Tiskové prohlášení společnosti Fiat ČR

Fidis a GMAC, finanční společnosti Fiat Auto S.p.A a General Motors, uzavřely smlouvu, podle které bude od 1. ledna 2001 GMAC zabezpečovat poskytování finančních služeb zákazníkům společnosti FIAT AUTO v České i Slovenské republice.

Smlouva je prvním příkladem spolupráce mezi finančními odvětvími společností Fiat Auto a GM. Je součástí širšího strategického spojenectví mezi Fiat a GM zveřejněného v březnu tohoto roku.

V červenci 2000 Fidis a GMAC podepsaly Úvěrovou kooperační smlouvu. V tomto dokumentu byl zakotven vzájemný závazek obou společností pokračovat ve společném určování potenciálních oblastí spolupráce, např. v IT, řízení chodu společnosti, managementu velkoobchodu a dalších.

Velké množství maloobchodních, leasingových a pojistných produktů bude nabízeno prostřednictvím soukromých značek Fiat a Alfa Romeo a také ve spolupráci se speciálními administrativními a obchodními jednotkami.

Smlouva mezi Fiat ČR a SR, zastoupené společnostmi Fidis a GMAC, nahrazuje v České a Slovenské republice dosavadní kooperační dohodu mezi dříve jmenovanými a společností OB Leasing.

Fidis patří mezi vedoucí společnosti poskytující finanční služby v rámci operací Fiat Auto. Nabízí produkty určené na podporu prodejů s cílem pomoci dealerům Fiat Auto a všem dodavatelům Fiat Group. Fidis je nyní přímo nebo prostřednictvím dohod o spolupráci přítomna na čtyřech kontinentech a má 2500 zaměstnanců. Portfolio úvěrů poskytnutých v roce 1999 zahrnuje 36 procent celkových prodejů Fiat Auto. Další informace o nabízených službách Fiat Auto jsou k dispozici na www.fiat.com.

General Motors Acceptance Corporation (GMAC) je jedna z největších světových společností poskytujících finanční služby. Zabývá se financováním v automobilovém průmyslu, pojišťovnictvím, hypotečním bankovnictvím a komerčním financováním.

Je ve 100procentním vlastnictví General Motors Corporation. Byla založena v roce 1919 a nyní je zastoupena v 38 zemích světa. GMAC poskytla úvěry ve výši více než jeden trilion USD na financování výroby a prodeje 146 miliónů osobních i nákladních vozů. Další informace o finančních službách společnosti GMAC jsou k dispozici na www.gmacfs.com.

Kontakt: Fiat ČR

Petra Vaňková

Křížovnická 1

Praha 1

tel.:(02)24806111

fax: (02)2319052

e-mail:petra.vankova@fiat.cz

Klíčová slova PROTEXT-Fiat

Oblast
Praha, Česká republika (ce)

Kategorie
Finance, ekonomika
Obchod, marketing

ZASÍLÁNÍ ZPRÁV
Přihlásit k odběru

Upozornění:
Materiály označené značkou Protext nejsou součástí zpravodajského servisu ČTK a nelze je publikovat pod její značkou. Jde o komerční sdělení zadavatele, který je ve zprávě označen a který za ně nese plnou odpovědnost.