cre8 představuje převratnou novinku na českém trhu – senzor na měření obsazenosti kanceláří O-fice

cre8 představuje převratnou novinku na českém trhu – senzor na měření obsazenosti kanceláří O-fice. Na obrázku stránka se vstupem do aplikace.

cre8 představuje převratnou novinku na českém trhu – senzor na měření obsazenosti kanceláří O-fice. Na obrázku stránka se vstupem do aplikace.

Ukázka mobilní aplikace (seznam senzorů a jejich stav) vnitřní stránka aplikace s úvodním menu

Společnost cre8 představuje horkou novinku na českém trhu - senzor na měření obsazenosti kanceláří O-fice. Jedná se o 3-4 cm široký bezdrátový beacon v podobě kužele, nejčastěji umístěný pod pracovní židlí. Vybaven je bluetooth vysílačem s několika axonometry, které bedlivě sledují každý pohyb, který se na ní odehraje. Funguje prostřednictvím mobilní aplikace na dnes nejrozšířenější platformě iOS. Provozovatelem služby je společnost O-fice monitoring.

Pomocí zmíněné aplikace, která umožní přesně zmapovat, kvantifikovat a efektivně řídit kancelářské pracovní prostředí, je možné v reálném čase sledovat všechny nainstalované senzory najednou. Ať už ve firmě, nebo mimo ni. Společnosti tak nyní získají možnost dovědět se, na které židli často dochází k pohybu, kde je naopak dlouhodobě klid, kolik lidí se vystřídá ve stále obsazených zasedacích místnostech, případně jak se liší využití v průběhu roku. To jim může pomoci přehodnotit efektivní využití kancelářských prostor. Dosud se vytíženost většinou zajišťovala s pomocí studentů, což přinášelo nemalou chybovost. Podobná služba zatím ve světě neexistuje.

Jan Bastař, spolumajitel firmy cre8: "Již delší dobu jsme u klientů registrovali, že by přivítali analytickou službu, která by jim pomohla lépe využívat kancelářský prostor. Jsem proto rád, že jsme O-fice zavedli jako jedni z prvních ve střední Evropě. Z mého pohledu je skvělým příkladem propojení internetu věcí, mobilní aplikace a ipadu, který je klíčovou součástí celého řešení. Aplikace je určena nejen firmám, které se plánují stěhovat do nových kanceláří, ale i těm, které prostě jen zajímá, zda efektivně využívají své prostory. Navíc může velice dobře podpořit firemní kulturu."

Jak to funguje? Senzory s bluetooth zaregistrují pohyb, aplikace O-fice sesbírá data a přenese je na výkonnou periferii (ipad), ve které dojde k jejich následnému vyhodnocení. Do aplikace lze nahrát například půdorys kanceláře, spojit jednotlivé objekty se senzory, apod. Vše je rychlé, intuitivní. Výsledkem využití tvrdých dat z měření jsou kompaktnější prostory a tím levnější provoz kancelářských prostor. Velice dobře navazuje například na nejnovější koncept Living Office, který pracuje s deseti základními módy práce.

"Z našich zkušeností se obecně vytíženost kancelářských prostor pohybuje kolem 40 %. Neobsazenost standardního pracovního místa tedy může být až 60 %, což není zrovna málo," dodává Bastař.

V budoucnu by se tento senzor mohl rozšířit i o dalších funkce - například by sledoval teplotu v dané místnosti, apod. Více o novince najdete na: http://cre8.cz/ofice/.

Příloha: 1/ Ukázka mobilní aplikace (seznam senzorů a jejich stav), 2/ stránka se vstupem do aplikace, 3/ vnitřní stránka aplikace s úvodním menu

O společnosti cre8

Česká firma, která se zabývá interiérovým designem pracovního prostředí. Na tuzemském trhu patří mezi pět nejvýznamnějších hráčů. Je exkluzivním prodejcem značky HermanMiller pro Česko, Slovensko a Gruzii. Akustiku, ergonomii a udržitelný rozvoj považuje za výchozí body v návrhu každého pracovního prostředí. V oblasti designu pracovního prostředí realizovala tisíce pracovišť jak pro lokální, tak i nadnárodní společnosti. Svůj showroom má sice v Praze, ale úspěšně působí v celém regionu střední a východní Evropy. V Česku nedávno realizovala první projekt konceptu Living Office - sídlo Manpower Group. Více najdete na www.cre8.cz nebo www.livingoffice.cz.

Kontakt pro média:

Pavel Šafránek

PR Consultant

mobil: 420 606 721 872

e-mail: ps@pavelsafranek.cz

ČTK ke zprávě vydává obrazovou přílohu, která je k dispozici na adrese http://www.protext.cz.

Klíčová slova ČR-reality-elektronika-komunikace-obchod-trendy-kanceláře-firmy-cre8

Oblast
Praha, Česká republika (ce)

Kategorie
Stavebnictví, bydlení a reality
IT, telekomunikace
Obchod, marketing
Média, společnost a životní styl

ZASÍLÁNÍ ZPRÁV
Přihlásit k odběru

Upozornění:
Materiály označené značkou Protext nejsou součástí zpravodajského servisu ČTK a nelze je publikovat pod její značkou. Jde o komerční sdělení zadavatele, který je ve zprávě označen a který za ně nese plnou odpovědnost.