Bydlení Úvaly - 2. etapa nízkoenergetického bydlení

Bydlení Úvaly - 2. etapa nízkoenergetického bydlení

Bydlení Úvaly - 2. etapa nízkoenergetického bydlení

Projekt Bydlení Úvaly, jehož investorem je společnost Arcona Capital, prošel v polovině listopadu úspěšně kolaudací první části 1. etapy. Zároveň byl spuštěn prodej 46 nízkoenergetických bytů z etapy druhé.

Byty z 1. etapy jsou téměř vyprodány, v nabídce zbývají poslední volné rodinné byty. "Velmi nás těší nás zájem o byty v projektu Bydlení Úvaly, což dokládá i stav prodeje ke dni kolaudace první části 1. etapy“, říká Zbyněk Laube, ředitel developmentu Arcona Capital a pokračuje: "Situace na hypotečním trhu je i nadále příznivá a tomu odpovídá i poptávka po novém bydlení. Úspěch prodeje bytů 1. etapy a zájem ze strany kupujících i o 2. etapu byl jedním z impulsů zahájit prodej ještě v letošním roce," pokračuje Laube.

NÍZKOENERGETICKÉ BYTY S VENKOVNÍM PROSTOREM

Druhá etapa nabízí 46 bytů v nízkoenergetickém standardu v dispozicích od 1+kk do 3+kk včetně mezonetů. Každý byt disponuje venkovním prostorem, ať už lodžií, terasou nebo předzahrádkou. Zajímavostí bytů v horních patrech jsou střešní terasy z přírodních materiálů, které lze v rámci klientských změn upravit na obytné terasy se zatravněním a suchomilnými rostlinami, s výhledem do okolní krajiny.

Ceny bytů se v závislosti na jeho dispozici a poloze pohybují v rozmezí od 1,69 mil. Kč do 4,39 mil. Kč včetně DPH a parkovacího stání.

Zahájení výstavby 2. etapy se plánuje na jaro 2017.

ÚSPORA NÁKLADŮ NA BYDLENÍ

Dalším plusem projektu je nízkoenergetičnost. V posledních letech zájem o energeticky úsporné byty roste, a to nejen z důvodu nižších nákladů na provoz.

"Již ve fázi projektu byl kladen důraz na optimalizaci spotřeby energií, na zajištění nižších provozních nákladů, kvalitu materiálů a šetrný vztah k životnímu prostředí. Výsledkem jsou nízkoenergetické bytové domy třídy B,“ představuje projekt Michael Odvárko, projekt manager projektu s tím, že jedním z klíčových prvků optimalizace je využití velmi efektivních tepelných čerpadel VIESSMANN v každém bytovém domě, která lze celoročně využívat jako zdroj tepla pro vytápění a pro ohřev teplé vody. „Dalším prvkem je vápenopískové zdivo VAPIS na bázi přírodních surovin, zajišťující špičkovou tepelnou a zvukovou izolaci a přirozenou regulaci vlhkosti,“ dodává Odvárko.

TRADICE RUKU V RUCE S MODERNOU

46 bytů z 2. etapy je umístěno v pěti bytových domech, které plynule navazují na první etapu i stávající zástavbu a doplňují tak dnešní Úvaly v jejich charakteru příjemného a obytného městečka. Velký důraz je kladen také na architektonické řešení a kvalitní provedení. Vnější vzhled domů vyvažuje tradiční a moderní prvky a vytváří pestrý charakter zástavby. Stavební provedení a vybavení bytů odpovídá vyššímu standardu bydlení s použitím kvalitních ekologických a přírodních materiálů.

Zájemci o bydlení si mohou vybírat ze dvou úrovní vybavení bytů STANDARD a NADSTANDARD v rámci klientských změn.

PŘÍMĚSTSKÉ BYDLENÍ SE VŠÍM, CO POTŘEBUJETE K ŽIVOTU

Úvaly disponují rozsáhlou občanskou vybaveností, jako jsou mateřské školy, základní škola, zdravotní středisko, banky, supermarkety (přímo v sousedství projektu realizace OC Billa), restaurace, obchody a jiné služby, koupaliště a různá sportoviště, aktivní spolky. Velmi dobrá je i dopravní dostupnost po silnici i železnici - vlakem, který jezdí každých 15 minut, jste za 25 minut na Masarykově nádraží.

„Bydlení Úvaly je náš dlouhodobý projekt, který organicky rozšiřuje zástavbu Úval s nabídkou komplexní zástavby bydlení, občanské vybavenosti a volnočasových aktivit v blízké dostupnosti centra hlavního města,“ uzavírá Zbyněk Laube.

Bydlení Úvaly ocení nejen příznivci nízkoenergetického bydlení, ale i lidé, kteří chtějí bydlet blízko přírody a hledají příměstské bydlení se snadnou dopravou do centra Prahy.

Kontakt:

Martina Kovalová, PR @ marketing, Graffitti Networks Grafix, s.r.o. T 233 920 066 M 602 179 418 E marty@gng.cz

ČTK ke zprávě vydává obrazovou přílohu, která je k dispozici na adrese http://www.protext.cz

Klíčová slova ČR-reality-byty-firmy-Graffitti Networks Grafix

Oblast
Praha, Česká republika (ce)

Kategorie
Stavebnictví, bydlení a reality

ZASÍLÁNÍ ZPRÁV
Přihlásit k odběru

Upozornění:
Materiály označené značkou Protext nejsou součástí zpravodajského servisu ČTK a nelze je publikovat pod její značkou. Jde o komerční sdělení zadavatele, který je ve zprávě označen a který za ně nese plnou odpovědnost.