Hlavní firmy zabývající se výrobou čipových karet vítají snížení cen u nové řady víceúčelových karet

Program firem Visa, IBM a Philips na levné víceúčelové karty získává podporu výrobců čipových karet.

Firmy Visa, IBM a Philips spustily program, v rámci kterého bude bankám, které jsou členy Visa, nabídnuta celá řada levných víceúčelových čipových karet. Tento program si získal podporu čtyř největších výrobců čipových karet.

V rámci tohoto programu, který má název "Visa Price Breakthrough", obdrží banky, které jsou členy Visa, od výrobců karet Giesecke & Devrient, Oberthur Card Systems, ORGA a Schlumberger víceuživatelské čipové karty za cenu nižší než 3 dolary za kus. Tyto ceny představují výraznou úsporu oproti cenám klasických čipových karet, které se prodávají po 6 dolarech za kus.

Nová řada těchto čipových karet je založena na specifikacích JavaCard (TM) 2.1 a Open Platform 2.0. V ceně první z této nové řady karet jsou obsaženy dvě základní aplikace, Visa credit/debit a Visa Cash, které jsou nahrány do pevné paměti ROM každé karty. Každá karta má také vymazatelnou paměť EEPROM, do které lze nahrávat další aplikace podle potřeb vydavatele karet. To umožňuje vydavatelům karet rozhodnout se, které aplikace hodlají nabízet, podle konkrétních potřeb trhu. Například může jít o aplikace se zabezpečeným přístupem k Internetu, atp. Tyto aplikace mohou být bezpečně přidány či odstraněny z karty po jejím vydání.

Na trh budou také uvolněny další typy levných čipových karet. Druhá karta z této řady nabídne zašifrování pomocí veřejného klíče, další dva typy karet budou mít rozšířenou paměť od 48kb ROM do 96kb ROM a od 16kb EEPROM do 32 kb EEPROM. Tyto karty budou ve dvou verzích: jedna s veřejným šifrovacím klíčem a druhá bez veřejného šifrovacího klíče. Aplikace mohou být do karet vkládány jednak při výrobě do pevné paměti ROM, a jednak po jejich vydání do paměti EEPROM.

Čipy jsou vyráběny firmou Philips Semiconductors (polovodiče) a obsahují novou technologii, kterou dodala firma IBM. Firmy Giesecke & Devrient, Oberthur Card Systems, ORGA a Schlumberger se rozhodly zahájit výrobu těchto levných víceúčelových karet. Stephen Schapp, výkonný viceprezident pro celosvětové výrobní platformy ve firmě Visa International Inc, řekl: "Program Price Breakthrough významně změní dynamiku trhu v oblasti čipových karet. Tyto karty budou pro vydavatele cenově mnohem dostupnější a to pomůže k urychlení přechodu od karet s magnetickým proužkem k dynamickým víceúčelovým čipovým kartám. Toto je klíčová část hlavního cíle firmy Visa, kterým je vybudování kvalitní infrastruktury pro univerzální obchodování, aby zákazníci a obchodníci mohli uzavírat obchody kdekoli, kdykoli a přes jakoukoli kartu."

Matthias Kaiserswerth, ředitel výzkumné laboratoře IBM v Curychu, řekl: "Implementace platformy pro více aplikací a specifikace Java Card, kterou jsme vyvinuli zde v Curychu, ukazuje naši pokračující snahu ve vývoji otevřených standardů. Program Visa Price Breakthrough, který je založen na této technologii, přispěje k širokému rozšíření těchto víceúčelových čipových karet jako bezpečných žetonů pro mnoho oblastí elektronického obchodování."

Karsten Ottenberg, viceprezident a generální ředitel divize Identifikace obchodních zaměření u firmy Philips Semiconductors, řekl: "Naše spolupráce s firmou Visa, jako s největší světovou organizací ve finančním průmyslu, je naším dalším podílem na vývoji inovativních řešení s nejvyšší bezpečností za nejnižší cenu. Poskytnutí technologického základu našeho bezpečnostního řídícího systému WE je v souladu s naší vizí stát se vedoucím hráčem v oblasti technologií budoucnosti pro čipové karty. Věříme, že tato iniciativa podpoří růst zájmu o řešení pro otevřené platformy a urychlí přijetí těchto nových výrobků a počítačových programů trhem."

Nové čipové karty budou poprvé předvedeny na výstavě Cartes 2000 v Paříži (24. - 26. října) a budou k dispozici na počátku roku 2001.

O firmě Visa International

Se svým mottem "Nejlepší způsob placení" je firma Visa největší platební systém a značka na světě s tržním podílem větším, než všechny ostatní platební systémy dohromady. Firma Visa hraje klíčovou roli v oblasti zavádění nových technologií a výrobků pro svých 21000 členských finančních institucí (a tím pádem i pro zákazníky těchto institucí, kteří jsou držiteli karet Visa). Firma Visa nabízí více než 80 různých programů v oblasti bankovních karet v 35 zemích a na Internetu, kde bylo vydáno již 23 miliónů čipových karet Visa a dalších 8 miliónů karet Visa Cash. Visa je průkopníkem v oblasti zabezpečení SET (Secure Electronic Transaction), které umožňuje bezpečné transakce po Internetu. Na trhu je v současné době více než 1 miliarda karet Visa, Visa Electron, Visa Cash, Interlink a PLUS. Přes karty Visa se ročně uskuteční finanční transakce v hodnotě 1060 miliard dolarů, a tyto karty jsou přijímány na více než 19 miliónech míst na světě, včetně více než 62700 míst ATM v síti Visa ATM. Internetová adresa firmy Visa je http://www.visa.cz.

O firmě IBM

Firma IBM je největší firma na světě v oblasti informačních technologií, s ročním obratem 87,5 miliard dolarů v roce 1999 a s více než 300.000 zaměstnanci na celém světě. Výzkumná laboratoř IBM v Curychu je evropská pobočka výzkumné laboratoře IBM Research, která má 3000 zaměstnanců v osmi výzkumných centrech na celém světě. Do škály projektů, na kterých pracuje 300 inženýrů a výzkumníků v Curychu patří: nové technologie v oblasti materiálů, komunikační systémy a počítačová věda. Firma IBM má internetovou adresu http://www.ibm.com, podrobnější informace o laboratoři v Curychu lze získat na adrese http://www.zurich.ibm.com a informace o technologii JavaCard jsou k dispozici na adrese http://www.zurich.ibm.com/javacard.

O firmě Philips Semiconductors

Philips Semiconductors, s ročním obratem asi 5 miliard dolarů, je firma zabývající se designem a výrobou polovodičů a platforem na bázi křemíku. Philips Semiconductors je v čele vývoje těchto technologií, díky platformě Nexperia (TM) a sadě nástrojů VLSI Velocity (TM). Návrhářská metoda Sea-of-IP, která je také dílem firmy Philips, umožňuje navrhovat inteligentní řešení v oblasti plug and play technologií, která usnadňují zákazníkům život. Firma je významným hráčem v oblasti komunikací, PC, periferií a výroby automatizovaných polovodičů, které se používají k výrobě koncových výrobků pro zákazníky. Philips Semiconductors má hlavní sídlo v holandském Eindhovenu a má pobočky na celém světě. Více informací najdete na adrese http://www.philips.semiconductors.com/identification.

Poznámka vydavatele:

JavaCard je registrovaná ochranná známka firmy IBM v USA a dalších zemích. Kontakt: Visa International Colin Baptie, 650/432-4671 cbaptie@visa.com nebo Philips Semiconductors Marijke Sas, 31-40-27-22091 marijke.sas@philips.com nebo IBM Zurich Research Laboratory Martin Hug, 41-1-724-8443 hug@zurich.ibm.com

Klíčová slova PROTEXT-Visa-Philips-IBM

Oblast
USA, Kanada, OSN, svět a Arktida (us)

Kategorie
IT, telekomunikace
Finance, ekonomika

ZASÍLÁNÍ ZPRÁV
Přihlásit k odběru

Upozornění:
Materiály označené značkou Protext nejsou součástí zpravodajského servisu ČTK a nelze je publikovat pod její značkou. Jde o komerční sdělení zadavatele, který je ve zprávě označen a který za ně nese plnou odpovědnost.