CIBA má souhlas CE Mark k prodeji kontaktních čoček

S největší propustností kyslíku v oboru mohou být čočky Focus NIGHT & DAY bezpečně používány v prodloužené době až 30 nocí.

CIBA Vision Corporation, oční jednotka Novartis AG, dnes oznámila, že má souhlas CE Mark k prodeji svých vysokokyslíkových měkkých kontaktních čoček Focus (R) NIGHT & DAY pro prodloužené nošení až 30 nocí. Vzhledem k přenosu více kyslíku do rohovky než u jiných měkkých kontaktních čoček, mohou být čočky Focus NIGHT & DAY bezpečně nošeny po prodlouženou dobu až 30 nocí a přispět k udržení zdravých očí při nočním nošení čoček.

Čočky Focus NIGHT & DAY znamenají významný průlom a překonání jedné z hlavních překážek prodlouženého nošení na 30 nocí. S úrovní propustnosti kyslíku 175 mají čočky Focus NIGHT & DAY nejvyšší propustnost kyslíku v oboru, což znamená až šestkrát více kyslíku do rohovky než u obyčejných měkkých kontaktních čoček. Propustnost kyslíku je schopnost čočky přenášet kyslík do rohovky během spánku. Kyslík je důležitý pro udržení zdraví očí v noci a ve dne a vysoká propustnost kyslíku je hlavním faktorem pro bezpečné a úspěšné prodloužené nošení měkkých kontaktních čoček.

Spotřebitelský průzkum ukazuje, že téměř polovina všech uživatelů měkkých kontaktních čoček na celém světě má zájem o měkké kontaktní čočky, s kterými mohou spát až 30 nocí. Průzkum také ukazuje vysokou spotřebitelskou poptávku po vyhovujícím neobtížném nošení, které čočky s prodlouženým nošením na 30 nocí nabízejí.

S povolením CE Mark má CIBA Vision možnost prodávat vysokokyslíkové kontaktní čočky s prodlouženým nošením Focus NIGHT & DAY v Evropské unii. Čočky Focus NIGHT & DAY s prodlouženým nošením na šest nocí jsou k dispozici od listopadu 1998 v Mexiku a od února ve Španělsku a reakce lékařů a pacientů byly mimořádně příznivé.

"Získání CE Mark je hlavním milníkem v úsilí CIBA Vision dát naši revoluční čočku na trh. Po léta požadovali pacienti a lékaři čočku s prodlouženým nošením na 30 nocí, schopnou poskytnout nejvyšší pohodlí při udržení zdraví očí. Čočky Focus NIGHT & DAY tyto požadavky splňují," řekl Stuart Heap, prezident divize CIBA Vision pro obchod čočkami.

Čočky Focus NIGHT & DAY jsou vyráběny ze zcela nového revolučního materiálu, nazývaného lotrafilcon A, který je fluorosiloxanovým hydrogelem. I když propouštějí vysoké množství kyslíku, což pomáhá udržet zdraví očí, čočky Focus NIGHT & DAY vypadají a poskytují stejný pocit jako obyčejné měkké kontaktní čočky. Lotrafilcon A společnost CIBA Vision vyvinula ve spolupráci s předními vědci z Cooperative Research Centre for Eye Research and Technology (CRCERT) v Austrálii a se společností Novartis AG ve Švýcarsku.

"Čočky Focus NIGHT & DAY jsou výsledkem závazku CIBA Vision vést obor s inovativními produkty, založenými na vědeckém výzkumu a vývoji," dodal Heap. "Jsme velmi vzrušeni tím, že bude brzy schopni vyrábět čočky Focus NIGHT & DAY dostupné pro pacienty a lékaře."

S celosvětovým ředitelstvím v Atlantě, Georgia, USA, je CIBA Vision světovým lídrem ve výzkumu, vývoji a výrobě optických a očních produktů a služeb, včetně kontaktních čoček, výrobků pro péči o čočky a očních léků. Výrobky CIBA Vision jsou k dispozici ve více než 70 zemích. Další informace můžete získat na webové stránce CIBA Vision na adrese www.cibavision.com.

CIBA Vision je jednotkou péče o oči společnosti Novartis AG, světového lídra v oblasti vědy o životě a s hlavními činnostmi ve zdravotnictví, zemědělském podnikání a spotřebitelském zdraví (výživa a samoléčení). V roce 1998 činily prodeje skupiny Novartis 31,7 miliardy CHF, z čehož 17,5 miliardy CHF připadalo na zdravotnictví, 8,4 miliardy CHF na zemědělské podnikání a 5,8 miliardy CHF na spotřebitelské zdraví. Skupina ročně investuje více než 3,7 miliardy CHF do výzkumu a vývoje. Novartis se sídlem v Basileji ve Švýcarsku zaměstnává asi 82.000 osob a působí ve více než 100 zemí po celém světě.

ots Original Text Service: CIBA Vision Corporation Internet: http://www.newsaktuell.de Kontakt: Karen Handel nebo Ann Bailey Berry z CIBA Vision Corporation, (USA) 770-418-4208 Webová adresa: http://www.cibavision.com

Klíčová slova CIBA Vision

Oblast
Praha, Česká republika (ce)

Kategorie
Chemický a farmaceutický průmysl
Věda, vzdělávání a školství

ZASÍLÁNÍ ZPRÁV
Přihlásit k odběru

Upozornění:
Materiály označené značkou Protext nejsou součástí zpravodajského servisu ČTK a nelze je publikovat pod její značkou. Jde o komerční sdělení zadavatele, který je ve zprávě označen a který za ně nese plnou odpovědnost.