Jubilejní Čtyřlístek slavil v pátek třináctého

Děti odhalily u 600. dílu Čtyřlístku dvě obálky.

V divadle Metro bylo v pátek 13. listopadu 2015 pokřtěno jubilejní šestisté vydání Čtyřlístku. Slavnostně jej do života uvedly jeho děti spolu s Jaroslavem Němečkem, výtvarníkem Čtyřlístku a Kateřinou Janků (Baďurovou), stříbrnou medailistkou ve skoku o tyči z MS v atletice 2007. Programem provázely postavy Čtyřlístku. Po křtu následovalo divadelní představení "Čtyřlístek v pohádce".

"Specialitou tohoto vydání jsou dvě obálky. Děti mohou číst příběhy z jedné i druhé strany časopisu," uvádí Jaroslav Němeček, tvůrce komiksu. "Čtenář k tomuto vydání dostane navíc šifrovací kartičku, s jejíž pomocí luští některé texty příběhů," doplňuje.

Časopis Čtyřlístek č. 600 vychází na 64 stranách a obsahuje výhradně příběhy Čtyřlístku - celkem čtyři - Jubileum 600, Osel Bobíkem, Vánoce jinak a Čtyři kamarádi. Autory textů jsou Hana Lamková, Tomáš Srb, Jiří Poborák a Jaroslav Němeček. Kresby ke všem příběhům ztvárnil Jaroslav Němeček. Jako dárek je k časopisu přiložena šifrovací tabulka k rozluštění skrytých textů v příbězích.

"Oblíbenou postavičkou nejen mou, ale také dcery Ellenky, je samozřejmě Fifinka," komentuje svůj vztah ke Čtyřlístku Kateřina Janků. Ta postaviček Čtyřlístku využívá i ve své sportovní školce při práci s dětmi.

Legendární postavičky Čtyřlístku - Pinďa, Fifinka, Myšpulín a Bobík - vychází na stránkách časopisu již 46 let. Časopis Čtyřlístek je tak držitelem českého rekordu nejdéle vycházejícího dětského komiksu. Certifikát mu letos udělila agentura Dobrý den Pelhřimov.

Akce je součástí oslav výročí Čtyřlístku, které jsou realizovány v rámci výstavy v Galerii umění pro děti GUD. Výstava seznamuje děti s jednotlivými postavami Čtyřlístku interaktivní formou. Hrou odhalují hlavní tajemství těchto přátel - Bobíka, Fifinky, Myšpulína a Pindi, které je drží pospolu.

Výstava bude od 16. 10. do 23. 12. 2015 v Galerie umění pro děti GUD, nám. Franze Kafky 24/3, Praha 1. Galerie GUD vyhradila dopolední čas pro školy, který má vždy každá skupina pro sebe, a to od pondělí do pátku od 8:00 do 13:00 hodin. Pro veřejnost jsou určeny všední dny od 14 - 18 hod (mimo pondělky) a víkendy od 10-18 hod.

Kontakt: Čtyřlístek, s.r.o., Tereza Čeňková, tel.: 607 081 485, obchod@ctyrlistek.cz, www.ctyrlistek.cz

Galerie GUD, nám. Franze Kafky 24/3, Praha 1, Kateřina Kociánová, kocianova@dnagentura.cz

Fotografie: archiv Čtyřlístek

ČTK ke zprávě vydává fotografie, které jsou k dispozici ve Fotobance ČTK na adrese https://multimedia.ctk.cz/ a na webu Protextu http://www.protext.cz

Klíčová slova ČR-výtvarné-média-zábava-děti-Čtyřlístek

Oblast
Praha, Česká republika (ce)

Kategorie
Média, společnost a životní styl
Kultura

ZASÍLÁNÍ ZPRÁV
Přihlásit k odběru

Upozornění:
Materiály označené značkou Protext nejsou součástí zpravodajského servisu ČTK a nelze je publikovat pod její značkou. Jde o komerční sdělení zadavatele, který je ve zprávě označen a který za ně nese plnou odpovědnost.