Zámek Kinských v Kostelci nad Orlicí otevře sezónu koncertem dvojnásobné držitelky ceny Thálie Jany Šrejmy Kačírkové

Koncertem přední české sopranistky Jany Šrejmy Kačírkové, dvojnásobné držitelky ceny Thálie, zahájí kulturní program letošní sezóny Nový zámek v Kostelci nad Orlicí. Jedinečný recitál sólistky Národního divadla se uskuteční v Zrcadlovém sále zámku Kinských 1. dubna. Zahajovacím koncertem o velikonoční neděli se milovníkům umění otevře jedno z významných kulturních center regionu, které slibuje řadu zajímavých koncertů, multižánrových akcí i výstav.

V areálu parku Nového zámku rozkvetly lány bledulí, sněženek a talovínů, za jejichž krásou se sjíždí kochat návštěvníci z celé republiky. První květena půvabného anglického parku, který je chráněnou přírodní rezervací, je příslibem začátku nové sezóny s kvalitním kulturním programem. Ten letošní zahájí svým recitálem přední česká sopranistka Jana Šrejma Kačírková, držitelka dvou cen Thálie. "Na zámku v Kostelci nad Orlicí budu zpívat poprvé. Spolu se mnou vystoupí můj dlouholetý kolega Zdeněk Klauda, vynikající klavírista a korepetitor. Posluchačům přivezeme program složený z oblíbených sopránových árií a písní skladatelů W. A. Mozarta, Ch. Gounoda, G. Pucciniho či A. Dvořáka a dalších. Na vyhlášenou akustiku zámeckého Zrcadlového sálu se velmi těším," dodává ke svému Velikonočnímu koncertu sólistka Národního divadla Jana Šrejma Kačírková. Sopranistka oceněná mimo jiné čestnou cenou Libušky, Opery Plus a Jihočeské Thálie má na svém kontě řadu titulních rolí a vystupuje na prestižních domácích i zahraničních pódiích a festivalech. Na Mezinárodním hudebním festivalu Český Krumlov účinkovala společně s proslulým argentinským tenoristou José Curou.

Prodlouženým velikonočním víkendem a slavnostním galakoncertem Jany Šrejmy Kačírkové zahájí kostelecký Nový zámek sezónu s pestrým kulturním programem, na který láká programová manažerka zámku Ivona Jasníková. "Během sváteční dnů bude mít zámecká expozice Život v biedermeieru překrásnou velikonoční výzdobu, kterou vytváří naše floristka Andrea Vanická. Na Velký pátek 30. března bude vstupné za poloviční cenu, v expozici návštěvníci najdou zábavnou hru pro děti a ve stejný den také otevřeme výstavu 5. salon východočeské fotografie v Galerii Kinský, která se koná ve spolupráci s Volným sdružením východočeských fotografů a Centrem podpory uměleckých aktivit Impuls Hradec Králové. Její slavnostní vernisáž se uskuteční v sobotu 7. dubna. Aprílové akce zakončíme tradiční výstavou narcisů o posledním dubnovém víkendu," upřesňuje Ivona Jasníková a na dobrou kávu a občerstvení zve do Toniovy zámecké kavárny a restaurace.

Největšímu zájmu se každoročně těší prohlídky zámecké expozice, které provádí sám majitel Nového zámku a potomek významného šlechtického rodu František Kinský. Více než dvě hodiny poutavého vyprávění o jeho rodu a životě nejen na zámku zaujme všechny generace. Mnozí z návštěvníků se do Kostelce každoročně vrací a vstupenky jsou okamžitě beznadějně vyprodané. A tak je tomu i v případě maratónu prohlídek, které František Kinský provede v sobotu 5. května.

Půvabný empírový zámek s přilehlým anglickým parkem se v posledních letech stal také oblíbeným místem svatebčanů. Mají-li štěstí, oddá je právě průvodce oblíbeného dokumentárního cyklu Modrá krev a starosta Kostelce nad Orlicí, František Kinský.

Kalendář nejbližších akcí v Novém zámku v Kostelci nad Orlicí:

Velikonoce v Novém zámku:

- 30. 3. 2018 Otevření velikonočně vyzdobené zámecké expozice Život v biedermeieru,

na Velký pátek se vstupem za poloviční cenu, program pro děti; otevření výstavy 5. salon východočeské fotografie v Galerii Kinský

- 1. 4. 2018 v 19:00 hodin: Velikonoční koncert dvojnásobné držitelky ceny Thálie Jany Šrejmy Kačírkové; vstupenky: www.ticketportal.cz

Další nejbližší akce konané v Novém zámku:

- 7. 4. Galerie Kinský: vernisáž výstavy 5. salon východočeské fotografie

- 28. a 29. 4. Tradiční výstava narcisů

- 5. 5. Prohlídky s majitelem Nového zámku a průvodcem dokumentárního cyklu Modrá krev Františkem Kinským (vyprodáno)

Kontakt:

Jana Dioszegi, DiS

e-mail: dioszegi.jana@seznam.cz

www.zamekkostelecno.cz

https://www.facebook.com/novyzamekkostelecno

Klíčová slova ČR-památky-turistika-Zámek Kinských-KINSKÝ Art Media

Oblast
Královéhradecký (hk)

Kategorie
Služby, cestovní ruch
Kultura

ZASÍLÁNÍ ZPRÁV
Přihlásit k odběru

Upozornění:
Materiály označené značkou Protext nejsou součástí zpravodajského servisu ČTK a nelze je publikovat pod její značkou. Jde o komerční sdělení zadavatele, který je ve zprávě označen a který za ně nese plnou odpovědnost.