Miele získává kontrolní podíl ve Steelco Group

Rodinné firmy Miele a Steelco Groups spojily síly na základě kombinace svých dovedností v oblasti medicínských technologií. Miele tak získá kontrolní podíl ve Steelco Group, zakladatelé Steelco však zůstanou ve vedení v rámci skupiny. Díky této kombinaci se divize medicínských technologií v rámci Miele Group rozroste asi o 1/3 a dosáhne přibližně 250 mil. eur ročně. Cílem spojení je poskytovat klientům ještě širší a propracovanější škálu produktů a nejlepší možné služby. Tato transakce ještě podléhá schválení antimonopolních úřadů.

Miele se řadí mezi nejznámější světové výrobce čisticích, dezinfekčních a sterilizačních produktů pro medicínské a laboratorní zařízení. Zahrnuto je i projektování, které se zabývá plánováním a dodávkami pro oddělení centrální sterilizace v nemocnicích.

„Společně se Steelco může společnost Miele kombinovat své nároky na vedoucí postavení v kvalitě a inovaci s výrazně širším produktovým portfoliem a tedy rozšířit svoji pozici na trhu,” říká Andreas Barduna, obchodní ředitel Miele Professional. Společně s přístroji pro domácnost dosáhla Miele Group v roce 2016 obratu 3,71 mld. eur. Za poslední fiskální rok a v současné době má 19 400 zaměstnanců na celém světě. Společnost byla založena v roce 1899 a její centrála se nachází v německém Güterslohu.

Společnost Steelco, výrobce dezinfekčních automatů a sterilizátorů především pro nemocniční a farmaceutický sektor s vynikající pověstí, byla založena v roce 1998 a sídlí ve městě Riese Pio X v severoitalské provincii Treviso. Společnost zaměstnává přibližně 400 pracovníků, v roce 2016 dosáhla celkového obratu 71 mil. eur. Stejně jako Miele, i Steelco je rodinná firma založená na hodnotách a kvalitě, jejíž zakladatelé a majitelé se aktivně účastní chodu společnosti a budou tak činit i nadále.

Významné rozšíření portfolia

Pohled na strategickou pozici obou společností odhaluje potenciál nové aliance. Miele má své vlastní obchodní a servisní struktury zajišťující efektivní pokrytí stěžejních trhů, zatímco Steelco bude přispívat svojí silnou sítí dealerů ve více než 100 zemích. Dalším stěžejním aktivem Miele jsou četné patentované USP pro současné modely a generace modelů ve vývoji v medicínské oblasti. Steelco Group zase přináší mnohem širší a velmi uznávané portfolio produktů v oblasti dezinfekce a sterilizace. Dále je společnost Steelco velmi úspěšná ve specializovaném segmentu, vztahujícím se k přepracování komponent používaných ve farmaceutické výrobě – to je nová oblast pro Miele.

http://www.miele.cz

Kontakt pro média:

Mariana Pohlová

PR & média

Tel.: 724 351 554

E-mail: pohlova@m-communication.cz cz.linkedin.com/pub/mariana-pohlová/2b/b43/554/

Klíčová slova ČR-zdraví-farmacie-finance-obchod-trh

Oblast

Kategorie
Zdravotnictví
Obchod, marketing
Finance, ekonomika

ZASÍLÁNÍ ZPRÁV
Přihlásit k odběru

Upozornění:
Materiály označené značkou Protext nejsou součástí zpravodajského servisu ČTK a nelze je publikovat pod její značkou. Jde o komerční sdělení zadavatele, který je ve zprávě označen a který za ně nese plnou odpovědnost.