Společnost Alcatel podepsala s firmou Pro Futuro S.A. kontrakt v hodnotě 43 miliónů euro na vybudování širokopásmové sítě v Polsku * Předmětem smlouvy je i posk

Firma Alcatel (index burzy v Paříži CGEP:PA a index burzy v New Yorku NYSE:ALA) oznámila, že byla vybrána společností Pro Futuro S.A. jako dodavatelská a instalační firma pro vybudování širokopásmové sítě. Hodnota kontraktu činí 43 miliónů euro. Alcatel během následujících 4 let dodá kompletní řešení sítě, včetně širokopásmového přístupu, která bude základem širokopásmové infrastruktury firmy Pro Futura. Tato síť umožní společnosti Pro Futura poskytovat svým zákazníkům v Polsku různé služby v oblasti širokopásmových sítí, jako například rychlý přístup k Internetu, přenos dat a videa či internetové telefonování.

Síť bude zpočátku pokrývat Lublin a okolí, ale do 4 let bude pokryto celé území Polska, včetně Varšavy, Poznaně a Katovic. Generální ředitel firmy Pro Futuro, Jacek Zientkiewicz, k tomu poznamenal: "Tato smlouva s firmou Alcatel představuje významný krok v našem cíli stát se vedoucím poskytovatelem komunikačních služeb v Polsku. Budeme poskytovat našim zákazníkům širokou paletu služeb, mezi které patří nabídka služeb v oblasti širokopásmových sítí a rychlé připojení k Internetu pro celou zemi."

Pearse Flynn, prezident divize "Přenosové sítě" ve firmě Alcatel, řekl: "Alcatel umožní firmě Pro Futuro uskutečnit její náročný úkol, kterým je zahájit poskytování služeb v oblasti širokopásmových sítí v celém Polsku do 4 let. My jsme řekli, že chceme našim zákazníků poskytovat kompletní řešení v oblasti telekomunikací a takové řešení jsme připraveni poskytnout firmě Pro Futuro."

Širokopásmové zařízení pro připojení k síti v pásmu 26 GHz, které má název Alcatel LMDS (local multipoint distribution service) a napájí přístupovou část sítě, umožní firmě Pro Futuro rychle a efektivně rozšířit služby v oblasti širokopásmových sítí ke svým zákazníkům. Vítězství firmy Alcatel ve výběrovém řízení na dodávku sítě pro firmu Pro Futuro, potvrzuje její vedoucí pozici na trhu LDMS a posiluje pozici firmy v Evropě v oblasti širokopásmových sítí.

Jádrem sítě bude zařízení Alcatel 7670 RSP (Routing Switch Platform), což je modernizovaná verze zařízení Alcatel 670 RSP. Toto zařízení pracuje na multi-protokolové platformě a má velkou kapacitu. Zařízení nabízí QoS, spínání nosné frekvence a směrování pro sítě IP/MPLS a ATM. Propustnost zařízení Alcatel 7670 RSP je v rozsahu 50 - 450 Gb/s, a to umožní plynulý tok dat v síti.

Koncová část širokopásmové sítě bude obsahovat zařízení Alcatel 7470 (platforma pro zpracování více úkolů v jednom čase) a Alcatel 7270 (koncentrátor). Alcatel 7470 je modernizovaná verze zařízení MainStreetXpress 36170 a Alcatel 7270 je modernizovaná verze MainStreetXpress 36177. Širokopásmový server Alcatel 7410 (BRAS) bude zajišťovat rychlý přístup k jednotlivým službám sítě. Správa sítě bude řešena přes řešení Alcatel 5735 SMC. Další zařízení pro zákazníky budou z řady firmy Alcatel, která má název Omni.

O firmě Pro Futuro

Hlavní činností firmy je poskytování služeb v oblasti širokopásmových sítí polským zákazníkům přes flexibilní, komplexní a efektivní síť "FUTURO." Společnost je držitelem licence na budování telekomunikačních sítí a rychlého přístupu k Internetu, kterou ji poskytlo polské Ministerstvo pro telekomunikace. Společnost také zahájila poskytování služeb na sítích LMDS v pásmu 26 GHz, kde pokrývá k září 2000 25 procent polské populace. Dalším krokem v rozšiřování této širokopásmové sítě je pokrytí Varšavy a Katovic do konce letošního roku. Firma je ze 66 procent ovládána Národním investičním fondem, který má název Jupiter Inc. (kotován na burze ve Varšavě). Tento fond přináší firmě Pro Futuro finanční stabilitu a prostředky na uskutečnění plánovaných investic.

O firmě Alcatel

Firma Alcatel buduje telekomunikační sítě nové generace a poskytuje řešení v oblasti přenosu hlasu a dat, jak mobilním operátorům, tak i koncovým zákazníkům a firmám na celém světě. V roce 1999 měla firma obrat 23 miliard euro a zaměstnávala na celém světě 120000 zaměstnanců. Firma Alcatel působí ve více než 130 zemích. Více informací najdete na serveru http://www.alcatel.com. Kontakt: Alcatel Sdělovací prostředky: Sarah Compton, +33 (0) 1 40 76 16 16 sarah.d.compton @alcatel.fr nebo Pro investory: Claire Pedini, +33 (0)1 40 76 13 93 claire.pedini@alcatel.fr nebo Chris Welton, +33 (0)1 40 76 13 30 chris.welton@alcatel.fr nebo Emmanuel Spite, +33 (0)1 40 76 16 04 emmanuel.spite@alcatel.fr nebo Peter Campbell, +1 972 519 4347 peter.campbell@usa.alcatel.com

Klíčová slova PROTEXT-Alcatel-Futuro

Oblast
Evropa, EU, NATO (es)

Kategorie
IT, telekomunikace

ZASÍLÁNÍ ZPRÁV
Přihlásit k odběru

Upozornění:
Materiály označené značkou Protext nejsou součástí zpravodajského servisu ČTK a nelze je publikovat pod její značkou. Jde o komerční sdělení zadavatele, který je ve zprávě označen a který za ně nese plnou odpovědnost.