiž na žádost správce konkursní podstaty Trendu vydal předběžné opatření na převod aktiv Kotvy ve prospěch Trendu, bývalého aktéra sporu o Kotvu.

John Moffitt, předseda představenstva Trendu, tento krok přivítal s tím, že tak odpadla poslední sporná otázka. J. Moffitt je už druhým rokem zároveň místopředseda představenstva Kotvy, tak jak to předvídá Dohoda o narovnání se společností Forminster Enterprises Ltd.

"Obě strany se snaží realizovat Dohodu a definitivně zajistit Trend a toto byl jediný způsob, jak tohoto cíle v rámci konkursu dosáhnout," říká JUDr. Martin Razím, správce konkursní podstaty.

"Po dnešku jsme zase o krok blíž ke konečnému řešení kauzy Kotva, tj. prodeji Kotvy prostřednictvím renomované mezinárodní firmy a vypořádání všech závazků," říká Martin Benda, ředitel společnosti Forminster.

Kontakt:

Martin Benda

Předseda představenstva Kotva a.s.

Tel.: 02 - 24 801 230

Mobil: 0602 270 623

Klíčová slova PROTEXT-Kotva

Oblast
Praha, Česká republika (ce)

Kategorie
Finance, ekonomika
Obchod, marketing

ZASÍLÁNÍ ZPRÁV
Přihlásit k odběru

Upozornění:
Materiály označené značkou Protext nejsou součástí zpravodajského servisu ČTK a nelze je publikovat pod její značkou. Jde o komerční sdělení zadavatele, který je ve zprávě označen a který za ně nese plnou odpovědnost.