Iwerks Entertainment a skupina S. Kumars Group oznámily strategickou investiční transakci v hodnotě čtyř miliónů dolarů

Společnost Iwerks Entertainment Inc. (Nasdaq: IWRKC), přední provider speciálních filmových představení, oznámila podpis strategické investiční transakce v hodnotě čtyř miliónů dolarů se skupinou S. Kumars Group.

S. Kumars s hlavním sídlem v Bombaji v Indii je jednou z největších průmyslových společností v Indii s příjmy v roce 1999 přesahujícími 200 miliónů dolarů.

S. Kumars, její přidružené společnosti a Iwerks podepsaly investiční dokumenty, podle kterých Iwerks emituje kombinaci kmenových akcií, opčních poukázek a dluhopisu konvertibilního na akcie. Podle dohod Iwerks prodá tři milióny kmenových akcií za cenu ekvivalentní 1,70 dolarů za akcii skupině S. Kumars. Dále S. Kumars nebo její přidružené společnosti nakoupí od Iwerks osmiprocentní pětiletý konvertibilní dluhopis v úhrnné částce jistiny jeden milión dolarů, z kterého bylo 300.000 dolarů poskytnuto zálohově společnosti při podepsání investičních dokumentů. Dluhopis je směnitelný na 500.000 kmenových akcií společnosti Iwerks. Iwerks rovněž vystaví pro S. Kumars opční poukázky na nákup úhrnem 2,500.000 kmenových akcií, realizovatelné při cenách v rozmezí od 2,05 do 2,25 dolaru za akcii. Představenstvo společnosti Iwerks schválilo tuto transakci a konečná realizace podléhá obvyklým podmínkám uzavírání obchodů, včetně souhlasu akcionářů Iwerks a obdržení souhlasu orgánů regulace v Indii. Iwerks nyní očekává dokončení transakce ve čtvrtém kalendářním čtvrtletí roku 2000.

"Naše strategická investice od skupiny S. Kumars Group je významná," říká Don Iwerks, předseda Iwerks Entertainment. "Demonstruje naši společně sdílenou víru, že potenciál na asijském trhu, specificky v Indii, je značný. Věříme, že Indie je lukrativní, nevyužitý trh pro vysoce kvalitní produkty a služby společnosti Iwerks a S.Kumars Group nám nabízí finanční zdroje a okamžitý přístup k trhu. Kromě expanze na nové trhy tato infuze kapitálu dále posílí naši trvalou angažovanost a zaujatost pro těžiště našeho obchodu - výrobu, provoz a služby technické podpory pro klientskou základnu na celém světě."

"Vnímáme značnou synergii mezi Iwerks Entertainment a Landmarc Leisure, zábavní společností skupiny S. Kumars Group s ohledem na naše plány na centra zábavy v Indii, zejména v produktech Iwerks Large Format a Ride Simulation," říká Vikas S. Kasliwal, předseda Landmarc Leisure. "Při možnosti vybírat si z množství softwarových profesionálů v Indii můžeme zajistit, aby do celosvětové sítě promítacích sálů společnosti Iwerks byly distribuovány vysoce kvalitní CGI filmy. Jsme rovněž velmi potěšeni, že Don Iwerks přijal funkci v představenstvu S. Kumars Group, což je role umožňující dále rozšířit a posílit naše aktuální strategické vztahy."

Společnost Iwerks Entertainment Inc., založená v roce 1986, je v celosvětovém měřítku jedničkou coby poskytovatel systémů velkého formátu filmů (8/70 Large Format Theatre) a má vedoucí postavení v odvětví v simulování jízdy. Technologie Iwerks zahrnují Giant Screen (Iwerks(R) Extreme Screen(TM), simulaci jízdy (Iwerks(R) TurboRide(TM), hotová představení tzv. divadlo na klíč 3D/4D (Iwerks(R) 3D/4D FX Theatre(TM) a další speciální atrakce. Iwerks má téměř 200 instalací v 38 zemích po celém světě v zábavních centrech a parcích, kinech, muzeích, vědeckých centrech, nákupních střediscích, kasinech, rekreačních zařízeních, nočních klubech, restauracích a dalších. Společnost Iwerks obdržela dvě ceny Akademie za vědecké a technické vymoženosti: v roce l998 Don Iwerks získal Oscar(R), cenu Gordona E Sawyera; v roce 1999 systém projekce Linear Loop(R) Projection patentovaný společností Iwerks získal plaketu Academy Award(R) Plaque. Navštivte http://www.iwerks.com.

S. Kumars Group je vedoucí podnikatelský subjekt v Indii s ročním odbytem přes 200 miliónů dolarů a více než 5 tisíci zaměstnanci. Skupina rozšířila svou působnost z původního pole svých aktivit jako přední firma v textilním průmyslu na oblasti jako vývoj energie, informační technologie, e-commerce, volný čas a maloobchod. V posledních dvaapadesáti letech S. Kumars nabídla indickým klientům "hodnotu za peníze" a získala si ve svém oboru celosvětové uznání. Skupina S. Kumars Group se nyní angažuje v některých z předních podnikatelských projektů v zemi, včetně Landmarc Citi - největšího rodinného zábavního centra v Indii, S. Kumars.com - největší indické sítě informační infrastruktury, projektu Shree Maheshwar Hydel - prvního indického hydroelektrárenského projektu v soukromém sektoru. S hlubokou znalostí indického trhu se S. Kumars Group zaměřuje na uplatnění svých schopností v nově vznikajících oblastech podnikání.

Tato tisková zpráva obsahuje prohlášení, která představují "prognostická prohlášení" ve smyslu oddílu 21E zákona o burze a oddílu 27A zákona o cenných papírech. Akcionáři Iwerks se nabádají, aby se nadměrně nespoléhali na taková prognostická prohlášení. Taková prognostická prohlášení nejsou zárukou budoucího hospodaření a zahrnují rizika a nejistoty. Skutečné výsledky se mohou materiálně lišit od předpovídaných v tomto prohlášení z následujících důvodů: schopnost Iwerks uzavřít investiční transakci, dopad aktuálních ekonomických podmínek a situace v tichomořské oblasti Asie a Jižní Ameriky, hospodaření společnosti za stávajících kupních smluv a schopnost získat nové kontrakty, úspěch strategie vlastní společnosti a jí provozovaných složek, úspěch filmového softwaru společnosti, účinky konkurence, všeobecné ekonomické podmínky a další faktory zveřejněné v materiálech společnosti předložených Komisi pro burzu a cenné papíry. Poznámka pro sdělovací prostředky: Starší tiskové zprávy společnosti naleznete na adrese: http://www.businesswire.com/cnn/iwrkc.htm Kontakt: Iwerks Entertainment Inc., Burbank Jeff Dahl, 818/841-7766 jeff@iwerks.com

Klíčová slova PROTEXT-Iwerks-S. Kumars

Oblast
USA, Kanada, OSN, svět a Arktida (us)

Kategorie
Kultura
Finance, ekonomika

ZASÍLÁNÍ ZPRÁV
Přihlásit k odběru

Upozornění:
Materiály označené značkou Protext nejsou součástí zpravodajského servisu ČTK a nelze je publikovat pod její značkou. Jde o komerční sdělení zadavatele, který je ve zprávě označen a který za ně nese plnou odpovědnost.