Bydlení Úvaly - příprava výstavby svazkové základní školy

Bydlení Úvaly

Bydlení Úvaly

Bydlení Úvaly Bydlení Úvaly Bydlení Úvaly - mezonet Bydlení Úvaly - soliter Bydlení Úvaly - střešní terasa Bydlení Úvaly - 1. etapa

NÍZKOENERGETICKÉ BYTY Z 2. ETAPY RYCHLE MIZÍ Z NABÍDKY A V LOKALITĚ SE NA POZEMCÍCH DEVELOPERA NOVĚ PŘIPRAVUJE I SVAZKOVÁ ZÁKLADNÍ ŠKOLA.

Projekt Bydlení Úvaly má pět měsíců od spuštění prodeje 2. etapy prodáno přes 50% z celkového počtu 46 bytů. Zahájení výstavby je plánováno na II. čtvrtletí 2017. Byty z 1. etapy s kolaudací 2. části v dubnu 2017 jsou již doprodány. Významným krokem v rozvoji celé lokality je dohoda developera společnosti Arcona Capital a města Úvaly o poskytnutí bezmála 20.000 m2 pozemků na výstavbu svazkové základní školy se sportovní halou a tělocvičnou pro více než 600 žáků.

„Skladba bytů 2. etapy kopíruje úspěšné složení dispozic 1. etapy. Bydlení zde najdou nejen rodiny s dětmi, pro které může být skvělou volbou mezonet 3+kk s vlastním vstupem a zahradou, který poskytuje pohodlí bytu s výhodami rodinného domu, ale na své si přijdou i jednotlivci či páry různých věkových skupin. Zajímavostí jsou byty v horních patrech, které disponují střešní terasou, které lze v rámci klientských změn upravit na obytné terasy. Navíc všechny byty, provedené v nízkoenergetické třídě B, disponují venkovním prostorem, ať už lodžií, terasou nebo předzahrádkou,“ přibližuje výhody Bydlení Úvaly Michael Odvárko, jednatel společnosti Hostín Development, která za projektem stojí a pokračuje: „Měsíčně registrujeme desítky poptávek, za pět měsíců od zahájení prodeje máme prodáno přes 50% bytů,“ doplňuje.

Jasné obrysy už také získává projekt výstavby nové svazkové základní školy na pozemcích developera Arcona Capital, která bude sloužit nejen pro Úvaly, ale také pro obce, které se na její přípravě aktivně podílejí (Dobročovice, Přišimasy, Zlatá, Sibřina, Květnice). “Výstavba základní školy je v našem plánu již od začátku projektu. Původní plán postavit základní školu ve chvíli, kdy počet nových obyvatel dosáhne více než 1500 obyvatel, byl překonán možností, kterou aktuálně poskytují dotační programy. Na ministerské úrovni bylo potvrzeno rozhodnutí realizovat ve vybraných regionech tzv. svazkové základní školy, které pokryjí potřeby základního vzdělání v širších regionech. Díky aktivitě místní radnice a pana starosty Petra Boreckého má projekt zelenou i v naší lokalitě. Velice rádi pro tento projekt poskytneme naše pozemky, neboť jsme přesvědčeni, že bude přínosem pro region, město i náš projekt,“ říká Zbyněk Laube, ředitel developmentu Arcona Capital. V současné době se zpracovává projekt pro územní rozhodnutí a dle informací z radničního tisku, pokud půjde vše dobře, by mělo být v druhé polovině roku 2018 vydáno stavební povolení a na jaře roku 2019 by mohla začít výstavba. Otevření školy lze očekávat v roce 2020.

Kontakt:

Martina Kovalová

PR @ marketing

Graffitti Networks Grafix, s.r.o.

T.: 233 920 066, M.: 602 179 418

E.: marty@gng.cz

Klíčová slova ČR-byty-stavby-reality-služby-finance-firmy-Graffitti Networks Grafix

Oblast
Praha, Česká republika (ce)

Kategorie
Stavebnictví, bydlení a reality
Služby, cestovní ruch
Finance, ekonomika

ZASÍLÁNÍ ZPRÁV
Přihlásit k odběru

Upozornění:
Materiály označené značkou Protext nejsou součástí zpravodajského servisu ČTK a nelze je publikovat pod její značkou. Jde o komerční sdělení zadavatele, který je ve zprávě označen a který za ně nese plnou odpovědnost.