Severský filmový podzim 2017 přinese filmy ze Skandinávie a Pobaltí

Život pod psa Reykjavik Ptáci nad průlivem Ten den přijde Kráčej se mnou Výletnice

Severský filmový klub již poosmé pořádá tradiční přehlídku kinematografie severských a pobaltských států s příznačným názvem Severský filmový podzim 2017. Festival divákům nabídne 24 snímků z Dánska, Švédska, Norska, Finska, Estonska, Litvy a Islandu. Přehlídka začíná 9. 11. v Praze a pokračuje v dalších 14 českých a moravských městech. Filmy budou opatřeny barvenými titulky, vstřícnými pro neslyšící diváky.

Slavnostní zahájení festivalu proběhne ve čtvrtek 9. 11. 2017 v 18 hodin v kině Lucerna a bude spojeno s projekcí dánského dramatu Kráčej se mnou. Film vypráví příběh Thomase, který byl během mise v Afghánistánu těžce zraněn a navzdory ztrátě obou dolních končetin se zoufale touží vrátit zpět do boje. Festival zahájí pan Ole Frijs-Madsen, velvyslanec Dánského království v České republice.

Pozornosti diváků by také neměla ujít litevská Výletnice, příběh desetileté dívky, která unikla z deportačního vlaku a pokračuje 6000 km dlouhou cestu zpět do své vlasti.

Další informace na www.sfklub.cz

Kontakt: Tereza Lysá, tel. +420 602 456 762, e-mail: pr@sfklub.cz

Klíčová slova ČR-film-festival

Oblast
Praha, Česká republika (ce)

Kategorie
Kultura

ZASÍLÁNÍ ZPRÁV
Přihlásit k odběru

Upozornění:
Materiály označené značkou Protext nejsou součástí zpravodajského servisu ČTK a nelze je publikovat pod její značkou. Jde o komerční sdělení zadavatele, který je ve zprávě označen a který za ně nese plnou odpovědnost.