HE3DA s.r.o. uvádí na trh revoluční 3D baterie

Kapacita, bezpečnost, nízké výrobní náklady. Společnost HE3DA v těchto dnech úspěšně dokončila vývoj základního bloku HE3DA(R) 1 KWh pro automobilový průmysl a energetiku. Dalším krokem je automatizovaná sériová výroba.

Akumulátory HE3DA(R) vynikají unikátními parametry, které koncepčně mění dnešní pohled na baterie a způsob jejich využití. Kromě výrazně vyšší kapacity, rychlé odezvy a vysokých nabíjecích a vybíjecích proudů je zásadní neporovnatelně vyšší bezpečnost, která dnes u standardních lithiových baterii chybí. HE3DA(R) umožňuje efektivní a plnohodnotné využívání baterií jako vyrovnávacích jednotek u solárních elektráren, skladování energie a ochranu distribuční sítě proti blackoutu.

HE3DA s.r.o. chce uvést tento základní článek na trh již v příštím roce. Mezitím probíhají jednání s potenciálními investory, přípravné práce k sériové výrobě a výstavba vlastní malosériové výroby.

Ve velkosériové výrobě tato baterie prolamuje magickou bariéru 100 USD/kWh.

Společnost nyní dále pokračuje v dalším vývoji rychlonabíjecích baterii pro automobilový průmysl s cílem zkrátit dobu nabíjení pod 30 minut, kdy již dnes na prototypech dosahuje nabíjecí a vybíjecí časy okolo 15 minut. Zároveň probíhá odlehčení a zmenšení modulů a zjednodušení kontrolních elektronických systémů. Každým dnem zmenšujeme objem i váhu novými vylepšeními jako např. užitím nanomateriálů a grafenu. Na vývoji se např. podílí Ústav fyzikální chemie J. Heyrovského AV ČR, v. v. i. a Pardam s.r.o.

Náš dlouhodobý cíl je dospět s baterii na rozměry 1KWh/litr, který je dosažitelný díky nové konstrukci a nanotechnologiím.

Kontakt:

ing. Jan Procházka, mob.: +420774735163, e-mail: prochazka@he3da.cz

ČTK ke zprávě vydává obrazovou přílohu, která je k dispozici na adrese http://www.protext.cz

Klíčová slova ČR-elektronika-průmysl-energie-firmy-HE3DA

Oblast
Praha, Česká republika (ce)

Kategorie
Zpracovatelský a výrobní průmysl
IT, telekomunikace
Energetika, suroviny

ZASÍLÁNÍ ZPRÁV
Přihlásit k odběru

Upozornění:
Materiály označené značkou Protext nejsou součástí zpravodajského servisu ČTK a nelze je publikovat pod její značkou. Jde o komerční sdělení zadavatele, který je ve zprávě označen a který za ně nese plnou odpovědnost.