Degustační salón Pálava se otevírá milovníkům vín

Přímo pod Stolovou horou, v malebné obci Bavory, byl nedávno otevřen Degustační salón Pálava. Jde o ambiciózní projekt, který se zaměřuje na jednu z nejexkluzivnějších tuzemských vinařských oblastí - Pálavu.

Chráněná krajinná oblast (CHKO) Pálava leží v nejteplejší a nejsušší oblasti ČR a má téměř středomořský ráz. Místní krajinu tvoří rozlehlá úrodná pole a vinice, bělostné vápencové skály a skalní stepi a lesostepi s neobyčejně bohatou teplomilnou flórou a faunou. A právě vápencové podloží dává místním vínům zcela jedinečný ráz.

Degustační salón Pálava se proto orientuje výhradně na vína od vinařů z pálavského regionu. Podmínkou přitom je, že hrozny pro tato vína musí uzrát v CHKO Pálava, kde se réva pěstuje se zvláštním zřetelem na ochranu krajiny.

Vína je možné po ochutnání zakoupit přímo na místě a připravuje se také možnost nákupu prostřednictvím e-shopu.

V současné době je provoz Degustačního salónu Pálava ve zkušebním režimu a na degustaci je nutné se předem objednat. Naplno se veřejnosti salón otevře až od příštího roku.

Již nyní ale v Degustačním salónu Pálava probíhají nejrůznější firemní i rodinné akce, školení i svatební hostiny, či jen přátelská posezení u sklenky vína. Kromě pálavských vín totiž salón nabízí ojedinělý komplex historických i nově vybudovaných sklepů s chodbami o délce přes 130 metrů.

Pozemní komplex pojme až 150 sedících návštěvníků, přičemž možnost ubytování je buď přímo nad Degustačním salónem v moderně zařízených apartmánech, kde lze ubytovat několik rodin a nebo menší skupinu.

Případně lze nabídnout kapacitu dalších místních penzionů nacházejících se v blízkém okolí.

Apartmány Bavory v kombinaci s Degustačním salónem nabízejí také možnost prožít netradiční víkend či dovolenou všem milovníkům vína, historie, cykloturistiky i rybaření.

www.degustacni-salon.cz

www.apartmany-bavory.cz

ČTK ke zprávě vydává obrazovou přílohu, která je k dispozici na adrese http://www.protext.cz.

Klíčová slova ČR-víno

Oblast
Praha, Česká republika (ce)

Kategorie
Potraviny, gastronomie

ZASÍLÁNÍ ZPRÁV
Přihlásit k odběru

Upozornění:
Materiály označené značkou Protext nejsou součástí zpravodajského servisu ČTK a nelze je publikovat pod její značkou. Jde o komerční sdělení zadavatele, který je ve zprávě označen a který za ně nese plnou odpovědnost.