Mistrovství ve standardních a latinskoamerických tancích

Pozvánka na mistrovství Prahy 2000 ve standardních a latinskoamerických tancích o Velkou cenu hotelu Hilton a deníku Sport v sobotu 6. května 2000 a vloženou soutěž ve vídeňském valčíku o cenu Bank Austria-Creditanstalt.

Praha hotel Hilton, soutěž: 10:00 až 17:00, finále: 19:00 až 22:00

Více než dvě stovky tanečních párů z celé České republiky se první květnový víkend zúčastní již tradiční soutěže třídy A, M v kategorii standardních tanců - valtzu, tangu, slowfoxu, valčíku a quickstepu a v kategorii latinskoamerických tanců. Můžeme se těšit na pohybové ztvárnění působivých rytmů ze čtyř center světové taneční kultury - brazilské samby, kubánské rumby a čača, španělského pasodoble a amerického jive.

Kromě zajímavého estetického zážitku soutěž nabídne i nefalšované sportovní zápolení a skutečné napětí. Trenéři, soutěžní páry, choreografové i hudební aranžéři předvedou, jak se jim podařilo ztvárnit pohybovou souhru mezi mužem a ženou, jak dokáží pohybem na skutečně špičkové úrovni vyjádřit hudbu, rytmus a melodii. Jde o nevšední příležitost vidět taneční páry státní reprezentace, medailisty světových a evropských parketů.

Počet přihlášených, více jak 200 dívek a 200 chlapců svědčí o tom, že taneční sport se dostává do popředí zájmu a jeho obliba výrazně stoupá. Svědčí o tom také zájem veřejnosti o taneční soutěže. Prostředí hotelu Hilton i účast špičkových českých tanečních párů navozují elegantní a přitom opravdu sportovní atmosféru dne plného vzrušující podívané, neobvyklé přehlídky mládí a krásy, působivých kostýmů i vzrušující hudby. Slavnostní večer nabídne také soutěž ve vídeňském valčíku o Cenu Bank- Austria Creditanstalt.

První májový víkend v rytmu tance se koná v rámci Národních dnů sportu a kultury 2000 v Praze jako jedna z akcí projektu Praha - Evropské město kultury roku 2000.

Těšíme se na vaši návštěvu a nashledanou v hotelu Hilton.

Klíčová slova PROTEXT-tanec-soutěž

Oblast

Kategorie
Kultura

ZASÍLÁNÍ ZPRÁV
Přihlásit k odběru

Upozornění:
Materiály označené značkou Protext nejsou součástí zpravodajského servisu ČTK a nelze je publikovat pod její značkou. Jde o komerční sdělení zadavatele, který je ve zprávě označen a který za ně nese plnou odpovědnost.