Čtyřlístek vytvořil nový český rekord. V olympijském parku na Lipně vybarvili lidé 211 metrů omalovánek

Po dobu trvání letních olympijských her barvili návštěvníci Olympijského parku Rio-Lipno 2016 největší české omalovánky Čtyřlístku. Celkem se do dnešního dne zapojilo 3400 dětí a dospělých. Byl tak překonán aktuální rekord v počtu malířů, který je 584. K rekordu přispěli i známí sportovci, jako například badmintonista Petr Koukal, šermíř Jiří Beran, krasobruslař Tomáš Verner nebo cyklista Jan Bárta.

Ve středu 17. 8. bylo 211 metrů omalovánek rozbaleno na pláži v olympijském parku a rekord tak mohli za účasti Jaroslava Němečka - výtvarníka Čtyřlístku - podpořit i náhodní kolemjdoucí. Stávající rekord 145 metrů omalovánek se tak podařilo překonat několikanásobně.

"Moc mě těší tak velký zájem a věřím, že si malíři při vybarvování užili spoustu radosti z obrázků Čtyřlístku stejně tak, jako mě baví kreslit už 47 let Bobíka, Myšpulína, Fifinku a Pinďu," vyjádřil se Jaroslav Němeček.

V odpoledních hodinách byl rekord slavnostně vyhlášen na pódiu v olympijském parku za účasti Davida Rafaje z agentury Dobrý den, která české rekordy eviduje. Kmotrou se stala Šárka Kašpárková - která je zároveň ambasadorkou projektu Českého olympijského výboru s názvem Sazka Olympijský víceboj. Tento projekt se snaží rozhýbat děti napříč celou Českou republikou a Čtyřlístek je jeho dlouhodobým partnerem. Ztvárnil totiž pro Český olympijský výbor pravidla fair play, aby se tak děti snadnou cestou naučily správnému chování nejen ve sportu, ale i v běžném životě. Celým programem provázel moderátor Daniel Stach.

Více info ke Čtyřlístku: https://cs.wikipedia.org/wiki/%C4%8Cty%C5%99l%C3%ADstek_%28komiks%29

Kontakt:

Tereza Čeňková

obchod@ctyrlistek.cz nebo tel.: 607 081 485

http://www.ctyrlistek.cz/

ČTK ke zprávě vydává obrazovou přílohu, která je k dispozici na adrese http://www.protext.cz.

Klíčová slova ČR-zábava-výtvarné-olympijské-rekordy-Čtyřlístek

Oblast
Praha, Česká republika (ce)

Kategorie
Sport
Média, společnost a životní styl
Kultura

ZASÍLÁNÍ ZPRÁV
Přihlásit k odběru

Upozornění:
Materiály označené značkou Protext nejsou součástí zpravodajského servisu ČTK a nelze je publikovat pod její značkou. Jde o komerční sdělení zadavatele, který je ve zprávě označen a který za ně nese plnou odpovědnost.