Americká loterie "Green Card" (zelená karta) končí 1. listopadu.

Spojené státy jsou jedinou zemí na světě, která získává nové imigranty prostřednictvím loterie. Amerika hledá kvalifikované lidi pro udržení ekonomického růstu této prosperující země.

Letos bude vydáno 55000 víz pro trvalý pobyt (takzvaná zelená karta) a očekává se, že o ni zažádá několik miliónů lidí. Vítězové mohou přijet do USA kdykoliv chtějí. Budou moci žít a pracovat jako kterýkoliv americký občan. Minulý rok vyhrálo v loterii 137 Čechů a někteří již začali nový život v zemi neomezených možností. Jediným předpokladem pro účast v loterii je dokončení střední školy nebo dva roky pracovních zkušeností v zaměstnání, ve kterém se požadují dva roky přípravy či zkušeností.

Žádosti se přijímají v USA do 1. listopadu 2000. Žádosti, které budou obdrženy po tomto termínu, nebudou akceptovány. Navíc dalších 30 procent žádostí nebude uznáno, protože neodpovídají přesně přísným pravidlům, které vláda USA stanovila pro tento program. Proto se doporučuje využít služeb některé profesionální agentury, kde vám mohou pomoci zvládnout nesnadnou proceduru žádostí.

Největší emigrační poradenské centrum a americká agentura pro zelené karty (Emigration Advisory Center and American Green Card Agent) v Evropě s licencí od vlády sídlí v Německu. Agentura "Americký sen" ("American Dream") bude přijímat žádosti do 25. října. Nejrychlejší způsob jak získat instrukce je na internetové stránce http://www.americandream.de. Žádosti mohou být vyplněny on-line a vytištěny. Avšak papírová kopie s poslední fotografií pasu musí být i přesto poslána běžnou poštou do 25. října. Informační brožura je volně k dispozici na vyžádání pomocí Internetu nebo na adrese: The American Dream Heinsestr. 16 13467 Berlin, Germany Tel.: (0049-180-511 0 511) e-mail: info@americandream.de

Klíčová slova PROTEXT-Green Card-loterie

Oblast
Evropa, EU, NATO (es)

Kategorie
Kultura
Politika, veřejná správa a soudy
Služby, cestovní ruch

ZASÍLÁNÍ ZPRÁV
Přihlásit k odběru

Upozornění:
Materiály označené značkou Protext nejsou součástí zpravodajského servisu ČTK a nelze je publikovat pod její značkou. Jde o komerční sdělení zadavatele, který je ve zprávě označen a který za ně nese plnou odpovědnost.