Coolhousing slaví deset let v NIX.CZ

Desátého března tohoto roku si Coolhousing připomíná 10. výročí připojení své sítě do českého peeringového uzlu NIX.CZ. Co začalo jako nesmělé první krůčky mladičké firmy s čerstvě přiděleným autonomním systémem, vyrostlo během uplynulé dekády v plně redundantní vlastní optické trasy či členství v exkluzivní síti FENIX.

Členem tuzemského peeringového uzlu NIX.CZ se Coolhousing stal 10. března 2006. Po 10 letech propojují síť Coolhousingu a NIX.CZ hned dvě vlastní desetigigabitové optické trasy, které zajišťují kvalitní tuzemskou konektivitu zákaznických serverů i s dostatečnou rezervu pro přenosové špičky i budoucí rozvoj služeb. Díky tomu si zákazníci Coolhousingu zvykli na neomezené datové přenosy a nabídku rychlostí připojení, která na 100 Mb/s teprve začíná.

Vedle vlastního připojení do českého uzlu je Coolhousing v rámci NIX.CZ také členem sítě FENIX. Ta je exkluzivním klubem prověřených špičkových provozovatelů sítí a poskytovatelů obsahu založeným za účelem provozu zabezpečené části tuzemského internetu odolné proti masivním DDoS útokům na internetovou infrastrukturu. Pokud k takovému útoku dojde, servery v síti Coolhousingu zůstanou dostupné alespoň zákazníkům ostatních účastníků sítě FENIX. Ochranu proti DDoS navíc Coolhousing vedle členství v síti FENIX posiluje provozem inteligentních aktivních filtrů komunikace ve vlastní síti.

Výhodou hostingu v Coolhousingu však nejsou jen rychlost či ochrana před DDoS útoky. Jsou-li vaše služby orientovány na slovenský trh, pak nepřehlédněte, že vedle NIX.CZ je Coolhousing rovněž členem sesterského NIX.SK a také druhého slovenského uzlu SIX. Komunikace do obou slovenských uzlů je přitom považována za tuzemskou, platí pro ni tudíž stejná pravidla: neomezené přenosy dat a rychlosti 100 Mb/s či 1 Gb/s. Zahraniční konektivita sítě Coolhousingu je zajištěna členstvím v peeringových uzlech DE-CIX v Německu a AMS-IX v Nizozemí a dále prostřednictvím sítí hned trojice nadnárodních operátorů.

"Coolhousing patří mezi přední aktivní poskytovatele housingových služeb na českém trhu a to je právě důvod, proč nás vyhledává stále více zákazníků,“ popisuje výsledky šetření mezi zákazníky Jiří Dvořák, manažer prodeje společnosti Coolhousing a přidává také vysvětlení: "Poptávají totiž individuální nabídku služeb ve vysokém kvalitativním standardu a s jistotou neustálého rozvoje. A to vše samozřejmě při férových a transparentních podmínkách za odpovídající cenu.“

Další informace najdete na webových stránkách společnosti Coolhousing:

https://www.coolhousing.net/cz.

Kontakt:

Jiří Dvořák, Senior Sales Manager

e-mail: jiri.dvorak@coolhousing.net, 775 310 970

ČTK ke zprávě vydává obrazovou přílohu, která je k dispozici na adrese http://www.protext.cz

Klíčová slova ČR-počítače-komunikace-služby-firmy-Coolhousing

Oblast
Praha, Česká republika (ce)

Kategorie
Služby, cestovní ruch
IT, telekomunikace

ZASÍLÁNÍ ZPRÁV
Přihlásit k odběru

Upozornění:
Materiály označené značkou Protext nejsou součástí zpravodajského servisu ČTK a nelze je publikovat pod její značkou. Jde o komerční sdělení zadavatele, který je ve zprávě označen a který za ně nese plnou odpovědnost.