Česká republika zařazena do nového kola loterie USA o zelenou kartu!

Jednou ročně pořádá vláda Spojených států amerických celosvětově známou loterii o zelenou kartu: 55 tisíc vítězů této loterie získává nárok na povolení k trvalému pobytu a pracovní povolení v USA. Tento populární program se stal jedinečnou příležitostí pro každého, aby vyzkoušel své štěstí a stal se součástí "amerického snu". Amerika ještě nikdy nebyla tak přitažlivým cílem jako nyní, kdy vykazuje jednu z nejnižších úrovní nezaměstnanosti v průmyslovém světě, díky čemuž otevírá obrovské příležitosti pro osobní postup. Ministerstvo zahraničí Spojených států amerických tuto loterii zavedlo v roce 1994.

Nová pravidla pro loterii v roce 2000 byla oficiálně vyhlášena 31. července 2000 a lidé z České republiky mohou opět zkusit své štěstí! V loňském roce v loterii zvítězilo 137 Čechů, kteří se teď mohou vydat do USA. Pokud se však loterie zúčastní dostatečný počet lidí, může v tomto roce zelenou kartu získat až 3 500 osob českého původu. Každý, kdo je vybrán, má právo se v průběhu následujících dvou let odstěhovat do Spojených států amerických!

Žádosti můžete zasílat do nově zřízeného konzulárního centra "Kentucky Consular Center" od 2. října do 1. listopadu 2000. Přibližně 40 procent všech žadatelů však bývá vyřazeno z důvodu nedodržení přísných pravidel, která vláda USA pro tento program stanovila. Proto se doporučuje využít služeb profesionální agentury, která ve složitém procesu podávání žádosti může být nápomocna.

Největší a nejvyužívanější vládou oprávněné poradenské centrum pro emigrační otázky (Emigration Advisory Center) a Americká agentura pro problematiku zelených karet (American Green Card Agent) v Evropě se nachází v Německu. Informační brožury a přihlášky si můžete vyžádat na Internetu (http://www.americandream.de) nebo poštou na adrese: The American Dream Heinsestr. 16, 13467 Berlin Germany. Tel.: (0049-180-511 0 511)

Klíčová slova PROTEXT-zelená karta-loterie

Oblast
Evropa, EU, NATO (es)

Kategorie
Kultura
Politika, veřejná správa a soudy
Služby, cestovní ruch

ZASÍLÁNÍ ZPRÁV
Přihlásit k odběru

Upozornění:
Materiály označené značkou Protext nejsou součástí zpravodajského servisu ČTK a nelze je publikovat pod její značkou. Jde o komerční sdělení zadavatele, který je ve zprávě označen a který za ně nese plnou odpovědnost.