Energetická kancelář šetří domácnostem peníze za energie.

Proč utrácet více, nežli je nutné?

Každá domácnost - ať už se jedná o byt, rodinný dům nebo i komerční prostory - utrácí denně nemalé peníze za spotřebu energií. Je zajímavé, když se nad tím zamyslíte, že všichni někdy řešíme, za co utrácíme třeba zbytečně moc a mnohdy se opravdu snažíme optimalizovat své výdaje, ale jen velmi zřídka totéž řešíme právě u energií. Přitom je to více než logické.

Vždy jednou do roka nám přijde domů faktura za spotřebu energií v uplynuvší rok a ačkoli si i řekneme, že je to částka podivuhodně vysoká, obvykle ji prostě proplatíme a dále to neřešíme. Nicméně stejně jako u čehokoliv jiného, i výdaje za energie se dají efektivně optimalizovat. A změna ve výdajích za ně může být až překvapivě významná!

Obdobně jako je tomu u mobilních tarifů, kde si můžete prakticky okamžitě na internetu srovnat, zda neexistuje levnější varianta u konkurence, je i u energetických výdajů možné udělat totéž. Bohužel však pro běžného spotřebitele tento proces srovnání není tak jednoduchý, jako je tomu právě u telefonních operátorů. Je zapotřebí znalost trhu, standardních právních podmínek u smluv s dodavateli a mnoho dalšího. Podívejme se na to podrobněji.

Jak lze snížit výdaje za spotřebu energií?

Proces vyhledání levnější varianty u spotřeby energií se skládá z několika kroků.

1. Nejdříve je nutné dát dohromady veškeré podklady ke smlouvě, kterou máte nyní uzavřenou se svým dodavatelem. Veškeré dokumenty, které jste spolu podepsali, je třeba zpětně posbírat a to proto, aby bylo možné dohledat veškeré podmínky a někdy i na první oko nepostřehnutelné „kličky“, které se v těchto smlouvách mohou nacházet.

2. Jakmile jste obeznámeni podrobněji se svojí situací, můžete vstoupit do energetické soutěže. To je ve své podstatě soutěž dodavatelů o vás - coby o nového zákazníka. Taková soutěž je pro vybrané dodavatele významně jednodušší způsob, jak získat nového zákazníka, srovnáme-li to s klasickou akvizicí pomocí marketingových taktik (např. callcentra). Není tedy divu, že zájem z jejich strany bývá enormní a takřka vždy tak můžete počítat s tím, že naleznete výhodnější nabídku než tu, kterou nyní využíváte.

3. Ve chvíli, kdy obdržíte od dodavatelů veškeré nabídky, je třeba si je všechny podrobně projít a prostudovat. Důležité je to především proto, že ačkoli některé navržené smlouvy mohou vypadat cenově výhodněji, mohou stejně tak skrývat jisté právní háčky, jež jsou - jak bylo již řečeno - na první pohled špatně vidět. Je to právě tento krok, který je pro většinu lidí náročný vzhledem k neznalosti trhu. Je proto lepší, pomůže-li vám v něm člověk oboru znalý.

4. Poté, co naleznete svého nového dodavatele a uzavřete s ním novou smlouvu, však veškerá práce nekončí. Je ideální, pokud totiž činnost dodavatele kontrolujete i v průběhu času. Někdy se totiž stává, že dodavatelé kupříkladu mění své podmínky a to ani nemusíte hned postřehnout. Dbejte tedy na to, alespoň jednou za čas si udělat čas a seznámit se s aktualitami, které tito dodavatelé obvykle zveřejňují na viditelném místě, kupř. na webu.

Ačkoliv toto vše je samozřejmě zařídit na vlastní pěst, je přirozeně pohodlnější využít specialisty. A od toho jsou tu společnosti jako je Energetická kancelář, které celým procesem projdou za vás.

Energetická kancelář - specialisté na snižování výdajů za energie

Společnost Energetická kancelář a její specialisté se již dlouhé roky zabývají profesionálním snižováním výdajů za energie pro domácnosti i firmy. Pomohli již více než 150 000 zákazníkům, statisticky tak můžeme říct, že bylo ušetřeno na "zbytečných výdajích" přes 350 milionů korun. A to už je významná částka!

Výhod, proč využít těchto služeb, je hned několik:

- Nemusíte být obeznámeni se situací trhu. Specialisté vědí přesně, po čem se shánět a na co se dívat. Vy osobně tak nemusíte ztrácet čas náročným samostudiem.

- Nemusíte se obávat legálních kliček ze strany dodavatelů v nových či stávajících smlouvách. Energetická kancelář již z praxe ví, jaké na první pohled neviditelné „háčky“ hledat - a jak je odhalit. Vyvarujete se tak zbytečným komplikacím.

- Celý proces vyhledání a uzavřené nové smlouvy je realizován za vás. Kromě úvodního podpisu svěření moci v jednání pro Energetickou kancelář tak můžete v klidu odpočívat a z pohodlí domova si tak užívat, jak se vám šetří peníze.

Nezní to dobře? Za pokus nic nedáte. Stačí pouze kontaktovat Energetickou kancelář a zjistíte, na čem si teď stojíte. Specialisté vám zdarma poradí a do začátku uvedou do celé tématiky. Vaše spokojenost je zcela garantována.

Kontakt:

KTST s.r.o.

Masařská 323/6

Opava - Město 746 01

+420 552 319 955

http://www.ek.cz/

ČTK ke zprávě vydává obrazovou přílohu, která je k dispozici na adrese http://www.protext.cz.

Klíčová slova ČR-energie-KTST-Retel

Oblast
Praha, Česká republika (ce)

Kategorie
Energetika, suroviny
Finance, ekonomika

ZASÍLÁNÍ ZPRÁV
Přihlásit k odběru

Upozornění:
Materiály označené značkou Protext nejsou součástí zpravodajského servisu ČTK a nelze je publikovat pod její značkou. Jde o komerční sdělení zadavatele, který je ve zprávě označen a který za ně nese plnou odpovědnost.