Konference INSPO láká nové vystavovatele

Konferenci INSPO o technologiích pro osoby se specifickými potřebami představují nejen přednášky, ale také výstavní část. Do ní se již přihlásily tři desítky vystavovatelů. Účastníci konference, která se uskuteční 7. dubna 2018 v Kongresovém centru Praha, se budou moci seznámit se širokou škálou kompenzačních pomůcek, aplikací, programů a projektů určených pro uživatele s nejrůznějším zdravotním postižením. Vedle již tradičních vystavovatelů bude mít v 18. ročníku konference premiéru také řada nových.

Například společnost Paratec představí revoluční vozík Freee, který je postaven na platformě osobního transportéru Segway i2 SE. Jeho velkou výhodou je nízká hmotnost. Snadno jezdí ve složitém městském prostředí (kopce, dlážděné chodníky, trávníky, cesty s výmoly atd.) i v přírodě (polní a lesní cesty, louky, pláže atd.).

Široké spektrum zdravotnických prostředků prodává a distribuuje firma Meyra. Na konferenci předvede aktivní vozík mechanický, elektrický vozík s funkcí "Lift", která umožňuje zdvih celé sedací plochy, chodítko Mobilus, který má na šířku pouze 57 cm, tudíž se vleze i do šedesátek dveří.

Z toaletního a koupelnového programu představí toaletní nástavec Trilett, který je "dva v jednom", jelikož na něm lze nastavit tři různé výšky a zároveň má nejen víko, ale také madla, tudíž není již potřeba instalovat dodatečná madla na toaletu.

Dalším exponátem z této oblasti je toaletní a sprchová židle Swift Kommod, která je "tři v jednom", jelikož se dá použít jako klasická toaletní židle nebo jako židle do sprchy anebo také jako nástavec na toaletu, poněvadž má teleskopické nohy. K dispozici budou také pomůcky usnadňující sebeobsluhu, například hřeben s prodlouženou rukojetí, mycí houba s prodlouženou rukojetí nebo zapínač knoflíků.

Zejména rozhlasové posluchače se zrakovým postižením a nevidomé bude zajímat v expozici společnosti RTI cz rozhlasový přijímač dRadio1. Je určen pro příjem digitálního rozhlasového vysílání DAB+ a má hlasový výstup, který veškerá menu včetně názvů stanic převede do zvukové podoby. Slouží k tomu USB vstup pro flash disk s nahranými audio soubory. Kompletní češtinu připravila plzeňská společnost RTI cz s.r.o. a soubory jsou k dispozici zdarma na internetových stránkách výrobce i dodavatelů. Expozice tak doplní přednášku o výhodách digitálního rozhlasového vysílání DAB+ v sekci Přístupnost nejen webu.

Přestože se na konferenci do výstavní části přihlásilo už 31 organizací, ještě je dost prostoru i pro další. Zájemci mohou napsat o podmínky na info@helpnet.cz. Také pro účastníky jsou ještě volná místa, a to díky letošnímu přesunu konference o patro výše do větších sálů Kongresového centra. Přihlásit se mohou na http://www.inspo.cz/registrace, program konference je na http://www.inspo.cz/inspo-2018.

Generálním partnerem INSPO 2018 je Nadace Vodafone, partnery jsou AutoCont CZ, ČSOB, Teiresiás, mediálními partnery ČTK Protext a portál Helpnet, záštitu poskytl Magistrát hl. m. Prahy.

Pro doplňující informace a novinářské registrace kontaktujte:

Jaroslav Winter

BMI sdružení, z.s.

M + 402 777 807 727

E: winter@brezen.cz

Klára Conková

PR consultant

M +420 605 16 19 76

E: klara.conkova@prkonektor.cz

ČTK ke zprávě vydává obrazovou přílohu, která je k dispozici na adrese http://www.protext.cz.

Klíčová slova ČR-menšiny-elektronika-komunikace-handicapovaní-INSPO

Oblast
Praha, Česká republika (ce)

Kategorie
IT, telekomunikace
Média, společnost a životní styl

ZASÍLÁNÍ ZPRÁV
Přihlásit k odběru

Upozornění:
Materiály označené značkou Protext nejsou součástí zpravodajského servisu ČTK a nelze je publikovat pod její značkou. Jde o komerční sdělení zadavatele, který je ve zprávě označen a který za ně nese plnou odpovědnost.