Firma Motorola vítá rozhodnutí o nastolení normálních obchodních vztahů s Čínou a chce se zúčastnit konkurenčního boje na tomto nově otevřeném trhu.

Christopher B. Galvin, generální ředitel a předseda představenstva firmy Motorola, Inc. (index NYSE: MOT), přivítal dnešní rozhodnutí Senátu o nastolení normálních obchodních vztahů s Čínou následujícími slovy:

"Tento čin bude zapsán v historii jako důležitý krok Kongresu pro americký high-tech průmysl a pro budoucí schopnost USA uspět v globální ekonomice. Ačkoli se někdy zamotáváme do legislativních problémů, rozhodnutí v tomto bodě bylo jednoduché: buď se budeme moci zúčastnit soutěže na tomto trhu anebo tento trh pro nás zůstane uzavřen. Tato volba znamená, že budeme při tom a také nám pomůže stanovit nová pravidla v globální ekonomice, prostřednictvím Světové obchodní organizace.

Ve volebním roce, by mohlo toto rozhodnutí být považováno za populistické. To ovšem není pravda. Všechna fakta a informace byly podrobně prošetřeny a prodiskutovány a v konečné fázi se Senát a Bílý dům shodly na tom, že výhody nastolení normálních obchodních vztahů s Čínou jsou nepopiratelné. Je to vítězství nás všech, amerických dělníků, farmářů i celé americké ekonomiky. A navíc toto rozhodnutí povede k silnější a lepší globální ekonomice, jejíž rozvoj je tak důležitý pro americkou zaměstnanost.

Děkujeme všem v Kongresu a ve státní správě za náročnou práci, která povede k úspěšnému završení 13 let jednání mezi Čínou a USA. Čína se otevřela zahraničnímu obchodu na podzim loňského roku. Otevřela svůj trh americkým výrobkům, službám a investicím tak, jako nikdy předtím. Dnešní rozhodnutí neříká jak budou tyto možnosti využity. Je třeba, aby se americké firmy staly ještě lepšími a více konkurenceschopnými na čínském trhu, který je největším a nejrychleji rostoucím trhem na světě. Přeji si, aby se Motorola chopila této příležitost a uspěla."

Motorola, Inc. je světovou jedničkou v poskytování komunikačních řešení a elektroniky. V roce 1999 dosáhly tržby z prodeje částky 33,1 miliardy dolarů. Pro získání více informací o společnosti Motorola, navštivte server www.motorola.com. Kontakt: Motorola, Inc. Jennifer Weyrauch, 847/435-5320 jennifer.weyrauch@motorola.com

Klíčová slova PROTEXT-Motorola

Oblast
USA, Kanada, OSN, svět a Arktida (us)

Kategorie
IT, telekomunikace

ZASÍLÁNÍ ZPRÁV
Přihlásit k odběru

Upozornění:
Materiály označené značkou Protext nejsou součástí zpravodajského servisu ČTK a nelze je publikovat pod její značkou. Jde o komerční sdělení zadavatele, který je ve zprávě označen a který za ně nese plnou odpovědnost.